|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Б.Сакова |
||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
27.10.2023 |
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.2.14рационал сандарды азайтуды орындау; 6.1.2.24координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын табу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қосылғыштарды алгебралық түрінде жаза біледі. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу алгоритмін біледі - Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу ережесін есеп шығаруда қолдануға үйренеді |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу Жақша ашу ережесі - 12 + ( - 24 )...
Есеп №1: Егер А(-5) және В(9) болса, АВ кесіндісінің ұзындығы неге тең? Оқулықпен жұмыс Табиғатпен байланыс «Ойлан, тап!» Есептей отырып, белгісіз құс атауын табыңдар
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады №1. Ауызша есептер:
|
Дескриптор: -Таңбалар ережесін қолданады. |
|
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырма: Табиғатпен байланыс
-тест -29 + 50 = А) 79 Б) 21 В) -21 -4,3 + 7,5 = А) 11,8 Б) -3,2 В) 3,2 -1,8 – (-9,5) = А) 7,7 Б) 10,3 В) -8,7 Теңдеу шешу: 3,8 + х = - 2,7 А) -6,5 Б) -1,1 В) 0 Есептеңдер:
А) 6,7 Б) 5,6 В) -6,7
А) 7,6 Б) -6,7 В) -7,6 |
Өз бетімен жұмыс. №5 Салыстырындар: А) -15+(-78) және –(15+78) Б) –(8+(-6)) және –(8+6) Г) –(-(-0,7+(- 1,3))) және 0,7+1,3 |
Дескриптор: -Сәйкестендіру тест орындайды. Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдай Дескриптор: -Таңбалар ережесін қолданады -Жұлдызшаның орнына теңдік орындалатын дай санды қояды. Дескриптор: Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды |
|
|
|
Жеке оқушымен жұмыс |
№1.Сәйкес жауаптармен қос: 1. -2,3 – 0,7 1,5 2. -8-(-9,5) -5 3. 3,85-5,3 10 4. -32-(-42) -3 5. 10,5-(-9,5) -1,45 6. -1,9-3,1 20 Оқулықпен жұмыс№435,№439 |
Тапсырманы орындайды |
|
|
|
5 минут |
|
Қорытындылау 1. Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек: 1. Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек: 2. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін оның оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек: Рефлексия Бас бармақ» әдісі арқылы тақырыпты қорытындылау. Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін. Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін. Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім. Үйге тапсырма. №398, №400
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы.
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы.
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Б.Сакова |
||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
27.10.2023 |
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.2.14рационал сандарды азайтуды орындау; 6.1.2.24координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын табу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қосылғыштарды алгебралық түрінде жаза біледі. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу алгоритмін біледі - Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу ережесін есеп шығаруда қолдануға үйренеді |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу Жақша ашу ережесі - 12 + ( - 24 )...
Есеп №1: Егер А(-5) және В(9) болса, АВ кесіндісінің ұзындығы неге тең? Оқулықпен жұмыс Табиғатпен байланыс «Ойлан, тап!» Есептей отырып, белгісіз құс атауын табыңдар
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады №1. Ауызша есептер:
|
Дескриптор: -Таңбалар ережесін қолданады. |
|
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырма: Табиғатпен байланыс
-тест -29 + 50 = А) 79 Б) 21 В) -21 -4,3 + 7,5 = А) 11,8 Б) -3,2 В) 3,2 -1,8 – (-9,5) = А) 7,7 Б) 10,3 В) -8,7 Теңдеу шешу: 3,8 + х = - 2,7 А) -6,5 Б) -1,1 В) 0 Есептеңдер:
А) 6,7 Б) 5,6 В) -6,7
А) 7,6 Б) -6,7 В) -7,6 |
Өз бетімен жұмыс. №5 Салыстырындар: А) -15+(-78) және –(15+78) Б) –(8+(-6)) және –(8+6) Г) –(-(-0,7+(- 1,3))) және 0,7+1,3 |
Дескриптор: -Сәйкестендіру тест орындайды. Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдай Дескриптор: -Таңбалар ережесін қолданады -Жұлдызшаның орнына теңдік орындалатын дай санды қояды. Дескриптор: Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды |
|
|
|
Жеке оқушымен жұмыс |
№1.Сәйкес жауаптармен қос: 1. -2,3 – 0,7 1,5 2. -8-(-9,5) -5 3. 3,85-5,3 10 4. -32-(-42) -3 5. 10,5-(-9,5) -1,45 6. -1,9-3,1 20 Оқулықпен жұмыс№435,№439 |
Тапсырманы орындайды |
|
|
|
5 минут |
|
Қорытындылау 1. Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек: 1. Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек: 2. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін оның оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек: Рефлексия Бас бармақ» әдісі арқылы тақырыпты қорытындылау. Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін. Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін. Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім. Үйге тапсырма. №398, №400
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
|
шағым қалдыра аласыз














