Сабақтың
тақырыбы: Зертханалық жұмыс «
Дара жарнақты және қосжарнақтылар өсімдіктер кластарының белгілерін
зерттеу».
Monocots and Dicots. Lab
works
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Кожахметова Н.С
Күні:
27.09.2018ж
|
СЫНЫП: 8
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны: 0
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
|
8.1.1.3 даражарнақты және
қосжарнақты өсімдіктерді негізгі белгілеріне қарай
ажырату
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды.Тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
|
Бағалау критерийі
|
Тақырыптың маңызын
түсіндіреді.Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ
барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Тілдік құзіреттілік
|
Monocots and
Dicots
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Ағылышын,химия
|
Алдыңғы
оқу
|
8.1.1.2 саңырауқұлақтардың
ерекшелік белгілерін сипаттау
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
тудыру.
Топтарға
бөлу.
Өткен тақырыпты
пысықтау
|
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Термин
сөдер
.cotyledon-тұқым жарнақ
Dicotyledons-қос
жарнақты
Monocotyledons-дара
жарнақты
Pollen-тозаң
Pollination-тозаңдану
1. Definitions of Monocotyledon and
Dicotyledon
Monocotyledon: Monocotyledons (Liliopsida)
are a class of flowering plants, distinguished by the presence of
one terminal cotyledon in each seed. They are mostly
herbaceous.
Dicotyledon: Dicotyledons (Magnoliopsida)
are a class of flowering plants, distinguished by the presence of
two lateral cotyledons in each seed. They are from annual plants to
trees.
2.
Cotyledons of Monocotyledon and Dicotyledon
Monocotyledon: Monocotyledons have one
terminal cotyledon.
Dicotyledon: Dicotyledons have two lateral
cotyledons.
3. Seed
germination of Monocotyledon and Dicotyledon
Monocotyledon: The seed germination of the
Monocotyledons is usually hypogeal.
Dicotyledon: The seed germination of the
Dicotyledons is epigeal or hypogeal.
|
Оқулық.
Кеспе
мәтіндер.
Оқулық, түрлі-түсті
маркерлер.
|
Ортасы
10
минут
|
Қолдану
Зертханалық жұмыс « Дара
жарнақты және қосжарнақтылар өсімдіктер кластарының белгілерін
зерттеу».
Талдау
Кестені
толтыру
|
Өсімдіктер тұқымы және кеппе
өсімдік түрлері
Көрген тәжірибелерін кестеге
толтыру
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
https://www.youtube.com/watch?v=i8FFtlTwJRs
|
Миды шынықтыру тапсырмасын
орындайды.
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
Синтез
Қорытынды жасау
«Дара
және қосжарнақты өсімдіктердің айырмашылығы мен
ерекшелігі.»
|
Тәжірибиені
қорытындылау
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
Бағалау
парақшасы
Рефлексия
парағы
Сабақтағы
жетістіктерім
|
Оның
себептері
|
Сабақтағы
жетістіктерім
|
Оның
себептері
|
|
|
|
|
|
Бағалау
парақшасы
Қағаз
қиындылары.
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша
Көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
Үйренгенін тексеруді
Қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
Қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайыма?
Бүгін оқушылар
не
білді?
Сыныптағыахуал
Қандай болды?
Мен
жоспарлаған
Саралау шаралары
тиімді болды
ма?
Мен
берілген
Уақыт ішінде
үлгердімбе?
Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
Келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі
нəрсе
табысты
болды
(оқытуды
да, оқуды
да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі
нəрсе
сабақты
жақсарта
алды
(оқытуды
да, оқуды
да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында
мен
сынып
немесе
жекелеген
оқушылар
туралы
менің
келесі
сабағымды
Жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|