Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқа мерзімді жоспарлар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ: 17 |
Мектеп: Қарақұм орта мектебі |
|
Күні: 06.11.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Бегенова Зерлеш |
|
Сынып 9«а,ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Ағзалардың көбею жолдары. Жыныссыз көбеюдің түрлері. Жыныстыкөбею. |
Сабақтың мақсаты |
Организмдердің көбею формалары. Жыныссыз көбеюдің түрлері. Жынысты көбею., сөйлеу дағдыларын дамыту. Тұрақты даму туралы білімдерін кеңейту. |
Оқытудың нәтижелері |
Организмдердің көбею формалары. Жыныссыз көбеюдің түрлері. Жынысты көбею.туралы біледі. Тұрақты даму туралы білімдері кеңейеді. |
Модульдің кіріктірілуі |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту |
Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар, көрнекіліктер |
Сабақтың басы 5минут |
Топқа бөлу |
Мерекелердің аттары бейнеленген қима қағаздар арқылы 6 оқушыдан 3 топқа бөлінеді |
Қима қағаздар |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне гүлдер сыйлап, жылы лебіздер білдіру арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. |
Гүлдер |
|
Сабақтың ортасы 30минут Жаңа сабақтың таныстырылымы |
Түрткі сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашу. «Ассосиация» әдісі бойынша топтық жұмыс жасату. «Джиксо» әдісі бойынша топтық бағалау жүргізу. |
Сұрақтарға сыни тұрғысынан ойлана отырып жауап беріп, Организмдердің көбею формалары туралы топтасып өз білгендерін ортаға салады. Ортақ бір шешімге келіп, постерге түсіреді. Оқушылар өзара бағалау критерийлеріне сүйене отырып, бағалап шығады. Әр топ өз жұмыстарын ортаға шығып дәлелдейді. |
Плакат, маркер, түрлі-түсті гүл, бағалау парақшасы, оқулық. |
Жаңа сабақты қолдану |
«Мозайка» әдісі бойынша оқулықта берілген сұрақтармен жұмыс жасату. |
Қима қағаздард берілген жаттығу жұмыстарын топтасып орындап, қима қағаздардан гүл құрастырады. |
Қима қағаздар, түрлі-түсті гүл, бағалау парақшасы, оқулық. |
Сергіту сәті |
Ән айтқызу арқылы сергітіп алу. |
Әр топ өлеңнің 1 шумағын айту арқылы сергі алады. |
|
Сабақтың соңы 5минут Жаңа сабақты қорытын-дылау |
«Зымыран сұрақтар» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау. |
Интербелсенді тақтадан көрсетілген зымыран сұрақтарға жауап бру арқылы жаңа сабақты қорытындыайды. |
Түрлі-түсті гүл, бағалау парақшасы, оқулық. |
Бағалау. Топтық бағалау жүргіздіру. Түрлі-түсті гүлдермен формативті бағалау. |
Топ басшылары бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топтық бағалау жүргізеді. |
Түрлі-түсті гүл, бағалау парақшасы, оқулық. |
|
Не ұғындым? Не ұғынғым келеді? Не ұсынамын? Деген сұрақтарға жауап бергізіп, кері байланыс орнату |
Берілген сұрақтарға жауаптарын стикерге жазып, рефлексия парағына жаыстырады. |
Рефлексия парағы, стикерлер |
|
Үйге тапсырма беру. «Жыныссыз көбеюдің түрлері» тақырыбына эссе жазу. |
Күнделікке жазып алады. |
Күнделік |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол үяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сүрақтарға жауап беріңіз |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Түрлі әдістерді қолдану 2: топтық жұмыс Қандай екі нэрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Тексерілді: Т.Дүйсенғалиқызы
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ: 18 |
Мектеп: Қарақұм орта мектебі |
|
Күні: 09.11.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Бегенова Зерлеш |
|
Сынып 9«а,ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Сабақтың мақсаты: |
Күтілетін нәтиже: |
|||||||||||||||||||||||||||
Жыныс жаушасының бөлінуі. Мейоз. |
1. Жыныс жаушасының бөлінуі: Мейоз сатыларына сипаттама беру. 2. Тақырып бойынша білімдерін өзектендіру. 3. Ойлаудың жоғары деңгейіне ұмтылуға бағыт-бағдар беру. 4. Сыныптастарымен қарым-қатынасы қалыптастыру. |
1. Жыныс жаушасының бөлінуі: Мейоз сатыларына сипаттама бере біледі. 2. Тақырып бойынша білімдерін өзектендіре алады. 3. Ойлаудың жоғары деңгейіне ұмтылады. 4. Сыныптастарымен қарым-қатынасы қалыптасады. |
|||||||||||||||||||||||||||
І. Кіріспе. (5 минут) |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негіздері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурс-тар |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
1.Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3. Ынтымақтастық атмосферасын құру. 4. Топқабөлу. |
1.Оқушылар сәлемдеседі. 2. Кезекшіесепбереді. 3. Ынтымақтастықатмосферасынқұрады. 4. Топқабөлінеді. |
|
||||||||||||||||||||||||||
ІІ. Негізгібөлім. (30 минут) |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Үй тапсырмасын пысықтау Жаңасабақ |
Кестемен жұмыс.
Постермен жұмыс: 1-топ: Редукциялық кезең. 2-топ: Эквационды кезең. 3-топ: Биологиялық маңызы. « Веен» диаграммасы митоз бен мейоздық бөлінуді салыстыру
|
Кестемен жұмыс.
Әр топ мәтін бойынша берілген тапсырманы оқып, талдайды. Бір-біріне үйретеді. « Веен» диаграммасы митоз бен мейоздық бөлінуді салыстыру
|
АКТ |
||||||||||||||||||||||||||
ІІІ. Қорытынды. (5 минут) |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Бағалау Үйге тапсыр-ма |
Оқушылардың білімін бағалау. § 32 оқып келу. Бүгінгі сабақ бойынша сұрақтарын, пікірлерін стикерге жаздырады. |
Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарды қорытындылап, хабарлайды. Оқушылар күнделікке жазып алады Бүгінгі сабақ бойынша сұрақтарын, пікірлерін, ұсыныстарын стикерге жазады. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол үяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сүрақтарға жауап беріңіз |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Түрлі әдістерді қолдану 2: топтық жұмыс Қандай екі нэрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Тексерілді: Т.Дүйсенғалиқызы
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ: 16 Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 16 |
Мектеп: Қарақұм орта мектебі |
|
Күні: 26.10.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Бегенова Зерлеш |
|
Сынып 9«а,ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Жасушаның бөлінуі. Митоз. |
Сабақтың мақсаты: |
Жасушаның бөлінуі. Митоз туралы және митоз сатыларында болатын өзгерістерге сипаттамабере біледі. |
Оқытудың нәтижелері: |
Митоз жыныссыз көбеюдің негізі екендігі, оның фазалары. Митоздың биологиялық мәнімен танысады. |
Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар, көрнекіліктер |
Кіріспе 5 минут |
Топқа бөлу |
Ұялы байланыс түрлерімен 6 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. «Activ», «Вeeline», «Tele 2» |
Брошуралар |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне лебіздер тілеу арқылы жағымды ахуал қалыптасады. |
|
|
Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпа байланысты сұрақтар қою. (стикерлерге байланысты) Жазбаша жазып келген эсселерін оқытып, өзара бағалату. |
Берілген сұрақтарға жауап беру арқылы диалогтық қарым-қатынасқа түседі. |
Бағалау прақшасы |
|
Жаңа сабақтың таныстырылымы 30 минут |
Жаңа тақырыпқа сәйкес «Топтастыру» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасату. |
Митоздың биологиялық мәні туралы топта ақылдасып, ортақ бір шешімге келіп, постер жасайды. Әр топ жасаған постерлерін дәлелдейді. |
Бағалау прақшасы, |
Жаңа сабақты қолдану |
«Тікелей радиоэфирге қоңырау шалу» әдісі бойынша диалогтық оқытуды орнату. |
Топтан бір оқушы шығып жүргізуші болады, топтың қалған мүшелері сұрақ қояды. Бір-бірлерімен диалогтық қарым-қатынасқа түседі. |
Бағалау прақшасы, ұялы байланыс түрлері, ұялы телефон. |
Жаңа сабақты қорытындылау |
«Фиш Боун» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау |
Балық қаңқаларына тақырып бойынша сұрақтар қойып, келес топ сұрақтарға жауап беріп, қорытындылайды. |
Бағалау |
Бағалау. Сыныптасын критериалды бағалату. Ұялы байланыс түрлерімен формативті бағалау. Актив - сабақты толық түсіндім Теле 2 – жартылай түсіндім Билайн – мүлдем түсінбедім |
Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, сыныптасын бағалайды. Ұялы байланыс түрлері бойынша формативті бағаланады. |
|
|
Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі бойынша кері байланыс орнату. |
Бес саусақ тұсына не білгіс келетіндерін, не білгендірін жазып рефлексия парағына жабыстырады. |
Рефлексия парағы, бес саусақ |
|
Үйге тапсырма беру. |
Күнделікке жазып алады. |
Күнделік |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол үяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сүрақтарға жауап беріңіз |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Түрлі әдістерді қолдану 2: топтық жұмыс Қандай екі нэрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Тексерілді: Т.Дүйсенғалиқызы