Мектеп: СҚО, Мамлют
ауданы, «Краснознаменное орта мектебі»
КММ
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Режабова
Ж.Н.
Күні:
|
СЫНЫП: 5
Сабақ
17-18
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Қазақ тілі мен әдебиеті
кабинеті екінші қабатта
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
5.2.6.1 (А6) -тірек сөздерді
дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау.
5.5.1.2. (ТБ1) -лексикалық
мағынасы жағынан заттың түрін, түсін сапасын білдіретін сын
есімдерді ажырата білу, жазба, ауызша жұмыстарда
қолдану
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: тірек сөздерді дұрыс қолданып
иллюстрацияларды сипаттай алады;
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: жағынан заттың түрін, түсін
сапасын білдіретін сын есімдерді ажырата
біледі;
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
лексикалық мағынасы жағынан
заттың түрін, түсін сапасын білдіретін сын есімдерді ажырата білу,
жазба, ауызша жұмыстарда қолдана алады.
|
Бағалау
критерийі
|
-иллюстрацияларды
сипаттайды.
-лексикалық мағынасы жағынан
заттың түрін, түсін сапасын білдіретін сын есімдерді ажырата білу,
жазба, ауызша жұмыстарда қолданады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Мектп туралы
түсінік
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа
бөлуге арналған кәмпиттер және әртүрлі заттар, топтық
тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Алдыңғы
оқу
|
Сөздіктер,
смайлик,жүрек,баға, түрлі түсті қарындаш
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Бағалау парақшасымен
таныстыру
Топтарға
бөлу.
Себетпен конфет әкелу.
Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне
қарай 3 топқа бөлініп отырады.
1-топ «Сары
кәмпиттер»
2-топ «Көк
кәмпиттер»
3-топ «Қызыл
кәмпиттер»
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Қызыл гүлім-ай»
би
Тақырыпқа көшу
кезеңі:
- Өтілген
тақырыптар бойынша «Алма
ағашы?»
1. Мектеп дегеніміз
не?
2. Қазақ тілі кабинеті нешінші
қабатта?
3. Мектеп деген сөз қай тілден
енді?
4. Қазақ тілі кабиетінде нелер
ілініп тұр?
5. Мектептегі кабинеттерді ата
6. Кабинет дегеніміз не?
|
Тапсырманы орындаған әр
балаға конфеттер беріп отырамын.
|
Жаңа
білім
10
минут
|
«Сақина салмақ
ойыны»
Сөздік
жұмыс
Талап –
требования
Сай жабдықталған –
оборудована
Әрқайсымыз –
каждый
Мәтінмен
жұмыс
«Серпілген сауал»
стратегиясы
1.Мәтінді аудиотаспадан
мұқият тыңдайды.
2.Топ ішінде мәтінді
талқылып, мәтін мазмұндайды.
3.
«Грамматикалық көпір»
стратегиясы
Сөйлемдерді дұрыс
құрастыру.
Қазақ, тілі, талапқа,
кабинеті, жабдықталған, сай.
Тақта, ілулі, стендтер,
тұр, қабырғада.
Бар,9 кабинетте, парта,
орындық, 21.
, тапсырма береді. Оқушылар
білім алады.
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10
минут
|
Топтық
жұмыс. Оқылым, тілдесім, жазылым, тыңдалым әреукеттерін,
«Бағдаршам» стратегиясын қолданамын (жасыл — тапсырманы орындадым,
сары – қосымша уақыт керек, қызыл — көмек
қажет).
1.Мәтінмен жұмыс: оқу, түсінгендерін айту, өз бөліктеріне
ат қою.
І-топ.
Мынау менің мектебім. Менің мектебім Абай даңғылында орналасқан.
Біздің мектепте төрт қазақ тілі кабинеті бар. Екі кабинет екінші
қабатта, екі кабинет үшінші қабатта орналасқан. Біз 208 кабинетте
оқимыз. Кабинет екінші қабатта
орналасқан.
ІІ-топ.
Кабинетте парталар, орындықтар, мұғалім үстелі бар.
Біздің кабинетте үш шкаф, тақта бар. Тақтаға
біз бормен жазамыз. Интерактивті тақтамен де жұмыс істейміз. Әр
түрлі презентация дайындап көреміз.
ІІІ-топ. Сабаққа біз кітап,
дәптер, қалам, қарындаштар, өшіргіш, сызғыш, күнделік, сөздік
әкелеміз. Сабақта дәптерге жазамыз, кітап оқимыз, сөздікпен жұмыс
істейміз. Мұғалім сабақ түсіндіреді
2 тапсырма. 1.Суретпен жұмыс.
I. Суреттен
нелер байқап отырсыздар?
II. Суреттегі
адам кім?
III. Ол
не істеп жатыр?
IV. Кабинеттің
ішінде қандай заттар тұр?
2. Өлеңді мәнерлеп оқу
3
тапсырма. Сөйлемдерді оқып, әр сөйлемге бір сұрақ
қойыңдар. Постер
қорғаңдар.
1. Біздің қазақ тілі
кабинетіміз екінші қабатта.
2. Кабинет мұғалімдер
бөлмесінің қасында.
3. Кабинет үлкен, кең, таза,
жарық.
4. Кабинетте тақта,
портрет, гүл, сөздіктер бар.
5. Шкафта
кесте,кеспе, папка, ктаптар бар. Біз оларды сабақта
қолданамыз.
|
Оқулық,қабырғаға ілінген
ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
«Қыдырып
қайтайық!»
би
билеу
|
Оқушылар би билеп сергіп
қалады.
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
БББ
кестесі
Білемін
|
Білдім
|
Білгім
келеді
|
|
|
|
|
|
Бағалау
Кері
байланыс
3
минут
|
|
Кері байланыс
кемесі
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|