Сабақты жүргізген мұғалімнің
аты-жөні
Шерметов
Садулла Файзуллаұлы
|
Е.Иззатуллаев жалпы орта мектеп
|
Сыныбы:
6-сынып
|
Қазақ тілі
|
12 .02 .2014ж
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тұйық етістік
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларға тұйық етістік туралы
мәлімет бере отырып, сауатты жазуға, өз ойын еркін қысылмай
жеткізуге, бірін-бірі құрметтеуге, сыйлауға үйрету.
|
Оқыту нәтижесі
|
Сабақ барысында тұйық етістіктің не
екендігін барлығы меңгеріп алады. Өз ойын сауатты, дәл, нақты түрде
жеткізуге дағдыланады.
|
Әдіс-
тәсілдер
|
Психологиялық дайындық,топ ережесін
құру, «Ақылды доп» ойыны, диалогтік оқыту, бағалау түрлері, «Екі
жұлдыз-бір тілек», топтық жұмыс, тестпен жұмыс, кері байланыс.
|
Дереккөздер
|
Оқулық, қима суреттер, тест
тапсырмалары, плакат, маркер, спикерлер
|
Бағалау
|
Формативті және суммативті бағалау
(Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау )
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылармен сәлемдесіп, сыныпты түгелдеймін.
Психологиялық дайындық
Ақиық ақын Мұқағали Мақатаевтің
және ұлы ақын Абай Құнанбаевтің өлеңі оқылады.
|
Оқушылар
мұғаліммен сәлемдесіп, орнына отырады.
Мұғалім
тарапынан психологиялық дайындық жұмысына белсене
қатысады.
|
Топ ережесін құру
|
Топ ережесін
құруды өздеріне жүктеймін.
|
Оқушылар
өздері топ ережесін құрады,
Сабақта
тыныш отырамыз.
Мұғалімді тыңдаймыз.
Бірімізді біріміз құрметтейміз,
сыйлаймыз.
|
Кіріспе
Үй жұмысын сұрау
|
«Ақылды доп» ойыны
Мен оқушылардан аталған ойын арқылы
өткен сабақтарды пысықтап өтемін.
|
Оқушылар мұғалім тарапынан берілген
тапсырмаға барлығы жауап беруге әрекет жасайды.
|
Негізгі бөлім
Жаңа
сабақ
|
Тұйық
етістік
Оқушыларға жаңа сабақты түсіндіру
арқылы терең түсіндіремін және алған білімдерін пысықтау мақсатында
диалогтік оқыту әдісінен тиімді пайдаланамын.
|
Оқушылар жаңа сабақты мұғалімнің
түсіндіру әдісін зейін қойып тыңдау барысында терең түсініп
алады.
|
Ынтымақтастық
атмосферасын құру
|
Оқушылардың ынтымақтастық
атмосферасын құру мақсатында түрлі конфеттер таратамын.
|
Мұғалім тарапынан берілген
конфеттер арқылы оқушылар өз топтарының орнын ауыстырады.
|
Деңгейлік
тапсырма
|
Сабақ
барысында оқушыларға деңгейлік тапсырма беремін.
І деңгей
(төмен деңгей ) Етістікке тұйық етістіктің жұрнағын жалғау
ІІ
деңгей ( орта деңгей ) Сөйлемнің ішінен тұйық етістіктің жұрнағы
жалғанған сөзді тауып астын сызу )
ІІІ деңгей ( жоғары деңгей )
Сөйлемнің ішінен заттық мағына және қимылдық мағына беретін тұйық
етістікті табу.
|
Оқушылар деңгейлік тапсырманы
барлығы орындап шығуға әрекет жасайды.
|
Бағалау
|
Оқушыларды сабақ барысында оқыту
үшін бағалау
|
|
Оқулықпен жұмыс
Топпен жұмыс
|
274-
жаттығу
Мен
оқушыларға жаттығудың берілуін түсіндіріп, топпен жұмыс жасау
кекректігі айтылады.
Ғалымдар мен
қарттарды сыйламаушылық кісінің келешегін жояды.
|
Оқушылар мұғалім тарапынан берілген
тапсырмаға жауап береді.
|
Сергіту сәті
|
|
|
Оқулықпен жұмыс, топтық жұмыс
|
275-
жаттығу
Тұйық
етістіктің астын сызып,сұрақ қойыңдар.
Ауыл жанындағы
суда жүрген құсты атуға,
үркітуге болмайды.
|
Оқушылар берілген тапсырманы
дәптерлеріне жазады,сызады.
|
Тестпен жұмыс
|
Мен оқушыларға алған білімдерін
пысықтау мақсатында тест тапсырмаларын беремін.
|
Оқушылар берілген тест
тапсырмаларына жауап беруге әрекет жасайды.
|
Қорытынды бөлім
|
«Екі
жұлдыз-бір тілек» әдісін пайдалангамын
Бүгін
сабақтан не үйрендік?
Сабақ
қызықты өтті ма ?
Сабақта не ұнамады ?
|
Оқушыларым өз ой-пікірлерін
спикерлерге жазып, жапсырып, кері байланыс жасайды.
|
Бағалау
|
Мен оқушыларымның жинаған
жетондары, жапсырғыштары және белсенділіктерін ескеріп жиынтық
(суммативті ) бағаларын қоямын
|
Оқушылар бағалау барысында біріні
бірі қошеметтеп отырады.
|
Үйге тапсырма
|
278-жаттығу
Үй жұмысының берілуін
түсіндіремін
|
Оқушылар түсініп алады
|
Сабақты аяқтау
|
|
|