Сабақ жоспары Тексерілді:
|
Пәні: Қазақстан тарихы Сыныбы: 7 «Ә» Күні:09.11.2017ж
Х ғасыр ХІІІ ғасырлардың басындағы Қазақстан |
Мектеп:№60 жоббм Мұғалімнің аты-жөні: Абдыханова С Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Х-ХІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан аумағындағы саяси процестер |
|||||||||||||||||
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
6.3.1.3 -X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін меңгереді |
|||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:Саяси-әлеуметтік құрлымын тұжырымдайды |
|||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар: Мемлекеттік құрлымдарын сипаттайды салыстыра отырып талдай біледі |
|||||||||||||||||
|
Жетістіктер критерийлері |
X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму жетістіктерін айта алады Саяси-әлеуметтік құрлымын тұжырымдап талқылайды Мемлекеттік құрлымдарын салыстыра отырып бөледі |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика және терминология:иқта, иқталық, вакф Диалогқа/жазылымға қатысты тіркестер: Х-ХІІ ғ. Қазақстан аумағындағы мемлекеттер қалай өзгерді? Саяси-әлеуметтік құрлымындағы ерекшеліктер |
|||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Мәңгілік Ел, бұл – Зайырлы Мемлекет және Жоғары Руханият. Азаматтық және рухани құндылықтардың бірлігі бізге өз жолымызды табуға және өзімізді бүкіл әлемге мәшһүр етуге мүмкіндік берді. Біз еліміздің бірегей рухани келбетін айқындайтын діндер мен өркениеттердің жаһандық сұхбатын одан әрі жан-жақты дамытатын боламыз. |
|||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Ойқозғау, миға шабуыл, тыңдап отырған үштік, кестемен жұмыс, картамен жұмыс |
|||||||||||||||||
|
Көрнекіліктер |
Тақырыптық сызба плакат, суреттер топтамасы, электронды оқулық |
|||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, география |
|||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, оқушы назарын шоғырландыру; Үй тапсырмасын тексеру І.Төмендегі кестені толықтыру
ІІ Руна- көне түрік жазуының негізгі тірегі тақырыбындағы эсселерін оқыту ҚБ «Үш шапалақ» соғу арқалы мадақтау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Миға шабуыл: -Жаңа тақырыпты ашу мақсатында электронды оқулықтан бейнеролик көрсету. Берілген дерексөздерге сүйене отырып сұрақтар қоямын: Дамыған орта ғасырлардың уақыт шеңбері қандай еді? Ойқозғау X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктері туралы пікірлерімен бөлісу. Х-ХІІІ ғасырларда қалыптасқан алғашқы мемлекеттердің даму кезеңдерін «Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы үш топқа үлестіріп беру 1-топ Оғыз мемлекетін әңгімелеу 2- топ Қарлұқ мемлекетін сипаттайды 3- топ Қарахан мемлекетінің саяси құрлымын сипаттайды Мемлекеттердің саяси-әлеуметтік құрлымын, мемлекеттік құрлымына толық тоқталу
ҚБ Басбармақ арқылы бағалау
|
Саяси карта. Тақырыптық үлестірме материалдар. Электронды оқулық.
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы топтар бір-бірлеріне сұрақтарын қояды. 2-тапсырма Ашық және жабық тест тапсырмаларын орындау X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму жетістіктерін нақты тауып, орындау.
Кері байланыс:Бағдаршам Үйге тапсырма: Қосымша ізденіп келу |
|
||||||||||||||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді және бағалау тапсырмасының дескрипторларын жазасыз
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау |
||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары Тексерілді:
|
Пәні: Қазақстан тарихы Сыныбы: 7 «Ә» Күні:09.11.2017ж
Х ғасыр ХІІІ ғасырлардың басындағы Қазақстан |
Мектеп:№60 жоббм Мұғалімнің аты-жөні: Абдыханова С Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Х-ХІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан аумағындағы саяси процестер |
|||||||||||||||||
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
6.3.1.3 -X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін меңгереді |
|||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:Саяси-әлеуметтік құрлымын тұжырымдайды |
|||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар: Мемлекеттік құрлымдарын сипаттайды салыстыра отырып талдай біледі |
|||||||||||||||||
|
Жетістіктер критерийлері |
X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму жетістіктерін айта алады Саяси-әлеуметтік құрлымын тұжырымдап талқылайды Мемлекеттік құрлымдарын салыстыра отырып бөледі |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика және терминология:иқта, иқталық, вакф Диалогқа/жазылымға қатысты тіркестер: Х-ХІІ ғ. Қазақстан аумағындағы мемлекеттер қалай өзгерді? Саяси-әлеуметтік құрлымындағы ерекшеліктер |
|||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Мәңгілік Ел, бұл – Зайырлы Мемлекет және Жоғары Руханият. Азаматтық және рухани құндылықтардың бірлігі бізге өз жолымызды табуға және өзімізді бүкіл әлемге мәшһүр етуге мүмкіндік берді. Біз еліміздің бірегей рухани келбетін айқындайтын діндер мен өркениеттердің жаһандық сұхбатын одан әрі жан-жақты дамытатын боламыз. |
|||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Ойқозғау, миға шабуыл, тыңдап отырған үштік, кестемен жұмыс, картамен жұмыс |
|||||||||||||||||
|
Көрнекіліктер |
Тақырыптық сызба плакат, суреттер топтамасы, электронды оқулық |
|||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, география |
|||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, оқушы назарын шоғырландыру; Үй тапсырмасын тексеру І.Төмендегі кестені толықтыру
ІІ Руна- көне түрік жазуының негізгі тірегі тақырыбындағы эсселерін оқыту ҚБ «Үш шапалақ» соғу арқалы мадақтау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Миға шабуыл: -Жаңа тақырыпты ашу мақсатында электронды оқулықтан бейнеролик көрсету. Берілген дерексөздерге сүйене отырып сұрақтар қоямын: Дамыған орта ғасырлардың уақыт шеңбері қандай еді? Ойқозғау X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктері туралы пікірлерімен бөлісу. Х-ХІІІ ғасырларда қалыптасқан алғашқы мемлекеттердің даму кезеңдерін «Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы үш топқа үлестіріп беру 1-топ Оғыз мемлекетін әңгімелеу 2- топ Қарлұқ мемлекетін сипаттайды 3- топ Қарахан мемлекетінің саяси құрлымын сипаттайды Мемлекеттердің саяси-әлеуметтік құрлымын, мемлекеттік құрлымына толық тоқталу
ҚБ Басбармақ арқылы бағалау
|
Саяси карта. Тақырыптық үлестірме материалдар. Электронды оқулық.
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы топтар бір-бірлеріне сұрақтарын қояды. 2-тапсырма Ашық және жабық тест тапсырмаларын орындау X ғасыр- XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму жетістіктерін нақты тауып, орындау.
Кері байланыс:Бағдаршам Үйге тапсырма: Қосымша ізденіп келу |
|
||||||||||||||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді және бағалау тапсырмасының дескрипторларын жазасыз
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау |
||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













