Сабақтың
басы
3мин
3мин
1мин
|
Ұйымдастыру.
Ынтымақтастық орта
қалыптастыру. W
Топқа
бөлу:«сурет»
арқылы.
-Өткен тақырыпқа сай келетін суреттер бойынша
4 топқа бөлініп, топтардың атауын өздері
құрады.
Белсенді
оқыту: «“Семантикалық
карта”»
Тапсырма:«G» Сұрақ пен дұрыс
жауаптың қилысына «+» таңбасын қойыңыз. (екі сұрақтың жауабы біреу
болуы мүмкін)
1.
Кері байланыс:
«Түзетулер»
«Миға шабуыл» суреттер
көрсетіледі.
(линза көзілдірік,лупа,
дүрбі)
Кері
байланыс:/сұрақ -
жауап/
|
суреттер
Стикер
|
Сабақтың
ортасы
10
минут.
10
минут
15
минут
|
Білім
дағдысы: Білу.
Белсенді оқу :
«Түртіп
алу»
Тапсырма:(G) Линзаның және оның
қолданылуының мағынасын анықтау. Линза турленін
сипаттау.
Кері
байланыс: «Көршіңе
айтасың»
2. Білім
дағдысы: Түсіну.
Белсенді оқыту: Қате
түсініктерден арылу.
Тапсырма(G,Е
): «линзалардың көмегімен
алынатын кескіндер» Кітапта берілген жаттығу арқылы демонстрация
жасау. Тәжірибе нәтижесін оқушымен
талқылау.
Кері байланыс: Жауап
беретін әріптес.
Тілдік мақсатын
орындалады.
Білім
дағдысы: Қолдану.
Белсенді
оқыту: Шығыс
қателер.
Тапсырма
(I):.
Линзалардың көмегімен әр
түрлі кескін алу.
1-топ нәрсы
d=2F арасында
2-
топ.нәрсе F<d<2F арасында
3-топ. Нәрсе
d=F арасында
4- топ. Нәрсе
d>2F арасында
Бағалау
критерийі
|
Дескриптерлер
|
Жұқа линзадан кескін
алады.
Эксперимент жасайды, өмірде
қолдана алады
Оқушы өз ойын жеткізе және
талдай отырып, өз идяларын айта алады. Бір-бірін бағалай
алады
|
1.
Линза кескінін сипаттайтын
шамаларды атау.
2. Линза көмегімен кескінді
көрсету.
3. Кескін алудың тәжірибесіне
түсінік беру.
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=uv6ZGj1WMWY
Сәулелерді алуға арналған
қорап, саңылаулар, қарапайым қағаз, төменгі кернеулі қоректендіру
жүйесі, органикалық шыныдан жасалған ойыс және дөңес
линза.
|
Сабақтың
соңы
3
минут
|
Рефлексия. «Не жақсы?»»
стратегиясы
1.Түсініктер туралы не
ойлаймыз?
2. Сіз не туралы ойлау қажет
екенінбілесіз ба?
3.Сіз өз жұмысыңызды жақсы деп
бағалай аласызба?
Үй
тапсырмасы:параграф, есептер жинағы
№
|
спикер
|
Саралау – Сіз қандай
тəсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
|
Саралау – Сіз қандай
тəсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
|
Саралау – Сіз қандай
тəсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген
болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ
жоспарынан ауытқулар болды ма жəне
неліктен?
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нəрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы
өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/
қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не
нəрсеге назар аудару
қажет?
|