№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Машиналық оқыту
принциптері
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
ЖАСАНДЫ ИНТЕЛЛЕКТ ЖӘНЕ BLOCKCHAIN ТЕХНОЛОГИЯСЫ |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 27–28. Машиналық оқыту принциптері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.1 машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсіндіру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсінеді. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Психологиялық ахуал орнату. «Тілек айту». 3. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 4.Жаңа тақырыпты ашу. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3.Білім алушылар өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. 1. Сайт картасы дегеніміз не? (сайттың барлық бөлімдері, ішкі бөлімдері, сайттағы мәліметтер көрсетілген жеке бет.) 2. Сайттың басты беті қалай ерекшеленеді?(дизайнымен, негізгі мақсатымен, қолданудағы ыңғайлылығымен ұсынылатын ақпарат құндылығымен) 3. Сайт мазмұнына не жатады?(сайттың танымалдылығы мен жетістігі, әр бір веб-беттің құндылығы) 4. Веб-беттегі мультимедианың басты қызметі қандай?(сайтта ұсынылатын ақпаратты қабылдау үрдісін жеңілдету) 5. Веб-сервер дегеніміз не? (өте ауқымды ақпарат көлемін сақтауға мүмкін дік беретін компьютер) 6. Сайтты насихаттау дегеніміз не? (сайт ресурстарын қолданушылар саны мен іздеу жүйелерінде сайт рейтингін арттыруға бағытталған әрекеттер кешені) 4.d-id.com платформасы арқылы
жасалған видео көрсету. Білім алушылар ол видеоның кейіпкері адам
немесе жасанды интеллект екенін анықтайды.
5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 3 балл Мадақтама сөздер |
Информатика 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара-ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-136-143 бет |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма. (Жеке жұмыс). 2-тапсырма. ( Жеке жұмыс) |
Сөздік Нейрон – Нейрон – Neuron Синапс – Синапс – Synapse Нейронды желілер – Нейронные сети – Neural networks Машиналық оқыту – Машинное обучение – Machine learning «Ой бөлісу» әдісі бойынша білім алушылар жаңа тақырыпты оқып, жаңа тақырып бойынша түсінгендерін ортаға салып, ой бөліседі. Білім алушылар берілген сұрақтарға жауап береді: 1. Нейронды желілер деген не? 2. Синапстың құрылымы қандай? 3. Кіріс қабаты ақпаратты қалай қабылдайды? 4. Бірқабатты нейронды желінің құрылымы қандай? 5. Көпқабатты нейронды желінің құрылымы қандай? 6. Нейрондар типіне қарай желілер қандай түрлерге бөлінеді? 7. Бірбағытты желілер мен рекурентті желілер қалай әрекет етеді? 8. Оқытушымен оқыту деген не?
О Дескриптор: -нейронды желі түрлері бойынша сызба құрады; -олардың жұмыс істеу принциптерін түсіндіреді. |
2 балл Мадақтама сөздер 3 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер |
Информатика 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-136-143 бет Информатика 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-136-143 бет |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Білім сандығы» әдісі |
Білім алушылар білім сандығына стикер жабыстырады.
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап келу |
Нейронды желілердің құрылымы адам миының құрылысына ұқсайтындығын дәлелдейтін мысалдар келтіріңдер. |
|
|

Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. Машиналық оқыту принциптері. 10-сынып. Қоғамдық-гумантиарлық бағыт.
Сабақ жоспары. Машиналық оқыту принциптері. 10-сынып. Қоғамдық-гумантиарлық бағыт.
№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Машиналық оқыту
принциптері
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
ЖАСАНДЫ ИНТЕЛЛЕКТ ЖӘНЕ BLOCKCHAIN ТЕХНОЛОГИЯСЫ |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 27–28. Машиналық оқыту принциптері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.1 машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсіндіру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсінеді. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Психологиялық ахуал орнату. «Тілек айту». 3. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 4.Жаңа тақырыпты ашу. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3.Білім алушылар өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. 1. Сайт картасы дегеніміз не? (сайттың барлық бөлімдері, ішкі бөлімдері, сайттағы мәліметтер көрсетілген жеке бет.) 2. Сайттың басты беті қалай ерекшеленеді?(дизайнымен, негізгі мақсатымен, қолданудағы ыңғайлылығымен ұсынылатын ақпарат құндылығымен) 3. Сайт мазмұнына не жатады?(сайттың танымалдылығы мен жетістігі, әр бір веб-беттің құндылығы) 4. Веб-беттегі мультимедианың басты қызметі қандай?(сайтта ұсынылатын ақпаратты қабылдау үрдісін жеңілдету) 5. Веб-сервер дегеніміз не? (өте ауқымды ақпарат көлемін сақтауға мүмкін дік беретін компьютер) 6. Сайтты насихаттау дегеніміз не? (сайт ресурстарын қолданушылар саны мен іздеу жүйелерінде сайт рейтингін арттыруға бағытталған әрекеттер кешені) 4.d-id.com платформасы арқылы
жасалған видео көрсету. Білім алушылар ол видеоның кейіпкері адам
немесе жасанды интеллект екенін анықтайды.
5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 3 балл Мадақтама сөздер |
Информатика 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара-ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-136-143 бет |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма. (Жеке жұмыс). 2-тапсырма. ( Жеке жұмыс) |
Сөздік Нейрон – Нейрон – Neuron Синапс – Синапс – Synapse Нейронды желілер – Нейронные сети – Neural networks Машиналық оқыту – Машинное обучение – Machine learning «Ой бөлісу» әдісі бойынша білім алушылар жаңа тақырыпты оқып, жаңа тақырып бойынша түсінгендерін ортаға салып, ой бөліседі. Білім алушылар берілген сұрақтарға жауап береді: 1. Нейронды желілер деген не? 2. Синапстың құрылымы қандай? 3. Кіріс қабаты ақпаратты қалай қабылдайды? 4. Бірқабатты нейронды желінің құрылымы қандай? 5. Көпқабатты нейронды желінің құрылымы қандай? 6. Нейрондар типіне қарай желілер қандай түрлерге бөлінеді? 7. Бірбағытты желілер мен рекурентті желілер қалай әрекет етеді? 8. Оқытушымен оқыту деген не?
О Дескриптор: -нейронды желі түрлері бойынша сызба құрады; -олардың жұмыс істеу принциптерін түсіндіреді. |
2 балл Мадақтама сөздер 3 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер |
Информатика 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-136-143 бет Информатика 10-сынып оқулық./ Г.И.Салғара- ва, Ж.Б.Базаева, А.С.Маханова– Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2019.-136-143 бет |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Білім сандығы» әдісі |
Білім алушылар білім сандығына стикер жабыстырады.
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап келу |
Нейронды желілердің құрылымы адам миының құрылысына ұқсайтындығын дәлелдейтін мысалдар келтіріңдер. |
|
|

Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
Бағалау парағы
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Ой бөлісу |
1 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
2 - тапсырма (Жеке жұмыс) |
Барлығы |
|
3 балл |
2 балл |
3 балл |
2 балл |
10 балл |
шағым қалдыра аласыз

қулық 140
бет. Дәптерге орындайық тапсырмасын әр білім алушы жеке
орындайды.












