Сабақ
кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Білім
алушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
Сабақтың басы
7 мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу,
түгендеу.
2. Топқа
бөлу. «Стикер»
әдісі. Оқушылар
датчиктер бейнелеген стикерлерді алып, бір ауыз
жақсы сөзбен тілек жазады. Сосын тақта алдына дейін сызылған қара
сызықпен жүре отырып, қара сызықпен салынған шеңбер бойымен тізбек
жасап тұрады, стикерлерін қалаған бір сыныптасына береді (1 оқушы
екі стикер алуға болмайды). Олар стикердегі тілекті оқып,
көңілдерін көтеріп, датчик түріне қарай екі топқа
бөлінеді.
I-Гироскопиялық
датчик
II-Түс
датчигі
«Еске түсірейік»
Білім алушыларға
интербелсенді
тақтадағы сұраққа
жауап береді.
|
Білім алушыларға өз көңіл күйін
білдіреді.
1, Стикер
таңдайды
2.
Стикерге тілегін жазады
3. Қара
сызық бойымен жүріп шеңбер бойына
орналасады
4.
Стикерін қалаған сыныптасына
береді.
5. Датчик
түріне қарай топқа
бірігеді.
|
Мақсаты: білім алушылардың көңіл-күйлерін білу, оқу
сауаттылығын дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық
оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Мадақтау арқылы бағалау:
Өте жақсы!
|
СANVA
WordWall
|
Сабақтың ортасы
1-кезең
12
мин
|
Қайталау сабақ
|
Дәптерді ашып, күн ретін жазып тақырыпты
жазу.
Берілген сұраққа топпен
жауап береді.
|
|
|
Топтық
тапсырма
|
«Сәйкестендіру»
тапсырмасы
|
Білім алушылар тапсырманы жұппен
орындайды, ортаға шығып, жауаптарын ауызша айтады, дәптерге
жазады.
Дескриптор:
1.Безье қисығын салу, спиро қисығын
салу, кез-келген бағытта түзу сызық салу, көлденең және тік бағытта
сызықтар салу,BSpline қисығын салу құралдарын сәйкестендіреді; (3
балл)
|
Жұптар бір-бірін тексеріп,
бағалайды.
Тиімділігі: Дұрыс ортақ
шешімге келеді. Бірге әрекеттеседі. Бірін бірі
бағалайды.
|
Тапсырма жазылған
үлестірмелі қағаздар.
|
Жеке жұмыс
|
Практикалық тапсырма
Оқулықта 56 бет, "Күннің батуы"
тапсырмасын әрекеттің орындалу алгоритімі бойынша
орында.
|
Тапсырманы компьютерде
орындайды
Дескриптор:
-
Жұмыс
парағының альбомдық түрін таңдайды.(1 балл)
-
Объектіні бояйды.(1 балл)
-
Құю және жиектеу (Заливка и
обводка) командасын орындайды.(2 балл)
-
Безье қисығын пайдаланады.(2
балл)
-
"Күннің батуы" деген атпен сақтайды.(1 балл)
|
Әрбір дұрыс орындаған тапсырмаға бір
балл
|
Интербелсенді тақта.
Тапсырма жазылған үлестірмелі
қағаз
|
Кері байланыс
мин.
|
”СМС” әдісі арқылы білімін
қорытындылайды.
|
Сабақтан
алған ойын жазады.
|
|
|
Үй
тапсырмасы
|
60-бет. Білу және түсіну
2,3,4,5,6-тапсырма
|
Дәптерге жазып алады.
|
|
|
Қосымша ақпарат
|
Сабақ бойынша рефлексия
- Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
-
Бүгін оқушылар не білді?
-
Сыныптағы ахуал қандай болды?
-
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
-Мен барлық уақытты тиімді пайдаландым
ба?
-
Мен жоспарыма сабақ барысында түзетулер енгіздім бе,
неліктен?
|
|
Ағымдағы жетістіктер мен табыс
критерилері
|
Бақылаудағы А оқушы аты:
Нәсір Айдар
Осы оқушыға арналған табыс
критерий/ нәтиже
|
Бақылаудағы В оқушы аты:
Бердіқожа Данель
Ренатұлы
Осы оқушыға арналған табыс критерий/
нәтиже
|
Бақылаудағы С оқушы аты:
Бақытбек Балым
Байғайыпқызы
Осы оқушыға арналған табыс критерий/
нәтиже
|
|
Сабақта белсенді
жоғары;
|
Сабақта белсенділігі танытады
|
Сабақта талқылауға қатысады;
|
|
Тақырып бойынша өз ойын ашық
айтады;
|
Тақырыпты талқылай алады;
|
Тақырыптағы білу, түсіну тапсырмаларын
орындау алады;
|
|
Векторлық суреттерді құру
барысында Біріктіру,
қосу, бөлу,қиылысу,болдырмау немесе алып тастау алгоритімін
орындайды, түсіндіріп жазады
|
Векторлық суреттерді құру
барысында Біріктіру,
қосу, бөлу,қиылысу,болдырмау немесе алып тастауды практикада
орындайды
|
Векторлық суреттерді құру
барысында Біріктіру,
қосу, бөлу,қиылысу,болдырмау немесе алып тастау алгоритімін
практикада орындау барысында қиналады
|
|
Біріктіру, қосу,
бөлу,қиылысу,болдырмау немесе алып тастау алгоритімін жұбыңмен
талдап, нәтижесін дәптерге талдап жаза алады;
|
Біріктіру, қосу, бөлу,қиылысу,болдырмау
немесе алып тастау алгоритімін жұбыңмен талдап, нәтижесін дәптерге
талдап жазуға қиналады;
|
Біріктіру, қосу, бөлу,қиылысу,болдырмау
немесе алып тастау алгоритімін жұбыңмен талдап, нәтижесін дәптерге
талдап жаза алмайды;
|
|
Деңгейлік тапсырмаларды
шығармашылықпен орындайды.
|
Өз бетінше деңгейлік тапсырмаларды
орындайды
|
Деңгейлік тапсырмаларлы орындауда
қиналады.
|
|
А оқушысы істей
алады:
|
В оқушысы істей алады:
|
С оқушысы істей алады:
|
|
Тақырыпты меңгерген
|
Тақырыпты меңгерген
|
Тақырыпты толық меңгермеген
|
|
Терең ізденіс
жасаған
|
Өзіне керек деңгейін нақты беліглеп
алған
|
Деректерді дәйекті қолдана
алмайтын
|
|
Өзіндік көз қарасы
қалыптасқан
|
Ойлары шашыраңқы
|
Өз ойларын нақты ұсына алмайды
|
|
Біліктілік дағдысына
ие
|
Біліктілік дағдысы орташа
|
Біліктілік дағдысы төмендеу
|
|