Материалдар / сабақ жоспары 7 сынып Тігін бұйымын трансформациялау және безендіру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

сабақ жоспары 7 сынып Тігін бұйымын трансформациялау және безендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
- тоқыма өнімдерінің трансформациясын білу. - трансформацияның әдістерін зерттей отыра, тоқыма өнімдерінің трансформациясын жасау - сыртқы сипаты мен құрылымын назарға ала трансформацияның әдістерін зерттеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Маусым 2018
1089
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Short Term Plan / Lesson Plan Краткосрочный план/Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім 3 А: Дизайн және технология

Мектеп:

күні:

Мұғалімнің аты-жөні:


Сынып: 7

Қатысқандар

саны:


Қатыспағандар

саны:


Сабақ тақырыбы

Тігін бұйымын трансформациялау және безендіру (киім, аксессуар, бижутерия және т.б.)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.3.1

Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде АКТ қолданып)



7.1.5.1

Функционалды (техникалық) және эстетикалық талаптарға сай, дизайн дайындау бойынша тапсырмаларды орындау

Сабақ мақсаттары

  • тоқыма өнімдерінің трансформациясын білу.

  • трансформацияның әдістерін зерттей отыра, тоқыма өнімдерінің трансформациясын жасау

  • сыртқы сипаты мен құрылымын назарға ала трансформацияның әдістерін зерттеу

Бағалау критерийлері

Оқушы мақсатқа жетті, егер:

1. Негізгі бағыттарын көрсетеді ауқымды зерттеу жүргізеді

2. Оқыған материалды талдап, мәтін түрінде ұсынады

3. «Тоқыма өнімдерінің трансформациясы» нысанының дизайнын орындау үшін постер құрады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • киімді трансформациялау тәсілдерін сипаттай алады;

  • фурнитуралар мен әрлеу тігін материалдарының сипаттамасы мен жіктелуін анықтайды, сипаттайды және салыстырады.

Пән лексикасы, терминология және трансформация, бекіту, аксессуарлар, бижутерия, қайып тігу және тізбекті тігіс,жіптерді тарту регуляторы, тігіс ақаулары, безендіру тігін материалдары, фурнитура, таспа, ызба, бау, стразалар, пайеткалар.

Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері

Мен трансформациялаудың ..... тәсілдерін білемін.

Менің ойымша, бұл....әрлеу материалдары

Безендіру үшін мен … қолдандым.

Бұл үлгілерде … қолданылған

Құндылықтарды дарыту


Сыйластық, көмек

Өмір бойы білім алу


ЖаҺандық азаматтыққа тәрбиелеу

Тану және бағалау айырмашылықтарды және сәйкестілік түрлі факторларды және біздің ортақ адамзат тиесілі және әлемде өмір дағдыларын алу қабілетін дарыту.

Пәнаралық байланыстар

Дүниежүзілік тарих, технология

Түп нұсқалық оқыту

Сабақ барысында нақты терминологияны пайдаланады, ИссейМияке, Хусейн Чалаян сән дизайнерлерінің иллюстрациялық материалдары пайдаланады


АКТ қолдану дағдылары

АКТ қолдану :таныстырылым, веб ресурстар.


Бастапқы білім


Сән үрдістерін және «Қолдан жасалған» бағыттарды білу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5мин.

  1. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру

  2. Жаңа бөліммен орындалатын жаңа тапсырмалармен танысу.

  3. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу.






Таныстырылым, оқу жоспары

Сабақтың ортасы

5 мин.











10 мин.







5-7 мин.

(2-3 мин. на 1 през-цию)





5 мин.















































5 мин.



















5 мин.








4. (С) Зерттеу / талқылау кіріспе

(С) Кесілген бейнелерді жинап, оқушылар өнімнің түрі (2-3 топтар) бойынша топтастырылады.

(Т)(Қ) Активити №1. Джинсыны қайта құру жұмысын бойынша оқушылар мысал сұрақтарға жауап береді:

- Сіз бұдан былай қолданылмайтын, киім-кешекпен не істейсіз ?

  • Киімге қалай «екінші» өмір беруге болады?

5 Жаңа тақырыппен танысу./Практиқалық жұмыс

5.1(Т) Әр топ жинақталған бейне бойынша өнімді өзгерту жайында идеяларын ортаға салып, постерде бейнелеп көрсетеді

(С) Презентация және идеялар талқылау, басқа командалардың ұсыныстары толықтырылады.

-Өнімге өзгерістер еңгізу қызметі қандай болды?

-Сіздің өнімдеріңіздің өзгерістер түрлерін атаңыздар



5.2 (Т)(Қ)Оқушылар «трансформация» және «трансформация тәсілдері» анықтамасын іздеп, сұрақтарға жауап береді. Нысанын өзгерту нысандағы трансформациялау, ештеңеге маңызды қасиеттері трансформация: ең көп таралған анықтамасы мынадай болып табылады. Бұл болмыстың немесе пайдалану барысында олардың түпнұсқа пішіні мен параметрлерін өзгерту үшін егжей-тегжейлі кеңістіктік әлемдегі объектілерін мүліктік біз дизайн бөлігі ретінде мерзімін қарастыру болса, онда ол трансформация (formatio - түрлердің қалыптасуы Транс бастап novolatinsk) анықтамасы болып табылады.

Бұл анықтама тікелей киім дизайны жобалаумен сәйкес келеді, трансформация адамның қатысуымен киіп тоздыру кезінде ғана емес, өнімнің пайдалану мерзімі аяқталуына да байланысты (ол созылып айтарлықтай өзінің бастапқы түсін өзгерте алады, екінші жағынан созылып немесе кішірейуі) де орын алуы мүмкін деп қорытынды жасауға болады

Трансформацияланатын нысан (жобалау) - «нөлдік Transform» деп аталатын ішкі қайта, маңызды функционалдық бірқатар бейтарап күйге айнылытын материалдық құрылым.

Затты қайта трансформациялау арқылы оның материалдық құрылымын немесе елеулі қасиеттерін өзгертуге мүмкіндік береді .







Трансформацияның мынадай тәсілдері бар:

«Созылу - қысу» бөліктері немесе киім заттары;

«қосу – айыру» бөліктері немесе киім заттары;

«Реттеу - бекіту» шамалар, көлемі киім бөлшектері мен нысандары;
«жинау- орналастыру» бөлшектерді немесе киім элементтердің
«Жоғалуы- пайда болуы» бүкіл өнімнің көлемі;
«Ауысу» бөліктері немесе киім элементтердің басқа да заттардың элементтерімен;

«Араластыру - салу» бөлшектерді;
«орынын ауыстыру»
бөлшектерді немесе киім элементтерінің.







Шілтерлі, серпімді және жабысқақ таспалар, түймелер, түймелерге, ілгегі және басқа да көптеген бөліктері мен компоненттері өнімдерін, қосу және белгілеу түрлі әдістер арқылы жүзеге асырылады.

(Г)(Ф) Талқылаудан кейін, оқушылар трансформация әдістерін көрсете отырып, ақпараттық постерлер аяқтау. Дайын плакаттар тақтаға орналастырылады.




http://archvuz.ru/2012_22/94

Киімді трансформациялау



http://mypresentation.ru/presentation/transformaciya_v_odezhde_bagina_m_501gr_kolyasnikova_d_502gr

Киімді трансформациялау



http://www.liveinternet.ru/tags/

Джинсилерді қайта өндеу

http://lifehacker.ru/2013/02/12/30-jeans-diy/

Ескі джинси киімдерін қайта жөндеудегі 30 креативті идеялар



https://www.youtube.com/watch?v=MLkaCi5UVvI

ескі джинсилерді сәндеп қайта жөндеу

http://secondstreet.ru/blog/peredelka_futbolki/krasivye-peredelki-futbolok-i-maek-trafik.html

Футболкалар мен майкаларды қайта жөндеу жолдары

http://moda-platya.ru/post343000444/

Трикотажды тиімді әрі сәндеп қайта жөндеу жолдары

https://www.youtube.com/watch?v=thMtPbqmSno

Жейдені қайта жөндеу

Материалдар мен құралдар: қарындыш, сызғыш, өшіргіш, фломастеры, желім қайшы т.б)












Сабақтың соңы

5мин.


6. ) «Екі жұлдыз, бір тілек» топтардың жұмысын бағалау

7. Өзін-өзі бақылау және сабақ критерийлердің өзін-өзі бағалау.


Оқушылармен сабақтың соңында атқарылған жұмысқа талдау жасау. Кері байланыс.



Тарату материалдары


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Практическая работа выполняется с учетом возрастных и индивидуальных особенностей.


Зерттеуші парағын қоладанып өзін-өзі және бірін-бірі бағалау өткізу жоспарланған



Т = топтық жұмыс

Қ = қалыптастырушы бағалау

С = сыныппен жұмыс


Денсаулық пен қауіпсіздікке байланысты нормаларды сабақтың әр кезеңінде ұстанады.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:



2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:



2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?














Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!