Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
сабақ жоспары Ондық бөлшектерді салыстыру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сакауов нурымбет Кадиракасович Сынып:5 |
Мектеп:Талдысай жалпы білім беретін орта мектебі |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді салыстыру |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
5.1.2.26ондық бөлшектерді салыстыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Бағалау критерийі: |
|
|
Тілдік мақсаттар: Пәнге қатысты лексика мен терминология: Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: |
- ондық бөлшектерді салыстыруды түсіндіре алады; - разрядтары бойынша сандарды жіктеу; - сандарды разрядтары бойынша салыстыру; - жоғары (үлкен) разряд; - төменгі (кіші) разряд; - разрядтық бірліктер; - координаталық сәуленің бойында екі ондық бөлшектің ... орналасса, сол бөлшек үлкен (кіші) болады; - ондық бөлшектерді салыстыру үшін алдымен бүтін бөліктері салыстырылады, егер бүтін бөліктері тең болса, онда ...; |
|
Құндылықтарқа баулу: |
Индустрияландыру мен инновацияға негізделген экономикалық өсім |
|
Пәнаралық байланыс: |
География,Жаратылыстану |
|
Алдыңғы білім: |
-Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей алады; -Натурал сандарды салыстыра алады: |
Сабақ барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері: |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: |
Сыныпта психологиялық ахуал туғызу үшін
оқушыларға «Проблемалық ситуациялар қою арқылы» «Ойлан,жұптас,топтас»тапсырмасы берілді. Нұсқау: оқушылар жеке ойланады, жұппен,топпен ойланып проблеманы өз беттерімен шешуге ұмтылады. Оқушылардың жеке ойлары тыңдалған соң мәлімет қоры көрсетіледі,сол мәліметтерді талдау арқылы жаңа тақырып ашылады: Завод жоғарғы ауа қабаты:0,869 Судың жоғарғы ауа қабаты: 0,003 Қаланың жоғарғы ауа қабаты: 0,128 Оқушылар салыстыру арқылы тұжырым жасайды. Жаңа тақырып ашылған соң оқушыларға «Зертеу карталары» беріліп жұптасып градустник арқылы температураларын өлшейді.
Оқушылар тақырыпты өз беттерімен игеріп,жұптасып талқылып болған соң,ұжымда талқылау жүреді Дискрептор: 1.Оқушылар жұптаса бір-бірінің температурасын өлшейді; 2.Зерртеу картосына түсіріп,өздерінің дене температурасы бірқалыпты екеніне көз жеткізеді; 3.Салыстырудың түрлерін өз беттерімен игереді. Басбармақ әдісі арқылы бағалау. |
Слайд №1,сурет, зерттеуші карточкалар
|
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы: |
1-тапсырма «Шындық пен жалған» 0,27 0,23(Ж) 37,35 38,35 (Ж) 35,63 38,65 (Ж) 33,6 28,3 15,6(Ш) 25,5 25,50=25,500(Ш) 225=22,5=2250 (Ж) Дискрептор: 1.Оқушылар ондық бөлшектерді салыстырады; 2.Қойылған сәйкес белгілерін ажыратып,қателіктерін табады. Нұскау: Оқушылар берілген тапсырманы жеке орындайды,мұғалім уақыт аяқталған соң тоқтатып,сұрақты ұжыммен талқыға салады.1-сұраққа жауабын шындық болса «оң қолын» , жалған болса – «сол қолын» көтеру арқылы кері байланыс орнатылады.
1 тапсырманың 2бөлімі:(оқулықпен жұмыс,жеке тапсырма).
Дискрептор: 1.Оқушылар шамаларды ондық бөлшекке айналдыра алады; 2.Ондық бөлшектерді салыстыра алады. Бағалау әдісі: «Бағдаршам әдісі» 2-тапсырма.(Оқулықпен жұмыс).Жеке тапсырма.
Дискрептор: 1.Оқушылар координаталық сәуледе нүктелердің координатасын анықтайды; 2.Оқушылар координаналық сәуледе нүктелерді ажырата алады; 3.Координатасы анықталған нүктелерді салыстыру арқылы теңсіздік құра алады.
Бағалау смайликтер арқылы
3-тапсырма С деңгейі: 1) Жұлдызшаларды теңсіздіктер тура болатындай етіп, цифрлармен ауыстыр. 1) 5,0* >5,08 2) 8,2*8>8,278 3) 2,278<2,*96 4) 99.12>99,*5 5) 53,18<53,*0 6) 111,830<111,*20 2) Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрды қойып жазыңдар? 1) 2,025<2,*62<2,*45 2) 0,879<0,8* < 0,*78 3) 2,576 <*,315 <*,111 4) 3,1358<3,1*45<3,1*67
Дискрептор: 1.Оқушылар теңсіздіктерді салыстыра отырып,бос разрядтарды тауып,теңсіздік тура болатындай етіп қоя алады; 2.Оқушылар қос теңсіздікді қанағаттандыратындай разряд бірліктерін таба алады.
|
Слайд№2
|
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы: |
1-Тапсырма Оқушыларға соңғы 5-жылдағы доллор,еуро,рубль ақша бірліктерінің өзгерістерін АКТ қолдану арқылы анықтап болжам кестесін толтыру арқылы салыстыру
Дикрептор: 1.Оқушылар интернет желісін қолдану арқылы соңғы 5-жылдағы ақша бірліктерінің құнын іздейді; 2.Оқушылар кестені толтыра отырып салыстырады; 3.Еліміздің экономикасына осы ақша бірліктерінің тиімді жағын анықтау.
2-тапсырма.Жеке тапсырма,Өзіндік жұмыс Оқушылардың деңгейі мен қызығушылықтарын ескеру 1.Футбол ойынынан біздің клубтың оыйншыларына 1-орын алуға 30,5 ұпай;2-орын алуға 15,5 ұпай жетпей 3-орын алды.Егер жинаған ұпайға тағы 16ұпай қосылса біздің ойын клубы нешінші орын алар еді. A)1-орын; B)2-орын; C)3-орын;
2.Асқар футбол ойына дайындық кезінде мынандай қашықтарға жүгірді. 1-күні:550,5м 2-күні:560,69м 3-күні:585,5м 4-күні:565,3м Нүктелерді координаталық түзуде салу арқылы салыстырыңдар. Мынандай тұжырымдардың қайсысы дұрыс A)4 күні Асқар барлық күннен көп жүгірді; B)1 күні Асқар барлық күннен аз жүгірді; С) 3 күні Асқар барлық күннен көп жүгірді.
3. Егер қолыңда 176,5 тг болса 25,5тг тұратын балмұздақтың нешеуін алар едің: A)5; B)6; C)7; Дискрептор: 1.Оқушылар ондық бөлшектерді координаталық сәуледе салыстырады; 2.Оқушылар ондық бөлшектерді разрядтар арқылы салыстырады: 3.Оқушылар салыстыруды тәжірибеде қолданады.
Бағалау: Бағдаршам арқылы
Сабақта қорытындылау үшін Эйлер-Венн диаграммасын толтырады
|
|
||||||||||||||||||||||||
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||
Білім алушылардың қажеттілігіне, тапсырмалардың күрделілігімен ресурстардың қолжетімділігі. Топпен жұмыс жасау,жұппен жасау кезінде үлестірме материялдар арқылы әр топ өздерінерәсімдейді.Білім алушылардың қарқыны есептелді.Әрбір тапсырмадан кейін әрбір оқушымен кері байланыс болып,сұрақтар деңгейі ашық жабық сұрақтар реттелді. |
Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауға назар аудардым. Бас бармақ әдісі, смайликтер арқылы, бағдаршам әдісі, қалыптастырушы бағалау арқылы оқушылармен кері байланыс жасап түсіну деңгейін анықтадым. |
«Ойлан,жұптас,бөліс», «Проблемалық сұрақтар қою», «Шындық пен жалған», «Зерттеу карталары», «АКТ қолдану», «Эйлер-Венн диаграммасы» «Өзіндік жұмыс» «Көп нұсқалы жауап талап ететін сұрақтар» |