Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Қысқа мерзімді жоспар 6 сынып информатика
Материал туралы қысқаша түсінік
мұғлімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
05 Маусым 2018
9273
48 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: «Қосағаш» жалпы орта мектебіКүні: .0.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Шинтаева АльбинаСынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||
Сабақтың тақырыбы | №1. Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1 Компьютермен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелері | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: Қауіпсіздік ережелерімен толық танысады,білімдері қалыптасады. Басым бөлігі: Информатика кабинетіндегі талаптар мен ережелерді меңгереді.Кейбір оқушылар : Қауіпсіздік ережелерін шынайы өмірде пайдалана алады. | |
Бағалау критерийі | ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар қауіпсіздік ережелерін және сөздердің мәнін ашып бере алады.Негізгі сөздер мен тіркестер: | |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: | ||
Құндылықтарға баулу | Еңбекке және шығармашылыққа баулу, ынтымақтастықпен қарым-қатынас жасау қабілетін қалыптастыру, информатиканың академиялық тілде сөйлеу дағдысын дамыту. | |
Пәнаралық байланыс | Дене тәрбие , ағылшын тілі , орыс тілі. | |
Алдыңғы білім | Информатика қандай пән? | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин5 мин | Оқушылардың назарын аудару.Психологиялық ахуал қалыптастыру.«Сөзімді аяқта» әдісіКомпьютер кабинеті.....?Оқушылар бірінен соң бірі өз ойларын жалғастырып айтады.Оқушылар «Денсаулық» , «Қауіпсіздік», «Ұқыптылық» деген үш топқа стикер арқылы бөлінеді.Үй тапсырмасын «Ой қозғау» әдісі арқылы сұралады. Топтарының атаулары жайлы сұрақтарға жауап береді. | Стикер қағаз Қағаз сұрақ парақшалары |
Сабақтың ортасы 5мин 10мин 3мин 5мин 7мин | Жаңа сабақ. | КомпьютерОқулық,жұмыс дәптерлеріОқу құралдары Интерактивті тақта КомпьютерОқулық,Жұмыс дәптерлері |
Сабақтың соңы5мин | Сабақ соныңда оқушылар рефлексия жүргізеді: «Эмоция аралдары» әдісі арқылы оқушылар «Білімділер» «Қуаныш» «Дымбілмес» аралдарына өз қайықшаларын әкеледі стикермен жапсырады.Оқушылар өз жұмысын және сыныптастарының жұмыстарын белгілі бір критерийлер бойынша көңіл-күй смайликтерімен өзін-өзі бағалайды. Үйге тапсырма: Оқулықтағы деңгейлік тапсырмаларды аяқтап келу. | Оқулық 5 – сынып информатика |
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары» |
Қабілеті жоғары оқушылар | Ынталандыру, қолдау көрсету, формальды емес бағалау түрлері; көңіл-күй смайликтерімен өзін-өзі бағалайды. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы . Сергіту сәті |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?1:2: |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: «Қосағаш» жалпы орта мектебіКүні: .0.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Шинтаева АльбинаСынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||
Сабақтың тақырыбы | №2. І-тарау .АҚПАРАТ ЖӘНЕ АҚПАРАТТЫҚ ҮДЕРІСТЕР Әлемнің ақпараттық көрінісі | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2 Адам өмірінде ақпараттың рөлі | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: Адам өмірінде ақпарат қандай рөл атқарылуын қалыптастырады. Басым бөлігі: Ақпараттық үдерістің түрлерін және талаптар мен ережелерді меңгереді.Кейбір оқушылар : Адам ақпаратты шынайы өмірде пайдалана алады. | |
Бағалау критерийі | 1.Ақпарат дегеніміз не және ақпараттың түрлерін ажыратып ережесін айта алады. 2.Ақпараттық үдеріс түрлерін жасай алады.3.Ақпараттың жасалу жолдарын біледі. | |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар ақпараттың түрлерін және үдерістерін ажыратып бере алады.Негізгі сөздер мен тіркестер | |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: | ||
Құндылықтарға баулу | Қарым-қатынас жасау қабілеті, жауапкершілікті сезіну, денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету. | |
Пәнаралық байланыс | Математика ,ағылшын тілі , орыс тілі. | |
Алдыңғы білім | Техникалық қауіпсіздік ережесі туралы не білесіңдер ?Аппатық қауіпсіздік ережелері туралы не білесіңдер ?Қандай көз жаттығуларын білесіңдер? | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин5 мин | Ұйымдастыру.Оқушылармен сәлемдесу. Сыныпты түгендеу.Оқушыларды топтастыру мегаәлем, макроәлем, микроәлем суреттері арқылы үш топқа бөлу.Психологиялық тренинг. “Жағымды психологиялық ахуал тудыру» Бірін- бірі бағалауға нұсқау беру.Үй тапсырмасын ширату: (Жж) «Білім шыңы» әдісі | Стикер қағаз Қағаз сұрақ парақшалары |
Сабақтың ортасы 5мин 10мин 3мин 5мин 7мин | «Түсіну» әдісі бойынша (Мұғалімнің түсіндіруі.) «Қолдану»«Миға шабуыл» әдісі.І-тапсырма: Өздерің қалаған ақпаратты алып сол алған ақпараттарыңа анықтама беріңдер.ІІ-тапсырма. Кез келген ақпаратты толықтырып, компьютерде теріңдер және алынған ақпаратқа анықтама беріп өтіңдер.Не үшін? Неліктен? Неге ? деген сұрақтарға жауап беріңдер (диктант).Қорытындылау.Оқушыларға қорытынды сұрақтар қойып сабақты бекітемін және толықтырып түсіндіріп өтемін. | КомпьютерОқулық,жұмыс дәптерлеріОқу құралдары Интерактивті тақта КомпьютерОқулық,Жұмыс дәптерлері |
Сабақтың соңы5мин | Сабақ соныңда оқушылар рефлексия жүргізеді: Үйге тапсырма: Оқулықтағыбақылау сұрақтарына жауаптар жазып келу . | Оқулық 5 – сынып информатика |
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары» |
Оқушыларды қолдау мақсатында «Жарайсың» , «Өте жақсы» деген сөздерді марапаттау сөздерін қолданамын.Дарынды оқушыларға: қосымша тапсырмалар дайындаймын. Қабілеті орта оқушылар: Денгейлік тапсырмалар беріп отырдым.Қабілеті төмен оқушыға: қажет жағдайда үлгеруші оқушыны көмек көрсетуге ұсынамын. Денгейлеріне қарап деңгейлік тапсырмалар беремін Деңгейлік сұрақтар;Мұғалімнің қолдауы; | -Әр тапсырмадан кейін бағалау критерййлерін; -Топтық жұмыстан кейін смайликтер арқылы бағалаттым; -өзара- бірін-бірі бағалау; - “Екі жұлдыз, бір тілек” арқылы кері байланыс орнаттым. | - Сергіту жаттығуларын орындау; - Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау. -Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау; |
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттарышынайы, қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Жалпы бағалауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?1:2: |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |