Материалдар / Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі 3С «Жазбаша көбейту және бөлу» VI « Атақты тұлғалар»
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі 3С «Жазбаша көбейту және бөлу» VI « Атақты тұлғалар»

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ. 3 сынып Математика . Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі. Сабақта оқушылар австриялық композитор Вольфганг Амадей Моцарттың шығармашылығымен таныса отырып, математика мен музыканың тығыз байланысын ұғынады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Сәуір 2024
53
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
700 тг 525 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Математика 3 сынып


Бөлім:

«Жазбаша көбейту және бөлу» VI « Атақты тұлғалар»


Педагогтің Т.А.Ә.

Аманжанова Д.Х.


Күні:

02.03. 2022


Сынып:

3 «А» сынып
Қатысушылар саны: 15


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы

Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.11 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану


Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмін біледі Оқушылардың көпшілігі разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмін қолдана алады. Оқушылардың кейбіреуі разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмін қолданады және түсіндіреді.












Сабақтың кезеңі/ уақ


Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті


Бағалау


Ресурстар

Басы



1 мин










2 мин














3мин






4мин









3 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Қайырлы күн, балалар! Әлем сендерге күлімдеп қарасын десеңіздер, сіздер де бір біріне күлімдеп қараңдаршы. Тамаша!

Бүгінгі математика сабағын музыкамен байланыстырып өткіземіз. Математика мен музыканың байланысы бар ма, қалай ойлайсыңдар?

  • Музыканы жазу үшін нені пайдаланады? Нота

(Ұ) Өткенді еске түсіру. Ойын « Көңілді ноталар» Белгілі нота бойынша сұрақтарға жауап

до Көбейту амалының компоненттерін ата

ре 23*2

ми Бөлу амалының компоненттері қандай?

фа 84 : 4 нешеге тең?

соль 25 : 6

ля 2 саг 20 мин = ? мин

си Белгісіз көбейткішті қалай табамыз?

х : 3 =12


Наурыздың екісі

Сынып жұмысы

  • Тыңдаған музыкалық әуеннен қандай әсер алдыңдар?

  • Қандай сезімде болдыңдар?


Моцарт Вольфганг Амадей австриялық композитор. Ол ең танымал классикалық композиторлардың бірі.

Моцарт шебер скрипкашы, клавесинист, органист, дирижер болған. 4 жасында клавесинге арнап алғашқы музыкасын шығарған.

(Т) № 1

Моцарт 17 жасқа келгенше 4 опера, одан 3 есе артық симфония, симфониядан 2 есе артық соната жазған. Осы уақыттарда жас композитор барлығы қанша ірі шығарма жазған?



(Ұ) Тақтада жазылған өрнектерге назар аудару

26 *3 78:3

23 * 5 115 : 5 осы өрнектердің мәнін табу үшін біз нені білуіміз керек?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу

Бүгінгі сабақта сендер разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдануды үйренесіндер


сабаққа назар аударып,












сурақтарға жауап береді









музыканы тыңдай отырып жазады




скрипкашы, клавесинист, органист

топ ережесін айтады


Дескриптор: 1. Қанша ірі шығарма жазғанын табады

4+ 4 *3 + 12*2 =40






жазбаша көбейту бөлу алгоритмін еске түсіру, есептеу















ҚБ «шапалақ»


















ҚБ бағдаршам














слайд 2
















слайд № 4- 5


«Музыка ангелов» әуені

слайд 6-7







слайд 6-7



Ортасы


4 мин


4мин








2мин





5мин













5 мин

) Алгоритмді айтып, есептейді «Дирижер» ойын

47*2 84:7 133*3 111:3

(Жеке) Әлемдік дәрежедегі мамандардың тұжырымынша, Моцарт әуендері адам жанына оң әсерін тигізіп, дұрыс сөйлеу, есту қабілетін арттырады екен. Сонымен қатар есте сақтау, ойлау қабілеттеріне өте жоғары әсері бар. 42*3 18*4 234*2 154:7



Сергіту сәті «Көзге арналған жаттығу»



(Жұп) № 4

І нұсқа ІІ нұсқа

135: 5 + у = 542 у – 69*4 = 500

х – 39 * 4 = 150 900 – х= 216:3









( Т) № 5

ІShape4 Shape3 Shape2 Shape1 күні – 26 26*5=130б

ІІ күні – 5 есе артык 130+26=156

ІShape5 ІІ күні - ? 26+130+156=312б




есептейді

тексереді тақтадан


Дескриптор:

-көбейтіндінің мәнін табады

-бөліндінің мәнін табады



Дескриптор:

- көбейтіндінің /бөліндінің мәнін анықтайды

-белгісіз санды табудың өрнегін жазады

-теңдеудің түбірін анықтайды

- теңдеудің түбірін тексереді


жұптасып тапсырманы орындайды. Өзара тексереді.


Дескриптор:

-есептің шартын жазады

-екінші күнде қанша билет сатылғанын табады

-үшінші күнде қанша билет сатылғанын табады

-барлығын табады





ҚБ «шапалақ»











ҚБ бас бармақ











топтық бағалау




С-8

«Ближе к мечте» әуені


С -9-12

оқулық 76 б № 3







«Симфония 40» әуені









Соңы


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!