Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 6-бөлім Қиял әлемі Күні: 09.01.2018 ж.Сынып: 5- сынып | Мектеп: Мұнайлы ауданы Атамекен селосы «№7 жалпы білім беру орта мектебі» КМММұғалімнің аты-жөні: Акмурзаева Б.С.Қатысқандар: 26 Қатыспағандар: 0 | |
Сабақтың тақырыбы: | Қиял – адамға тән қасиет | |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Т/А.5. Тыңдалым материалы бойынша жауап беру және бағалау. 5.1.5.1. Мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіруО5. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.5.2.5.1. Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру. | |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді тыңдап, мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты анықтайды. Сұрақтар құрастыра алады. Жауап береді.Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінеді,нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады. Көтерілген мәселеге байланысты өз ойын білдіреді.Кейбір оқушылар орындай алады:Мәтін мазмұнын түсінеді, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді, мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға нақты жауап береді. Ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады. | |
Бағалау критерийлері | Білім алушы- Мәтін мазмұнын түсінеді.- Нақты ақпаратты анықтайды.- Мәтін мазмұны негізінде сұрақтар құрастырады.- Мәтіннен көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді. | |
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу, түсіну және қолдану | |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: «қиял», «қиялдау», «қиялшыл», «арман», «қиял-ғажайып», «шындық»Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: менің ойымша..., мен бұл пікірмен келісемін/ келіспеймінТалқылауға арналған сұрақтар:• «Қиял», «қиялдау» сөздерінің мағынасы қандай?• «Қиял» мен «арман» сөздерінің арасында қандай ұқсастық пен айырмашылық бар деп ойлайсың? • Қиял-ғажайып ертегі дегенді естідің бе?Оның басқа ертегілерден қандай айырмашылықтары бар? | |
Құндылықтарға баулу | Зайырлы қоғам және жоғары руханият.Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық құндылықтарына баулу. | |
Пәнаралық байланыс | Сабақ барысындағы тапсырма мәтіндері оқушының ой ұшқырлығын, дүниетанымын кеңейтуге бағытталғандықтан өзін-өзі тану пәнімен байланыстырдым. | |
Тақырып бойынша алдыңғы білім | «Бос уақыт және хобби» бөліміне жалпы шолу | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 минут | Қызығушылықты ояту.«Шеңбер бойынша әңгімелесу» әдісі арқылы оқушылар «Менің хоббиім» тақырыбында өз қызығушылығы туралы ой бөліседі.Оқушыларды топқа бөлу. | Қима қағаздар |
Сабақтың ортасы Білу, түсіну,5 минут | Бағалау критерийлері Білім алушы:- Мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді;-Көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді.Мағынаны тану1-тапсырма. Жалпыға арналған тапсырма. «Ой шақыру» әдісі Тыңдалым алдындағы тапсырма | Сурет |
Қолдану 15 минут | «Идеяны ұстап ал» әдісі Тыңдалым мәтінінен не түсіндіңдер? (Оқушылар түсініктерін айтады) Дескриптор - Мәтінмазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді;-Көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді. Қалыптастырушы бағалау Смайликтер арқылы Кері байланыс | Аудиодиск 5-сынып Қазақ тілі«Атамұра» баспасы 2017 жыл Смайликтер бейнеленген суреттер |
5 минут | Бағалау критерийлері Білім алушы: Дескриптор Қалыптастырушы бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» | |
Сергіту сәті 1 минут | Қыдырып қайтайық!» би билеу | «Қыдырып қайтайық!» биіСілтемеhttps: //v-s.mobin |
5 минут Білу, түсіну Қолдану Жоғары деңгейлер 4 минут | Бағалау критерийлері Білім алушы Адамдардың қиялдауына тән кейбір , ерекшеліктер бар: Дескриптор Білім алушы Бағалау критерийлері Білім алушы: 4-тапсырма. (Саралау тапсырмасы)Білім алушылардың жеке қажеттіліктеріне сәйкес тапсымаларды әр түрлі әдіс- тәсілдерді қолдана отырып оқуға ынталандыру. Дескриптор | |
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлекторлық экранМенде бәрі сәтті шықты...Мен ... үйрендімСабақта мен орындай алдым...Бәрінен маған ұнағаны...Бәрінен маған қиын болғаны... | «Рефлекторлық экран» әдісіОқушыларға кері байланыс тапсырмалары жазылған қима қағаздар беріледі. |
Қосымша ақпарат | ||
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін, үйренгенін қалай тексересіз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланыс,құндылықтарменбайланыс |
Білім алушылардың жеке қабілеттері мен қажеттілігін ескере отырып, түрлі деңгейдегі топтар үшін оқытудың әр түрлі әдіс-тәсілдерін саралап тапсырмалар бердім.Мәтіннен негізгі ойды анықтау; нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; оқушының оқуға деген ішкі уәжіне қолдау көрсету мақсатында саралау тапсырмаларын ұйымдастырдым. Барынша қолдау көрсету үшін төмен деңгейлі тапсырмалар:Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтау; Орташа қолдау: Негізгі ақпаратты ала отырып, кестелер толтыру;Қолдау көрсету шектеулі оқушылардың деңгейіне қарай шығармашылық тапсырмалар орындау. Тапсырмаларды интерактивті тақтадан көрсетемін. 1. «Қиял» сөзіне түсінік беріңіз.2.»Венн диаграммасы» әдісімен «қиял», «арман» сөздерін Венн диаграммасына салыңыз.3. «Шындық» сөзіне сөзжұмбақ құрастырыңыз.4. «Сэнквейн» әдісі бойынша «Қиял» сөзіне бес жолды өлең құрастырыңыз.5.»Бес сөйлемді эссе» әдісі бойынша «Қиял – шындыққа ұласады,..» тақырыбына эссе жазыңыз. Тапсырмаларды интерактивті тақтаға шығарамын. Оқушылар өздері таңдаған тапсырмаларды орындайды. | Қалыптастырушы бағалау «Бас бармақ», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Смайликтер» арқылы және графикалық түрде жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш белгілері арқылы бағалаймын. Бұл әдістер оқушылардың бірін- бірі бағалай білуге, шынайылыққа үйретеді.Қалыптастырушы бағалау білім алушының алға ілгерілеуіне, нәтижеге қол жеткізуге ынталануына ықпал жасайды.. | Сабақ барысындағы тапсырма мәтіндері
578тг - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған Ұқсас материалдар Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған Сертификатталған тренер жасаған 01.01.2023 17 863 13 694
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Барлық пәндер Барлық материалдар Барлық сыныптар Іс-шаралар кестесі Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары |