Материалдар / Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақстан тарихы 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақстан тарихы 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы бойынша "Қазақстандағы ауылшаруашылығын ұжымластыру" тақырыбы бойынша күнделікті сабаққа қолданылатын сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қазан 2018
4364
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тексерілді: _____

Оқу ісі жөніндегі орынбасар

Күні:

Сыныбы: 9

Пәні:Қазақстан тарихы

Тақырыбы:§19. Қазақстандағы ауыл шаруашылығын ұжымдастыру

Мақсаты:Ұжымдастыру шаралары, мәні, оның зардаптарына шолу жасап, тұжырымдау

Күтілетін нәтиже:Ұжымдастыру шаралары мен мәнін, оның зардаптарына шолу жасап, тұжырымдайды

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Негізгі идея:Қазақстандағы ауыл шаруашылығын ұжымдастыру

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Блум таксономиясы, сыныпта жайлы психологиялық ахуал орнату,еркін талқылау,санадағы кинофильм, үшіншісі артық,

Жұмыс түрлері: жеке, жұптық, топтық, ұжымдық

Керекті құрал-жабдықтар: оқулық, қосымша материалдар, стикер

Бағалау түрлері: Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс:бір сөйлеммен түйіндеу

Сілтеме: Аяған.Б.Ғ, Қазақстан тарихы, 9-сынып, «Атамұра»-2013 ж.


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Кіріспе

Ұйымдас

тыру

Сыныпта жайлы психологиялық ахуал орнату.

Сыныпты түгелдеу.

Сурет түрлері арқылы топқа бөлу.


Оқушылар бір-бірлеріне «Сымсыз телефон» ойыны арқылы жақсы көңіл күй сыйлайды.Топқа бөлінеді


Ойын, суреттер


А кезеңі:

Білу

Үй тапсырмасы бойынша жұмыс:

*1926 ж кімдерге ұлтшыл деген айып тағылды?

*«Кіші Қазан» идеясының мәні не?

*Қандай аудандар көшпелі, жартылай көшпелі және отырықшы аудандар қатарына жатқызылды?

* Ауылдар мен деревняларға қанша өкілетті өкілдер жіберілді?

- Үй тапсырмасынан не ұқтық?

- Қандай оқиғалардан сабақ алуға болады?

Оқушылар өзара сұрақ-жауап құрастырады. Картамен жұмыс жасайды. Кері байланыс жасайды.


Сұрақ-жауап

Түсіну

Жаңа тақырыптың мақсаты мен критерийін оқушылардың көмегімен құру. Оқушылардың өз бетінше игеретін тақырыбын топқа бөлу:

1-топ: Ұжымдастыру бағыты. Астық, ет және жүн дайындау науқаны.

2-топ: Күштеп отырықшыландыру саясаты. Қазақстандағы күштеп ұжымдастырудың зардаптары.

«Еркін талқылау» әдісі бойынша бір-бірлеріне тақырып мазмұнын түсіндіреді.

Жаңа тақырыпты дәптер-леріне жазады. Тақырыптың мақсаты, критерийлерін өздері құрады.

Сабақ материалын жеке игереді, бірге бөліседі, топта талқылайды.


Тақырып, дәптер, еркін талқылау

В кезеңі:

Қолдану

Сызба жұмысы:

Қазақстандағы ұжымдастырудың зардаптары

Скругленный прямоугольник 2

Прямая соединительная линия 2

Прямая соединительная линия 1

Скругленный прямоугольник 6 Скругленный прямоугольник 7 Скругленный прямоугольник 8



Оқушылар сызбаны толтырады

сызба

Талдау

2 тақырыпша бойынша талдау жұмыстарын жүргізу.

  • Астықты тартып алу себебі не?

  • Голощекин мен Қазақстандағы өкімет басшылары қалыптасқан ахуалды жақсы түсінсе де, бұрынғы саясатты жүргізе беруін түсіндір.

Оқушылар тақырыпша көлемінде өздерін толғандырған сұрақтарды талдап, тұжырымдайды.

талдау

Сергіту сәті

Сергіту жаттығуларын жасату

Сергіту жаттығуларын жасайды

Сергіту жаттығуы

С кезеңі:

Жинақтау

Үшіншісі артық: Жұмыс алгоритмі:

1.Оқушыларға оқылатын сала мен тақырып төңірегінде бірқатар маңызды сөздер/идеялар /орындар/заттар беріледі. Бұл үлестірме

материалдағы тізім болмаса шәкіл түрінде

ұсынылуы мүмкін.


Оқушылар әрбір шәкіл не

месе тізім бойынша артық элементті табуы тиіс. Дұрыс немесе қатежауап

тың болмауымүмкін, бол-маса кез келген сөз артық болуы ықтимал. Сондық

тан, оқушылар неліктен ол сөзді таңдағаны туралы дәйектіжәне нақты жауап береотырып,тізімдегі бас

қа сөздердің арасындағы байланысты көрсетеді.

Үшіншісі артық


Бағалау

Санадағы кинофильм:

Оқиғаларды көз алдына келтіре отырып, баға беру

Оқиғаларды көз алдына келтіре отырып, баға береді

бағалау

Үй тапсырма-сы

  1. Тақырыптың мазмұнын толық оқу, мазмұндауға даярлану.

  2. Тест жұмыстарының жауабын табу

  3. Шығармашылық тапсырмалар, реферат

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады

күнделік

Оқушы білімін бағалау

Өзін-өзі бағалауын қадағалау

Өзін-өзі бағалайды

Өзін-өзі бағалау


Кері байланыс


Бір сөйлеммен түйіндеу:

Тақырып бойынша өз пікірлерін білдіріп, бір сөйлеммен түйіндеуіне жағдай жасау

Тақырып бойынша өз пікірлерін білдіріп, бір сөйлеммен түйіндейді

Бір сөйлеммен түйіндеу




Пікір:

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________






Бағалау парағы:


Оқушы аты




Үй тапсырмасы

Жаңа сабақ

Тапсырмалар

Оқушы бағасы

Мұғалім бағасы

1

2

3

1

















2










3










4










5












Бағалау парағы:


Оқушы аты




Үй тапсырмасы

Жаңа сабақ

Тапсырмалар

Оқушы бағасы

Мұғалім бағасы

1

2

3

1

















2










3










4










5










6






















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!