Материалдар / Сабақ жоспаары Екі немесе үш жазықтыққа тік бұрыштап проекциялау 10 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспаары Екі немесе үш жазықтыққа тік бұрыштап проекциялау 10 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Графика пәнінен 10 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспары. Мұғалімге көмек.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қазан 2018
1325
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Кескіндердің негізгі түрлері және оны құрастыру

Мектеп №92 орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Меркеева Айымкул

Сынып: 10

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Екі немесе үш жазықтыққа тік бұрыштап проекциялау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.1.2 Екі немесе үш жазықтыққа проекциялаудың сызбада қажетті түрлерінің санын анықтау және білу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар біледі

Бұрыштықтың фронталь проекциясын анықтау.

Оқушылардың басым бөлігін

Тетікті проекцияның екі жазықтығына проекциялауды білу.

Кейбір оқушылар

Кеңістікте үш проекция жазықтығының проекциясын орындау.

Бағалау критерийі

  • Бұрыштықтың проекциясын анықтайды.



  • Проекциялау әдістерін өзгерту арқылы заттардың сызбасын орындайды.



  • Заттардың үш проекциясының ерекшеліктерін анықтайды, қолданады.


Тілдік мақсаттар


Термин сөздер:

Проекциялау-projection-проекцирование

Алдынан-frontal-фронтальный

Үстінен - -horizontal – Горизонтальный

Бүйір- Profile-Профильный

Аксонометриялық проекция-axonometric projections

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Үшінші көріністің ролі...

Сызбаны түрлендіру үшін...

Ассонометриялық проекцияның күнделікті өмірдегі қолданысы туралы(3D)

Детальді ойша жазықтықпен қиғандағы кескін ….. деп аталады?

Қима мен тіліктің айырмашылығы?

Бір жазақтықпен қиғандағы тілік…., тілік болады, ал күрделі тілік дегеніміз …… ?

Құндылықтарға баулу




Мәңгілік ел идеясының 2,4 бағыттарының құндылықтарына баулу

  • Топтық жұмысты орындау барысында «Мәңгілік ел» идеясының қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім бағыты бойынша бірлік, достық, келісім, құндылықтары іске асырылады;

  • Проекциялау мен 3Д аксонометриялыны орындау кезінде «индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу» бағыты бойынша білім мен ғылымды біріктіру және техникалық мамандыққа даярлау жүзеге асырылады

Пәнаралық байланыс

Геометрия-призманың қасиеттері

Көркем еңбек-техникалық сурет

Тілдік пәндер –сөздік жұмыстар

Алдыңғы білім

Проекциялаудың негізгі әдістері туралы біледі.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі.

2 мин.





Топқа бөлу.

2 мин.




«Миға шабуыл» әдісі

3мин







Ұйымдастыру бөлімі

- Сәлемдесу

Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу

Жылулық шеңбері «Өзіңе тілегенді –басқаларға тілеңіз» (Оқушыларды жылулық шеңберіне жұмылдыру. Оқушылар кезектесіп бір – біріне тілектерін айтады)

- Оқушыларды топқа бөлу

Оқушыларға геометриялық фигураларды үлестіру арқылы топқа біріктіреміз.

І-топ Үшбұрыш, ІІ-топ Шеңбер, ІІІ-топ Төртбұрыш

Топтардан үй-тапсырмасы «Білім жәрмеңкесі» әдісі арқылы сұралады. Мадақтама арқылы бағаланады.

Жаңа сабақ тақырыбын ашу үшін оқушыларға «серпілген сауал» әдісі бойынша сұрақтар қойылып, жаңа тақырыпты ашамыз.


  1. Проекция дегеніміз не ?

  2. Жазықтықтарды қалай атаймыз?

  3. Профиль дегеніміз не?

  4. Горизонталь дегеніміз не?



Басбармақ арқылы бағалау

«Түсіндіру» әдісі арқылы жаңа сабақ туралы мағлұмат беріледі.

« Екі немесе үш жазықтыққа тік бұрыштап проекциялау»


Таратпа қағаздар арқылы

Топтың аттары жазылған қағаздар

Прямоугольник 1

1




Овал 1

2


Равнобедренный треугольник 1

3



















Топтық жұмыс

«Оқу әңгімесі»

әдісі

15 мин













Жұптас, ойлан, бөліс әдісі арқылы

жұптық жұмыс

10 мин

















«Кім жылдам» әдісі арқылы жеке жұмыс

(5мин)














«Толықтыру тесті»




1- тапсырма топтық жұмыс

Ойлау деңгейлерінің дағдылары: білу, түсіну

(Т) «Оқу әңгімесі» әдісі арқылы әр топ мүшелері өздеріне берілген тапсырманы кітаптан меңгеріп, топпен талқылайды. Әр топтың мүшелері келесі топ мүшелеріне өз тақырыптарын бір-біріне түсіндіреді. Соңынан топтар бір-бірін «Бағдаршам» арқылы бағалайды. Әр топтағы жасыл түстер саны анықталады. (айтылым, тыңдалым, оқылым)

Жасыл түс - бәрін түсіндік

Сары түс –жартылай түсіндік

Қызыл түс – түсінбедім



2-тапсырма (жазылым)

1 – топ Нәрсенің профиль проекцияның жазықтығын сызу

2 – топ Нәрсенің горизонталь проекцияның жазықтығын сызу

3- топ Нәрсенің фронталь проекцияның жазықтығын сызу

Ойлау деңгейлерінің дағдылары: қолдану

«Сэндвич» әдісі арқылы бағалау

Оқушылар бір-бірін «мадақ-ұсыныс-мадақ» түрінде бағалайды

3-тапсырма жеке жұмыс

Ойлау деңгейлерінің дағдылары: талдау (айтылым)

Нәрсенің кеңістікте үш проекция жазықтықтығын проекциялау

5-конечная звезда 1 5-конечная звезда 2 5-конечная звезда 3



Бағалау :



4-тапсырма

Толықтыру тесті

ТПрямоугольник 2

  1. Тік бұрыштап проекциялау әдісін ..............................ашты

  2. Проекция жазықтықтары өзара ...........................................

  3. Бақылаушының алдында орналасқан жазықтық ............................................ деп аталады

  4. Профиль жазықтық дегеніміз бақылаушының .........................орналасқан жазықтық.

  5. Горизонталь проекция жазықтығында нәрсенің ............................кескіні проекцияланады

  6. Монж эпюрі – бұл нәрсенің..............................

алынған кескіні, сызбасы


олықтыру тесті































Бағалау критерийі

Дескрипторлар

Бұрыштықтың проекциясын анықтай алады.

Проекциядағы бұрыштық сызбасын анықтайды.

Проекциялау әдістерін өзгерту арқылы заттардың сызбасын орындай алады.

Тетіктің екі жазықтығына проекциялау әдістерін өзгерту арқылы заттардың сызбасын қолданады

Заттардың үш проекциясының ерекшеліктерін анықтайды.

Үш жазықтықтағы проекциялауды талдайды







Бағалау : Дайын үлгі жауап арқылы .















































  • Оқулық

  • Жұмыс дәптері

  • Қарындашөшіргіш



























  • Оқулық

  • Жұмыс дәптері




Сабақтың соңы

2 мин

Оқушыларға жазбаша түрде кері байланыс беремін.

Рефлексия

Чемодан –Үйренгенім кейін керек болуы мүмкін

Еттартқыш –Әлі де қайталап оқуым қажет

Себет –Бұл ақпараттар керек емес





Үйге тапсырма

1 мин



Тақырыпты оқып келу. Өзара перпендикуляр үш проекция жазықтығына проекциялау.









Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



1. . «Оқу әңгімесі», «Ойлан, жұптас, бөліс » әдістері кезінде оқушылар арасында топтық, жұптық жұмыстар арқылы өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.

2.Кейбір оқушыларға ауызша қолдау көрсетемін.

4. «Кім жылдам» әдісі бойыншa оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту мақсатында жeкe тaпcырмaлaрды бeрeмiн.

5. Оқушыларға тапсырмаларды әртүрлі әдіс-тәсілдер арқылы беруді жоспарладым.



  1. Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, жетістіктерін айқындау үшін бағдаршам арқылы бағаланады.

  2. Жұптық тапсырмаларды орындай отырып,алған білімдерін пысықтайды, топтар бірін-бірі «Сэндвич» арқылы бағалайды.

  3. Сабақ барысында ауызша кері байланыс орнатылады.

  4. Сабақтың соңында оқушылардан кері байланыс алынады.

Компьютeрмeн жұмыc жacaу кeзiндe қaуiпciздiк eрeжeлeрдi қaтaң caқтaлуын бacшылыққa aлaмын


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!