Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ жоспары Жерде тіршіліктің пайда болуы 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Жерде тіршілктің пайда болуы»
Бөлім: |
Адам. Жер. Ғалам. |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы:5 сын |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Жерде тіршіліктің пайда болуы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.4.1 -Жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау |
Сабақтың мақсаты: |
Жердегі тіршіліктің қалай қалыптасуын сипаттайды Жердегі тіршіліктің қалыптасуына әсер еткен түрткіжайттарды сипаттайды |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, сыныпты түгендеу. |
Бір уақытта бір қол бас бармақты жоғары көтеру, екінші қолмен ок белгісін көрсету, алдымен жаймен бастап, екі ишаратты алмастыруды тездету арқылы мидың екі жарын белсендіру. |
Жарайсың! Керемет! |
|
|||||||||||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин.
|
(Ұ) «Миға шабуыл»
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Өзіне қажетті ақпаратты жазып алады. |
Мадақтау сөздерімен ынталандырады. -2 балл |
5-сынып оқулығы |
|||||||||||||||||||||
|
Шындық/Жалған тапсырмасы
|
Дескриптор: -3 балл -Жердегі тіршіліктің қалай қалыптасуын сипаттайды -Жердегі тіршіліктің қалыптасуына әсер еткен түрткіжайттарды сипаттайды
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||||||||||
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
3-Тапсырма: геохронологиялық кесте құру 4-Тапсырма:
|
Дескриптор: 1.геохронологиялық кесте жазады. -1 балл 2. ғалымдардың пікірлерін сәйкестендіреді.-4 балл |
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин |
«Көрші» әдісі.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына сай өз түсінгенін, пікірін, өз ойын көршісіне айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды 1-10 балл аралығында бағалайды |
|