Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
15 ҚАРАША
ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА КҮНІНЕ
арналған дайын материалдар
Қызыл кітабына еңгізілген жергілікті өсімдіктер
Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
08 Ақпан 2019
653
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән Биология | Мектеп: Жамбыл орта мектебі | |
Мұғалімнің аты-жөні: Пардабекова Гулзада | ||
Сабақтың тақырыбы : 7.3.2.4 ҚР Қызыл кітабына енгізілген жергілікті өңірдің жануарлары мен өсімдіктері | Күні: | |
Сынып: 7 | Қатысқаны: | Қатыспағаны: |
Оқу мақсаты | Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген жергілікті өңірдің жануарлары мен өсімдіктеріне мысал келтіру | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:ҚР Қызыл кітабы ұғымымен, тарихымен танысады, Қызыл кітаптың қажеттілігін түсінедіКөпшілік оқушылар: Қызыл кітапқа енген өсімдіктер мен жануарларды, алуантүрлілікті сақтаудың жолдарын біледі.Кейбіроқушылар: Өсімдіктер мен жануарлардың Қызыл кітап тізіміне енгізудегі заңдылықтарын талқылайды | |
Бағалау критерийлері | ||
Тілдікмақсаттар | Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестеріҚызыл кітаптың басылымдары................Қызыл кітаптың екінші басылымына енген жануарлар ...................Қорғауды қажет ететін жануарлар........................... | |
Құндылықтардыдарыту | ||
Пәнаралықбайланыс | География – 7.3.2.3 Қорықтар Жаратылыстану - 5.6.3.3 ҚР Қызыл кітабының маңыздылығын анықтау 6.6.2.2 Жергілікті экожүйелердегі тірі ағзалардың алуантүрлілігін зерттеу6.6.3.1 Өз аймағындағы кейбір экологиялық мәселелерін талдау | |
Алдыңғы білім | 5.6.3.3 ҚР Қызыл кітабының маңыздылығын анықтау 6.6.2.2 Жергілікті экожүйелердегі тірі ағзалардың алуантүрлілігін зерттеу6.6.3.1 Өз аймағындағы кейбір экологиялық мәселелерін талдау | |
Сабақтың барысы | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Сәлемдесу. «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал тудыру мақсатында оқушылар екі қатар шеңбер құрып қарама-қарсы тұрған оқушылар бір-біріне тілектерін білдіреді."Атом молекула" тренингі арқылы 3 топқа топтастыруСабақтың тақырыбы және мақсаты, бағалау критерилері мен таныстырамын. | |
Сабақтың ортасы | №1 тапсырма«Суреттер сөйлейді» әдісіБерілген суреттен уақыт аралығындағы жануарлар түрлерінің жойылып кету себептеріне талдау жасаңыз.- Биологиялық алуантүрліліктің жойылуының зардаптарын болжаңыз.- Биологиялық алуантүрліліктің жойылуының алдын -алу шараларын ұсыныңыз.Дескриптор: | Оқулық мәтіні, постер, түрлі түсті маркерлер |
Сергіту сәті: № 4 тапсырма. Деңгейлік тапсырмалар беруДәптермен жұмыс. (төменгі деңгейдегі оқушыларға)Дәптерге Қызыл кітапқа енгізілген өзің білітін жануарлар мен өсімдіктерді тізіп жазыңыз. Кестемен жұмыс (орта деңгейдегі оқушыларға)Кестеге жергілікті өңірде кездесетін Қызыл Кітапқа енген бір жануарды толтырыңыз Кестемен жұмыс (жоғары деңгейдегі оқушыларға)Қазақстан Республикасының Қызыл Кітабына енгізілген бір өсімдік пен жануарды сипаттаңыз. Дескриптор:-Қызыл кітапқа енгізілген өсімдіктер мен жануарларды біледі;-жергілікті өңірде кездесетін жануарларды біледі - ҚР Қызыл кітабына енген жануарлар мен өсімдіктерге сипаттама бере алады.«Екі жұлдыз бір тілек»№ 5 тапсырма «Тізбек» әдісіҚызыл кітапқа енгізілген өсімдіктер мен жануарлардың атауын тізбекті үзбей атаңыздарДескриптор: | кесте | |
Сабақтың соңы | «Сіз не білесіз?» әдісі арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбына байланысты қысқаша қорытынды жасаңыздар.Оқушыларға тапсырмалар беріледі арнайы уақыт бойынша орындайды, болғаннан соң бір-бірінің жұмысын тексереді.Кері байланыс «Квадрат» | |
Саралау Сабақтың мақсаты оқушылар деңгейіне қарай құрастырылды.Оқушыларға тапсырмалар деңгейіне қарап беріледі.Қабілетті оқушылар мен деңгейі төмен оқушыларға қолдау көрсету. Саралау тәсілдері:-Тапсырма -Қарқын -Қорытынды -Диалог және қолдау көрсету- Бағалау - Жіктеу | Бағалау критерилері сабақтың мақсатына сәйкес құрастырдым. Әр тапсырмаға дескриптор құрастырып, кері байланыс түрлері арқылы бағаладымФормативті бағалау түрлері: | Денсаулық сақтау, техника қауіпсіздігін сақтау.Интерактивті тақтамен жұмыс жасау кезінде тоқ көзінен абай болу Сергіту сәті Сабақ барысында оқушылардың денсаулығы мен өмірінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін АКТ- ны пайдаланғанда оқушылардың ток көздеріне жақындамауынқадағалаймын |
СабақбойыншарефлексияСабақта қолданған әдістерім табысты болдыма?Сабақта оқушыларымды ынталандыра алдым ба?Сабақта менің көңіл-күйім беркелкі болда ма? Болашақта не ескеруім керек? | ||
ҚорытындыбағаЕңтабыстыекісәтіқандайеді ?1:2:Сабақтыңқандайекісәтінжақсарттым?1: 2:Менсабақтасыныпжәнежекелегенадамдартуралыненібілдім, менкелесісабақтаненіәңгімелеймін. |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)