Материалдар / Қысқа мерзімді сабақ жоспары Сымсыз желілер 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары Сымсыз желілер 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
6 сыныпқа сабақ беретін мұғалімдерге әдістемелік көмек ретінде ұсынылады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қараша 2018
879
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1 бөлім Компьютерлік жүйелер мен желілер

25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Есемханова Ж

Сынып: 6

Қатысқандар : Қатыспағандар :

Сабақ тақырыбы

Сымсыз желілер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме):


6.1.3.1- сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіру



Сабақтың мақсаты

Сымсыз байланыстың артықшылығын түсіну.

Желі және сымсыз желі, сымсыз байланыс түрлерін ажырата білу.
Сымсыз байланысжелілерін қосу және қолдану жолдарын білу.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері


  • Сымсыз байланыстың артықшылығын түсінеді

  • Желі және сымсыз желі, сымсыз байланыс түрлерін ажырата алады

  • Сымсыз байланыс желілерін қосу жолдарын біледі




Тілдік мақсаттар

Лексика және терминология:/термин сөздермен танысады/

Сымсыз байланыс, мобильді байланыс, компьютерлік желі, сымсыз желілер түрлері, Wireless network, Wi-Fi, WiМax, Bluetooth, GPRS

Диалог пен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

- Сымсыз желі дегеніміз ....

-Сымсыз технология түрлері .......

Құндылықтарға баулу


Зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығына сүйене отырып отансүйгіштікке, дәлдікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

ағылшын тілі, орыс тілі, жаратылыстану пәндері

Алдыңғы білім

Интернетпен жұмыс істеу барысында қандай қауіп бар?

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақ барысы

Ресурстар



Сабақтың басы

/4 мин/






















«БІЛУ»


Үй тапсырмасы

/5 мин/











Сабақтың ортасы:


«ТҮСІНУ»

/3 мин/


















«ҚОЛДАНУ»








Топтық жұмыс

/10 мин/






















«ТАЛДАУ»

Оқулықпен жұмыс






Жеке жұмыс

/5 мин/













/8 мин/




Сабақтың соңы


5 мин





Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесіп, олардың назарын сабаққа аудару,ынтымақтастық атмосферасын орнату.


Оқушылар шеңбер құрып информатика кабинетіндегі техника қауіпсіздік ережелерін еске түсіреді.

«Адасқан әріптер» әдісі

Оқушылар дайындалған кеспе қағаздардағы әріптерден сөз құрастырып, үш топқа бірігеді.

  1. топ «Wi-Fi»

  2. топ «WiМax»

  3. топ «Bluetooth»


«Интервью» әдісі

Әр топтан бір журналист сайланып, топтағы оқушылардан үй тапсырмасын сұрайды.

1.Компьютердің негізгі құрылғыларын атаңдар?

2.Компьютердің негізгі құрылғыларына сипаттама беріңдер?

3.Компьютердің негізгі құрылғыларының әрекетін түсіндіріңдер.

Жаңа сабақ. «Ой қозғау» әдісі

Интербелсенді тақтадан сурет (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі жаңа сабақтың тақырыбы ашылады.

Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырылады.



«Сымсыз байланыс технологиясы» тақырыбында бейнекөрсетілім көрсетіледі

Жаңа ақпаратпен жұмыс.

«Ашық хат» әдісі Топтық жұмыс

Жаңа ақпаратты меңгеру мақсатында оқушыларға  тапсырма жазылған хаттар беру арқылы меңгерту.

ішіндегі тапсырмалар:

1-топ: Сымсыз желілер түрлеріне сипаттама беру

2-топ: Сымсыз технологияның кемшіліктері мен артықшылығын түсіндіру

3-топ:Ақпараттарды жіберу жылдамдығы туралы мағлұмат беру

Дескриптор

  • Сымсыз желілер түрлерін біледі.

  • Сымсыз желілердің сипаттамасын ажыратады.

  • Жылдамдық өлшем бірліктерін анықтайды.


ҚБ оқушыларды бағалау жұлдызша,төртбұрыш, үшбұрыш арқылы жүзеге асырылады.

1 Тапсырма. «Сен-маған, мен-саған» әдісі

Жұптық жұмыс

Кестені толтырыңдар. Сымсыз технологияға түсініктеме беріңдер.

Сымсыз технология түрлері

Wi-Fi


WiМax


Bluetooth


2 Тапсырма.Кестенің бос ұяшықтарын толтырыңдар.

Сымсыз технология түрлері

Әрекет қашықтығы

Мысалы

1




2




3





Дескриптор

  • Сымсыз технология түрлеріне түсініктеме береді

  • Оларды ажырата алады

  • Әрекет ету ұзақтығын біледі

  • Оларға мысал келтіре алады

ҚБ: Геометриялық фигуралар арқылы бағаланады



3 Тапсырма. «Кім жылдам» әдісі

оқушылар жеке практикалық жұмыс жасайды.

Ноутбукті, смартфонды wi-fi сымсыз байланыс желісіне қосып, «Интернеттің пайдасы мен зияны»,

4 Тапсырма«Сымсыз байланыстың шығу тарихы»

туралы қосымша мәліметтерді тауып, жүктеңіз.

Дескриптор

  • Сымсыз байланысты қосуды және байланыс құралдарында қолдана алады.

  • Сымсыз байланыс көмегімен ғаламтордан ақпараттарды жүктей алады.

ҚБ: Ауызша бағалау


Қ орытындылау.

«Өрмекшінің торы» әдісі арқылы сабақты бекіту.

  • Сымсыз байланыс қандай қажеттіліктерден туындаған?

  • Сымсыз байланыстың брендтік атауы қандай?

  • Wi-Fi терминінің ағылшын тілінен аудармасын айтыңыз.

  • Сымсыз байланыс желісінің түрлерін атаңыз.

  • Сымсыз байланыс артықшылықтарын атап беріңіз.


Кері байланыс.«Бас бармақ» тәсілі




Үйге тапсырма беру

«Wi-fi сымсыз желінің зияны мен пайдасы» тақырыбында эссе жазу.









Арнайы дайындалған кеспе қағаздар










микрофон












Слайд, АКТ


Интерактивті тақта,










Бейнекөрсетілім АКТ


Хат , А4 форматты қағаз, маркер, стикер












Дәптер, оқулық



Дәптер, оқулық














Өрмекшінің жібі







Ноутбук, смартфон










Сабақ бойынша рефлексия жасалады

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?


Оқушылардан алдыңғы білімдерін еске түсіру мақсатында «Интервью» әдісі ұсынылады.

«Ашық хат» әдісі арқылы оқушылар бірлескен топтарда жұмыс істейді және бірін бірі қолдайды.

«Кім жылдам» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау үшін оқушыларға жеке жұмыс тапсырмалары беріледі.

«Сен-маған, мен-саған» әдісіарқылы оқушылардың қабілеттерін ескере отырып тапсырмалар беріледі.

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?



Критерий бойынша бағалау.


Қалыптастырушы бағалау.


Басбармақ, смайликтер арқылы мадақтау

«Өте жақсы! Жарайсың! Жақсы!»




Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Сыныпта ынтымақтас-тық атмосферасын орнату.


Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарын қадағалау.


АКТ тиімділігін қолдануға жағдай жасау.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақта екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!