|
ӘЛЕУМЕТТІК – ТҰРМЫСТЫҚ БАҒДАРЛАУ |
Мектеп: М.Әуезов атындағы №96 жалпы орта мектеп |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: К.Г Тайбекова. |
||||
|
Сынып: |
Қатысқан баланың саны: |
1 |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Жеткіншектердің жеке гигиенасы. |
||||
|
«Жеке тазалық» |
5.1.1.2 жеке гигиеналық заттарын қолдана білу (тіс жуу щеткасын, сабынды, тарақты, қол орамалын, бет орамалын) |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Баланың денсаулығын сақтау мен жан-жақты жетілуін қамтамасыз ету үшін сауықтыру- тәрбие шаралардың тұтас комплексі: дұрыс тамақтандыру, жақсы гигиеналық күтім, бірқатар профилактикалық шаралар қолдану қажет. Дұрыс күн режимін құруға, тиімді тамақтану ережелері туралы түсініктерін қалыптастыру Жеке гигиеналық құралдарды пайдалану арқылы тазалыққа үйрету Күнделікті гигиеналық талаптарды орындауға дағдыландыр |
||||
|
Бағалау критерий |
|
||||
|
Көрнекіліктер |
Слайдтар,үлестірме қағаздар, жеке гигиеналық құралдар.
|
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру-іздестіру. |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Баламен амандасу,көңіл күйін бақылау. «Шаттық шеңбері» «Қызыл өрік» көңілді
әуен.
Тамақтану пайдалану жасөспірім ережелер Тамақ пайда жас ереже Мақта дала өс жер Тат пана мөр жел Мата палау пір ер..... т.с.с. Осыдан бүгінгі күннің тақырыбын құрастырамыз. Жас өспірімнің тамақтану ережелерін, жеке гигиена құралдарын пайдалану, қалыптастыру. Жеке гигиена туралы түсінік беріп өту. Құралдары: тіс щеткасы, тарақ, сабын, сусабын, тіс пастасы, сүлгі, тарақ, айна, жуыну құралдары туралы айту.
Дұрыс тамақтану. Сұрақтар арқылы білімін тексеру. Адам күніне неше рет тамақтану керек? Тамақтану алдындағы, соңындағы ережелер туралы не білесің? Тамақтану уақыты?
Витаминдер туралы не білесің? Қосымша мәліметтер беру. Күн
режимін құру. Жеке жұмыс-әр бала өзіне күн режимін құрастыру керек.
Әр баланың күн режимі тексеріледі. Түзету қажет болса түзету
жасалады. Проблемалық сұрақ. Жеке гигиенаны дұрыс ұстамаған -жуынбаған, шаш-тырнағы алынбаған, киімі жуылмаған, шашы таралмаған адам бейнесі қандай болады? Әңгімелеу, баланың ойын тыңдау.
Сурет салу. Жеке гигиенаны пайдаланбаған, ұстамаған бала бейнесін салу. Балаға ақ қағаз беріледі. Бала суретті қалай салады, сол арқылы бала түсінігін білеміз. Душ, ванна, унитазды пайдаланудың санитарлық ережелері туралы түсінік беру. Жеке гигиена құралдары туралы айту.
Сергіту сәтті:
Сұрақ-жауап. Жеке гигиена дегеніміз не? Ол не үшін адамға қажет? Тазалық-жеке гигиена сөздерінің айырмашылығы бар ма? Дұрыс тамақтану, күн режимі дегеніміз не? Ол неге адамға керек? |
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау, толықтыру жасау, бағыттау.
Тапсырманы ата-ананың көмегімен орындау.
|
|||
|
Кері байланыс |
Қорытынды бағалау |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары инклюзивті оқыту "Жеткіншектердің жеке гигиенасы" 7 сынып
Сабақ жоспары инклюзивті оқыту "Жеткіншектердің жеке гигиенасы" 7 сынып
|
ӘЛЕУМЕТТІК – ТҰРМЫСТЫҚ БАҒДАРЛАУ |
Мектеп: М.Әуезов атындағы №96 жалпы орта мектеп |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: К.Г Тайбекова. |
||||
|
Сынып: |
Қатысқан баланың саны: |
1 |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Жеткіншектердің жеке гигиенасы. |
||||
|
«Жеке тазалық» |
5.1.1.2 жеке гигиеналық заттарын қолдана білу (тіс жуу щеткасын, сабынды, тарақты, қол орамалын, бет орамалын) |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Баланың денсаулығын сақтау мен жан-жақты жетілуін қамтамасыз ету үшін сауықтыру- тәрбие шаралардың тұтас комплексі: дұрыс тамақтандыру, жақсы гигиеналық күтім, бірқатар профилактикалық шаралар қолдану қажет. Дұрыс күн режимін құруға, тиімді тамақтану ережелері туралы түсініктерін қалыптастыру Жеке гигиеналық құралдарды пайдалану арқылы тазалыққа үйрету Күнделікті гигиеналық талаптарды орындауға дағдыландыр |
||||
|
Бағалау критерий |
|
||||
|
Көрнекіліктер |
Слайдтар,үлестірме қағаздар, жеке гигиеналық құралдар.
|
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру-іздестіру. |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Баламен амандасу,көңіл күйін бақылау. «Шаттық шеңбері» «Қызыл өрік» көңілді
әуен.
Тамақтану пайдалану жасөспірім ережелер Тамақ пайда жас ереже Мақта дала өс жер Тат пана мөр жел Мата палау пір ер..... т.с.с. Осыдан бүгінгі күннің тақырыбын құрастырамыз. Жас өспірімнің тамақтану ережелерін, жеке гигиена құралдарын пайдалану, қалыптастыру. Жеке гигиена туралы түсінік беріп өту. Құралдары: тіс щеткасы, тарақ, сабын, сусабын, тіс пастасы, сүлгі, тарақ, айна, жуыну құралдары туралы айту.
Дұрыс тамақтану. Сұрақтар арқылы білімін тексеру. Адам күніне неше рет тамақтану керек? Тамақтану алдындағы, соңындағы ережелер туралы не білесің? Тамақтану уақыты?
Витаминдер туралы не білесің? Қосымша мәліметтер беру. Күн
режимін құру. Жеке жұмыс-әр бала өзіне күн режимін құрастыру керек.
Әр баланың күн режимі тексеріледі. Түзету қажет болса түзету
жасалады. Проблемалық сұрақ. Жеке гигиенаны дұрыс ұстамаған -жуынбаған, шаш-тырнағы алынбаған, киімі жуылмаған, шашы таралмаған адам бейнесі қандай болады? Әңгімелеу, баланың ойын тыңдау.
Сурет салу. Жеке гигиенаны пайдаланбаған, ұстамаған бала бейнесін салу. Балаға ақ қағаз беріледі. Бала суретті қалай салады, сол арқылы бала түсінігін білеміз. Душ, ванна, унитазды пайдаланудың санитарлық ережелері туралы түсінік беру. Жеке гигиена құралдары туралы айту.
Сергіту сәтті:
Сұрақ-жауап. Жеке гигиена дегеніміз не? Ол не үшін адамға қажет? Тазалық-жеке гигиена сөздерінің айырмашылығы бар ма? Дұрыс тамақтану, күн режимі дегеніміз не? Ол неге адамға керек? |
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау, толықтыру жасау, бағыттау.
Тапсырманы ата-ананың көмегімен орындау.
|
|||
|
Кері байланыс |
Қорытынды бағалау |
|
|||
шағым қалдыра аласыз























