Ұзақ мерзімді жоспардың
бөлімі: Мектеп: « Қ. Нұрғалиев атындағы №43
мектеп-лицей
Қысым
КММ
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Иляшова Н.Т
Сынып: 7 Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Архимед заңын
зерделеу
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаты:
|
7.3.1.11 кері итеруші күшті
анықтау және оның сұйыққа батырылған дененің көлеміне тәуелділігін
зерттеу;
7.1.3.3- физика кабинетінде
қауіпсіздік ережесін білу және
сақтау;
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Барлығы: кері итеруші күшті анықтайды
және оның сұйыққа батырылған дененің көлеміне тәуелділігін
зерттейді;
Басым
бөлігі: кері итеруші күшті анықтайды
және оның сұйыққа батырылған дененің көлеміне тәуелділігін
зерттейді және қорытынды
жазады;
Кейбірі: кері итеруші күштердің
маңыздылығы кеме жасау саласында маңыздылығын
түсінеді;
|
Бағалау
критерийі
|
Кері итеруші күшті
анықтайды.
Кері итеруші күштің сұйыққа
батырылған дененің көлеміне тәуелділігін
зерттейді.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Көлем, тығыздық , ауадағы
салмақ, сұйықтықтағы салмақ
|
Құндылықтарға
баулу
|
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық
идеясының құндылықтары:
Индустрияландыру мен
инновацияға негізделген экономикалық
өсу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Математика
|
Сабақ бойынша алдыңғы
білім
|
Қысым, тығыздық, аудан,
көлем
|
Сабақ
барысы:
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
10
мин
|
Амандасу
түгендеу (тілек жалғасын) Мақсаты:
оқушылар бір – бірімен қарым қатынас орнату. Психологиялық
ынтымақтастық орнату.
Топқа
бөлу бірдей формулалар жазылған
қағаз қиындыларымен топқа
бөлінеді
Тапсырма №1 Үй жұмысын
тексеру:
осы қиындылардағы фомулаларды
түрлендір
Қалыптастырушы бағалау «Екі
жұлдыз, бір тілек»
Қосымша
№2
|
Қима қағаздар, үлестірме
қағаз
|
Сабақтың
ортасы
25
мин
|
Тапсырма
№2 Жаңа сабақ
түсіндіру
Кері итеруші күштің табиғатын
зерттеу.
Қосымша
№1
|
Қосымша
1
Стикерлер,
жұлдызшалар
|
|
|
|
Сабақтың
соңы
5
мин
|
Үй
тапсырмасы: параграф
29 оку
Рефлексия:бас бармақ әдісі
бойынша
|
|
Саралау – сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қаблетті оқушыларға
қандай
тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
Сабақтың мақсатынан бастап
қойылды.
|
Формативті:
смайликтер
және мадақтау (басбармақ,
бағдаршам, екі жұлдыз бір
тілек)
|
Сергіту
сәті «Формулалар
сөйлейді»
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу
мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме ? Сабақ кезеңдерінде уақытта тиімді
пайдаландыңыз ба ? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және
неліктен ?
|
|
Сабақ мақсаттары, оқу
мақсаттары шынайы қолжетімді
болды.
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нәрсе?
1. Тәжірибе
көрсету.
2. Формулалармен
жұмыс
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не оң ықпал етер еді?
1. Суретпен
жұмыс
2. Формативті бағалаудың әр
түрлілігі
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
не көмектесетінін білдім?
Белсенді оқыту тәсілдері деп
ойлаймын
|
Су
ішінде массасы 100 г денеге әрекет ететін ығыстырушы күшті
анықтаңыз.
Құрал-жабдықтар: суы
бар ыдыс, массасы әр түрлі жүктер, динамометр, мензурка, жіп.