Материалдар / Қысқа мерзімді жоспар "К дыбысы"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қысқа мерзімді жоспар "К дыбысы"

Материал туралы қысқаша түсінік
Бірінші сынып мұғалімдеріне арналған қысқа мерзімді жоспар, әр түрлі әдіс тәсілдері кіріктілген
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2020
453
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Беркумбаева Гульмира Ашербековна

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Сауат ашу

Сынып: 1

Мектеп: ММ№2 Бестөбе кенті

Күні: 13.12.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні : Гульмира .А.

Сабақтың тақырыбы: Мен және

табиғат. Кк дыбысы мен әрпі

Қатысқандар: 20

Қатыспағандар саны:


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін

сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану

1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен

сәйкестендіру

Сабақ мақсаттары

Барлығы: жаңа білімді меңгереді.

Көбі: тақырыпты түсініп, тындап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды..

Кейбірі: Кк дыбысынан келетін сөздерден сөйлем құрай алады..

Бағалау

критерийлер

Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолданады

Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіреді

Сөздік қор


кірпі- ежик, кітап- книга, кілт-ключ

Құндылықтарды дарыту

Мәңгілік Ел, бұл – Тәуелсіздік және Астана

Денсаулық және

техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережесі, сергіту сәттері, белсенді әрекеттер

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, ағылшын тілі, орыс тілі, өнер

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Таныстырылым, бейнежазба

Алдыңғы меңгерілген білім


Оқушылыр алдыңғы оқу мақсатында алған білім мен дағдыға сүйенеді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин










5 мин



















2 мин




















15 мин


  • Балалар шеңберге тұрып , бір-біріне жылы тілектер айтады.

Күн сәулесі төгілгені әдемі,

Кемпірқосақ керілгені әдемі,

Жас шыбықтың бүр ашқаны әдемі

Алма ағаштың гүл ашқаны әдемі.



Өткенге шолу



Ертегілер кейіпкерлері арқылы сұрақтар қою.

- Сауат ашу сабағында не үйренеміз?

- Әріп дегеніміз не?

-Дыбыс нешеге бөлінеді?

-Дауыссыз дыбыс қандай текшемен белгіленеді?

-Дауысты дыбыс қандай текшемен белгіленеді?

«Бағдаршам» арқылы бағалауды түсіндіру.


Слайд №1 (табиғат көрінісі)

-Не көріп тұрмыз?

-Қандай жануарлар бар?

Сұрақ арқылы тақырыпты ашу.

1-топ 2-топ

Қанат қағып ұшады Бейбітшілік құсы деп

Гүлден гүлге қонады Атайды оны барша

(Кө-бе-лек) жұрт. (кө-гер -шін)


Picture 1


Көбелек, көгершін, кемпірқосақ, кесіртке, барлығында кездесетін қай дыбыс?

-Қ қққ

Тағы қандай сөздер білеміз Кк дыбысымен?

Ол қандай дыбыс?

Сөйлем құрастыру Кк дыбысы бар заттармен

Дыбыстық талдау. «Көбелек» сөзін бір оқушы тақтада талдайды.

Топтық жұмыс.


1-топ

Тапсырма
Заттардың атауын буынға бөліп айтыңыз. Буынды сызбамен көрсетіңіз.
Сөзде неше буын бар? Буынның санын цифрмен жазыңыз.


2-топ

Кірпі сөзін дыбыстық талдау жасау







3- топ

Әңгіме құрастыру, болжау жасау



4-топ

Сөздер мен суреттерді байланыстыра отырып, мәтінді дауыстап оқы

Дескриптор: Білім алушы

  • Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты\ дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) анықтайды.

  • Сөздерді дұрыс оқиды.


Шаттық шеңбер







Б ағдаршам түстері



Сабақтың ортасы


5 мин






5 мин

















2 минут

Тыңдалым .(аудиожазба)

Ата ақылы. (Сырбай Мауленов)

Дескриптор: Білім алушы

ойлау қабілеттерін, тапқырлығын, жылдамдығын, таным белсенділіктерін арттырады.


Сергіту сәті: Қанат жайып қалықтап,

Құс сияқты күйге енем.

Асықпаймын үйге мен

Жаңа әріппен танысып,

Жазу жазып үйренем.


Слайд арқылы көрсету, тақтаға жазу

Жазылым

Кк әрпін жазып үйренейік, Балалар қаламды қолға алып, к әрпін ауада жазайық. Енді дәптерге жазыңдар.


Критериалды бағалау арқылы дискриптор жүргізу

Дескриптор: Білім алушы

.-Әріп элеметтерін дұрыс салады.

-эріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады.

-Жазу жолын сақтайды.

-Сөзді сауатты көркем жазады.


Саралау әдісі.

Слайд бойынша.







Дидактикалық ойын















Оқулықпен жұмыс









Дәптермен жүмыс

Сабақтың соңы

5 минут

Оқушыларда қызыл, жасыл және сары түсті карточкалар бар, оны олар өз парталарына қояды немесе жоғары көтереді.

Қызыл = түсінбеймін,

Сары – енді түсініп келемін,

Жасыл = барлығы түсінікті.

Оқушылар бағдаршамның түстерін пайдалана отырып, өздерін бағалайды. Сабақ бойы.

Қорытынды «Табыс ағашы» арқылы жүргізіледі


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қолдау көрсету, Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді және бағалау тапсырмасының дескрипторларын жазасыз


Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған. Оқушылар әріпті таныды, ажырата алды және оны дыбыспен сәйкестендіре алды.Сөз, сөйлем сызбасын оқи алды. Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізе алды. Сабақтың уақыттық кезендері сақталды. Сабақ жоспарынан ешқандай ауытқулар болған жоқ.

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойларыңыз)?

1:Оқушылар сабаққа белсене қатысты.

2:Жоспарланған ойындар сабақтың өтуіне тиімді болды.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Жұптық, топтық жұмыстар ұйымдастыру сабақты жақсартуға ықпал етті

2:Көрнекілік құралдарды сабақта пайдалану оқушылардың сабақты жақсы түсінуге көмектесті .

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Picture 2





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!