|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп: |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
||||||
|
Бөлім: |
Мен -балаң, жарық күнде сәуле қуған... |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегенова А.К |
||||||
|
Күні: |
10.02.2022ж |
||||||
|
Сынып: 6 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
С. Мұратбеков "Жусан иісі" әңгімесінің тақырыбы мен идеясы |
|
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6. Т/Ж2. Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру. |
|
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіре алады. Көпшілік оқушылар үшін: Эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтай алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал «Гүл сыйлау» әдісі арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. үй тапсырмасына оқушылар жауап береді. Топқа бөлу. Үлестірме парақшадағы жазылған «Тапқыр», «Адал» «Ойшыл» кейіпкерлердің қасиеттері арқылы топқа бөлемін. І-топ «Тапқыр» . ІІ-топ «Ойшыл» .ІІІ-топ «Адал».
«Ой қозғау» әдісі Мына сұрақтарға жауап беріңдер. - Оқиға қалай басталады?(аянның ауылға көшіп келгеннен ) -Балаларға неге ертегіні жетім бала болыпты деп бастайды?(себебі өзі жетім бала болғ ан) -Аян әріпті неге тез үйренуге тырысты?(соғыстағы ағасына хат жазу үшін) - Аяғын неге сылтып басады?(тобығы шығып, ойналмалы болып кетеді) 2- тапсырма Берілген қағаздарды таңдап,берілген тапсырмаларға жауап беру.
(Садықтың Аянды ең алғаш атыспақ ойнап жүргенде көрген кезі)
(Аянның мектепке барып жүргендегі сөзі)
(Бапайдың кемпірінің ертегі тыңдап отырған балаларға айтқан сөзі) ҚБ Кері байланыс Әңгіменің композициялық құрылымы: Басталуы Дамуы: Аянның ауыл балаларымен достасуы Байланысуы: Аян мектепке барып, хат жазуды, барлық балаларға үйретті. Шиеленісуі: Аянның әжесінің қайтыс болуы Шарықтау шегі: Аянның шығармашылығының дамуы Шешімі: Аянның балалар үйіне кетуі. Үйге тапсырма
|
Оқушылар амандасады Үй тапсырмасын айтады Пікірлерін ортаға салады. Өзара талқылайды, Басқа топтармен ой бөліседі. Бір-біріңмен бөлім мазмұнын талдайды. Мәселенің идеясын анықтайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: - Сұраққа толық жауап береді. - Өз ойын еркін айтады. Дескриптор: Ұсынылған мәтін бөлімдерін оқиды. Дескриптор:- Мәтіндегі көтерілген әлеуметтік қоғамдық идеясын талдайды. - Ойын анық білдіреді.
|
Дәптер Тапсырма ның үлгісі |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С. Мұратбеков "Жусан иісі" әңгімесінің тақырыбы мен идеясы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп: |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
||||||
|
Бөлім: |
Мен -балаң, жарық күнде сәуле қуған... |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегенова А.К |
||||||
|
Күні: |
10.02.2022ж |
||||||
|
Сынып: 6 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
С. Мұратбеков "Жусан иісі" әңгімесінің тақырыбы мен идеясы |
|
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6. Т/Ж2. Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру. |
|
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіре алады. Көпшілік оқушылар үшін: Эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтай алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал «Гүл сыйлау» әдісі арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. үй тапсырмасына оқушылар жауап береді. Топқа бөлу. Үлестірме парақшадағы жазылған «Тапқыр», «Адал» «Ойшыл» кейіпкерлердің қасиеттері арқылы топқа бөлемін. І-топ «Тапқыр» . ІІ-топ «Ойшыл» .ІІІ-топ «Адал».
«Ой қозғау» әдісі Мына сұрақтарға жауап беріңдер. - Оқиға қалай басталады?(аянның ауылға көшіп келгеннен ) -Балаларға неге ертегіні жетім бала болыпты деп бастайды?(себебі өзі жетім бала болғ ан) -Аян әріпті неге тез үйренуге тырысты?(соғыстағы ағасына хат жазу үшін) - Аяғын неге сылтып басады?(тобығы шығып, ойналмалы болып кетеді) 2- тапсырма Берілген қағаздарды таңдап,берілген тапсырмаларға жауап беру.
(Садықтың Аянды ең алғаш атыспақ ойнап жүргенде көрген кезі)
(Аянның мектепке барып жүргендегі сөзі)
(Бапайдың кемпірінің ертегі тыңдап отырған балаларға айтқан сөзі) ҚБ Кері байланыс Әңгіменің композициялық құрылымы: Басталуы Дамуы: Аянның ауыл балаларымен достасуы Байланысуы: Аян мектепке барып, хат жазуды, барлық балаларға үйретті. Шиеленісуі: Аянның әжесінің қайтыс болуы Шарықтау шегі: Аянның шығармашылығының дамуы Шешімі: Аянның балалар үйіне кетуі. Үйге тапсырма
|
Оқушылар амандасады Үй тапсырмасын айтады Пікірлерін ортаға салады. Өзара талқылайды, Басқа топтармен ой бөліседі. Бір-біріңмен бөлім мазмұнын талдайды. Мәселенің идеясын анықтайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: - Сұраққа толық жауап береді. - Өз ойын еркін айтады. Дескриптор: Ұсынылған мәтін бөлімдерін оқиды. Дескриптор:- Мәтіндегі көтерілген әлеуметтік қоғамдық идеясын талдайды. - Ойын анық білдіреді.
|
Дәптер Тапсырма ның үлгісі |
|||
шағым қалдыра аласыз



