(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Күн жүйесі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
|
Күні: |
3.05.2024ж |
|
|
Сынып: 7 ә |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күн жүйесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.7.1.2 – Күн жүйесінің нысандарын жүйелеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар күн жүйесінің нысандарын жүйелейді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Сабаққа дайындау, амандасу. “Миға шабуыл” әдісі арқылы «Ғарыш әлеміне саяхат» жасатамын Оқушылардың қолмен ұстап көру арқылы есте сақтау қабілеттерін қалыптастырамын Топқа бөлу... Мозайка ойыны. Оқушылар 3 топқа бөлінеді 1-топ: Күн 2-топ: Ай 3-топ: Жер Сабақтың тақырыбына шығу: "Ғарыш" бейнеролигін тамашалайды. Бейнефильмнен не көрдіңдер? сұрақ көмегімен сабақ мақсатын оқушылармен бірге анықтайды. Жаңа сабақ түсіндіріледі. Бейнеролик bilimland.kz сайтынан «imektep» бөлімінен алынған ролик. «Шам»әдісі Оқушыларға жасырын тапсырма беріледі,сол тапсырма арқылы тақырыпты анықтайды
Ақпарат көзімен. Оқулықпен
жұмыс. |
Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырмаларды орындайды. Барлық оқушылар орындай
алады: |
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Жарайсың! Тамаша! Керемет! Дескриптор: - Күн жүйесінің құрамында
неше планета бар екенін
біледі - Құралсыз көзбен қанша планетаны көрінетінін айта біледі-1 балл - Астрономия ғылымының дамуына түрткі болған жағдайларды түсінеді. -1 балл -астрономия мәнін тұжырымдайды-1 балл - Уран мен Шолпанның басқа планеталардан ерекшелігін ажырата біледі.-1 балл -күн жүйесін сипаттайды-1 балл |
Оқулық слайд
суреттер bilimland.kz |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№2 –
деңгейліктапсырма
II – топқа
III – топқа
|
Оқушылар тапсырманы оқиды,талдайды
Жеке жұмыс: “Реттілік” әдісі арқылы оқушылардың сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын қалыптастыру мақсатында Күн жүйесі туралы, планеталар туралы түсінігін кеңейту.
|
Дескриптор: -Ғарышта керекті құралдармен танысады-1 балл -Ғарыш жайлы түсініктері қалыптасады-1 балл
Қ. Б. «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясын қолдану арқылы бағалайды. |
https://spinthewheel.io/wheels/jbuLriBRIGTno4PPiIBY Сіріңке Үрлемелі қайық Отшашқыш Скафандр Жіп Таяқша Мата
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлекция«Серпілген сауалдар» (сабақты қорытындылау) |
https://www.zipgrade.com/Тест Жеке жұмыс: Тест тапсырмасы Бос орындарды
толықтыру «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы оқушылардан жеке- жеке бүгінгі сабақтан түйген ойларын сұраймын.
Үйге тапсырма: Күн жүйесі постер
|
(оқушыларға тест тапсырмалары таратылады, тест тапсырмасын орындап болған соң, қасындағы жұбымен ауыстырады. Тест жауабы таратылады. Жұптар бірін-бірі дескриптор бойынша бағалайды)
Оқушы оқу мақсатына жетеді, Күн жүйесін құрайтын аспан денелерін жүйелейді. Тақырып шеңберінде өз идеясын ұсына алады. Кері байланыс береді |
Дескриптор-
-Бос орынды дұрыс толтырады-1 балл -Тест тапсырмасын орындайды-1 балл
Қ.Б: өзара жұптық бағалау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары "Күн жүйесі" 7 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары "Күн жүйесі" 7 сынып
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Күн жүйесі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
|
Күні: |
3.05.2024ж |
|
|
Сынып: 7 ә |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күн жүйесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.7.1.2 – Күн жүйесінің нысандарын жүйелеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар күн жүйесінің нысандарын жүйелейді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Сабаққа дайындау, амандасу. “Миға шабуыл” әдісі арқылы «Ғарыш әлеміне саяхат» жасатамын Оқушылардың қолмен ұстап көру арқылы есте сақтау қабілеттерін қалыптастырамын Топқа бөлу... Мозайка ойыны. Оқушылар 3 топқа бөлінеді 1-топ: Күн 2-топ: Ай 3-топ: Жер Сабақтың тақырыбына шығу: "Ғарыш" бейнеролигін тамашалайды. Бейнефильмнен не көрдіңдер? сұрақ көмегімен сабақ мақсатын оқушылармен бірге анықтайды. Жаңа сабақ түсіндіріледі. Бейнеролик bilimland.kz сайтынан «imektep» бөлімінен алынған ролик. «Шам»әдісі Оқушыларға жасырын тапсырма беріледі,сол тапсырма арқылы тақырыпты анықтайды
Ақпарат көзімен. Оқулықпен
жұмыс. |
Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырмаларды орындайды. Барлық оқушылар орындай
алады: |
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Жарайсың! Тамаша! Керемет! Дескриптор: - Күн жүйесінің құрамында
неше планета бар екенін
біледі - Құралсыз көзбен қанша планетаны көрінетінін айта біледі-1 балл - Астрономия ғылымының дамуына түрткі болған жағдайларды түсінеді. -1 балл -астрономия мәнін тұжырымдайды-1 балл - Уран мен Шолпанның басқа планеталардан ерекшелігін ажырата біледі.-1 балл -күн жүйесін сипаттайды-1 балл |
Оқулық слайд
суреттер bilimland.kz |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№2 –
деңгейліктапсырма
II – топқа
III – топқа
|
Оқушылар тапсырманы оқиды,талдайды
Жеке жұмыс: “Реттілік” әдісі арқылы оқушылардың сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын қалыптастыру мақсатында Күн жүйесі туралы, планеталар туралы түсінігін кеңейту.
|
Дескриптор: -Ғарышта керекті құралдармен танысады-1 балл -Ғарыш жайлы түсініктері қалыптасады-1 балл
Қ. Б. «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясын қолдану арқылы бағалайды. |
https://spinthewheel.io/wheels/jbuLriBRIGTno4PPiIBY Сіріңке Үрлемелі қайық Отшашқыш Скафандр Жіп Таяқша Мата
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлекция«Серпілген сауалдар» (сабақты қорытындылау) |
https://www.zipgrade.com/Тест Жеке жұмыс: Тест тапсырмасы Бос орындарды
толықтыру «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы оқушылардан жеке- жеке бүгінгі сабақтан түйген ойларын сұраймын.
Үйге тапсырма: Күн жүйесі постер
|
(оқушыларға тест тапсырмалары таратылады, тест тапсырмасын орындап болған соң, қасындағы жұбымен ауыстырады. Тест жауабы таратылады. Жұптар бірін-бірі дескриптор бойынша бағалайды)
Оқушы оқу мақсатына жетеді, Күн жүйесін құрайтын аспан денелерін жүйелейді. Тақырып шеңберінде өз идеясын ұсына алады. Кері байланыс береді |
Дескриптор-
-Бос орынды дұрыс толтырады-1 балл -Тест тапсырмасын орындайды-1 балл
Қ.Б: өзара жұптық бағалау |
шағым қалдыра аласыз













