Пән: көркем
еңбек
Күні: 20.11.17ж
Сабақ
№: 11
Сынып: 2
|
Бөлім: Менің
мектебім
Сабақтың
тақырыбы: Мектепті безендіреміз.
Матрицалармен таңба жасап
үйренеміз.
|
Мектеп: Талшық
ОМ
Мұғалімнің
аты-жөні: А.Ш.Жакупова
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
2.1.3.2 Шығармашылық идеялары
мен сезімдерін (көңіл-күйі, мінезі) өнердің суреттеу құралдарымен
көрсету
2.2.3.1 Әртүрлі
тәсілдер мен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу,
қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және
біріктіру
2.2.2.1 Әртүрлі әдістер мен
тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және
жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент
жүргізу
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: Меңгерген білім-біліктерін
бекітеді;
Оқушылардың басым
бөлігі: матрица құрастыра біледі;
Кейбір
оқушылар: шығармашылық жұмыс
жасайды.
|
Күтілетін
нәтиже
|
-бірінші сыныпта алған
білімдерін қайталады;
-композициядағы заттарды дұрыс
орналастырады.
|
Жетістік
критерийлері
|
сабаққа
белсенді қатысады; жаңа сөздердің мағынасын
түсінеді;
жақсы
мен жаманды ажыратады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Ынтымақтастық
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өзін-өзі
тану
|
Ресурстар
|
Оқулық, №1 жұмыс дәптері,
СD-диск, әртүрлі заттар (пішіні әртүрлі өшіргіштер, төбесінде
өшіргіші бар қарындаштар, күзгі жапырақтар, бірнеше шикі картоп,
өлшемі мен пішіні әртүрлі түймелер, бөтелке қақпақтары, гуашь
бояуларының жиынтығы, палитра,
қылқалам)
|
Тілдік
құзыреттілік
|
дизайн – дизайн –
desіgn
|
Алдыңғы
білім
|
Плакат
жасаймыз.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
2
минут
|
Сыныпты қалыпқа
келтіру.
|
|
Сабақтың
ортасы
36
минут
|
(Ұ) Ширату
- Мектебіміз әдемі
болу үшін не істей аламыз?
-Плакатты қалай
жасаймыз?
-Матрица деген
не?
(МК)
Жаңа
ақпарат
-
Матрицамен басу арқылы плакат жасауға
болады.
Матрица
– әртүрлі таңба-бейнелер жасауға болатын
пішін. Таңба-бейне –
қағаз парағына бояу жағылған пішінді басу арқылы жасалатын бейне.
Матрица жасау үшін өшіргіш, пенопласт, бөтелкенің қақпағын немесе
шикі картопты пайдалануға болады.
(ОТ) Тәжірибе
- Жұмыстың
реті
Гуашь бояуын
палитрада араластырыңдар. Сендер оған матрицаны қағазға таңба
түсіру үшін маласыңдар. Дөңгелек, үшбұрыш, сопақша, тік төртбұрыш,
ромб тәрізді пішіндерден әртүрлі суреттер жасайсыңдар. Алдымен бір
немесе бірнеше элементті қайталай отырып, қарапайым өрнек құрап
көріңдер. Өрнек – сызық не пішіннен тұратын әшекей түрі. Ол түрлі
түсті немесе ақ-қара болады.
Қарапайым өрнек
құрастырып үйренгеннен кейін, күрделірек жұмыс жасап көріңдер.
Түсті қағаз парағына суретіңді қарындашпен салыңдар. Сонда таңба
салу оңай болады.
(Ұ) Үштілділік: дизайн – дизайн -
desіgn
(Ө) Сарамандық жұмыс
(22-23
беттер)
Тапсырма: Суретті
толықтырыңдар.
-Матрица арқылы не жасауға
болады?
Үй жұмысы (42-43 бет матрица
жасауға жаттығу)
|
Оқулық 42-43
беттер
Сурет
Сөздер
тақтасы
қатты қағаз, гуашь,
үлгілер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Кері
байланыс (ауызша)
Рефлексия. «Бағдаршам»
әдісі
Қызыл –
түсінбедім
Сары – түсіндім,
бірақ сұрағым бар.
Жасыл – барлығы түсінікті
болды.
|
Бағдаршам
түстері
|
Дифференциация
– оқушыларға көбірек
қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай тапсырмалар қоюды
жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
|
Күнделікті өмірдегі
қолданатын сөздерін пайдаланып, көркем
сөйлейді.
|
«Бағдаршам әдісі»
арқылы
|
музыка
АКТ-ы қолдану
дағдылары: осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі
құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі. Тәрбиелік мәні:
салт-дәстүрді қадірлеуге
тәрбелеу
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе
табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Оқушыларды сабақтың
әр кезеңінде бағалау.
2: Дарынды және
үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл
бөлу.
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Сабақтың нәтижесіне
көңіл бөлу.
2:
Рефлексия.
Сабақ барысында мен
сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|