№
|
Тақырыбы: Отан деп соғады
жүрегім
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Педагогтың
аты-жөні:
|
Топ: даярлық
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
ҰОҚ оқыту
мақсаттары
|
0.1.1.1 Сөздер мен
фразалардағы дыбыстарды дұрыс дыбыстау 0.1.4.1 Қарым-қатынастағы
түрлі жағдаяттарда әдептілік сөздерін қолдана
білу
0.1.6.2 Өз тәжірибесі
негізінде әңгіме құрастыру
0.2.1.1 Тыңдалған мәтіндегі
ақпаратты сурет, сызба, белгілер қолданып
жеткізу
|
Күтілетін
нәтижелер
|
Барлық
тәрбиеленушілер: Сөздер мен фразалардағы
дыбыстарды дұрыс дыбыстайды. Тыңдалған мәтіндердегі ақпаратты
сурет, сызба, белгілер қолданып
жеткізеді.
Көпшілік
тәрбиеленушілер: Өз тәжірибесі негізінде әңгіме
құрастыра алады.
Кейбір
тәрбиеленушілер: Қарым-қатынастағы түрлі
жағдаяттарда әдептілік сөздерін қолдана
біледі.
|
Тілдік мақсаттар
|
Тәрбиеленушілер: Сұрақтарға жауап береді.
Әңгімеге араласады, сөздік қорын
кеңейтеді.
Көптілділік: Отан – Родина – Motherland
Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Отан,
Қазақстан
Пікір алмасу
сұрақтары: Біздің еліміз қалай аталады?
Еліміздің елордасы қай қала? Еліміздің қандай көрікті жерлері
бар?
|
Алдыңғы білім
|
Мамандықтар туралы білімі
бар.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
І. Дұрыс әсерлі көңіл
күй орнату.
0-2
минут
|
Ұ) Балалар шаттық шеңберіне
тұрады, педагогпен қосылып өлең жолдарын қайталап айтады. Отан
деген - Атамекен, Отан деген - туған жер. Отан - ана, Отан - үлкен,
Қазақстан - туған ел! (Ермек
Өтетілеуұлы)
|
|
ІІ. Мақсатты
болжам.
3-5
минут
|
Педагог «Отан – анаң,
қамқоршың», «Отан деп соғады жүрегім» сөздерінің мағынасын
түсіндіреді. Балалармен бірге талқылайды. Балалар өз болжамдарын
айтады. Педагог қорытынды жасайды: Отанын сүйе білмеген адам
бақытты бола алмайды. Өйткені атақ та, даңқ та, бақыт та, бақ та
Отанды сүюден басталады.
|
|
ІІІ. Тақырып бойынша
жұмыс
6-27
минут
|
Әліппе-дәптермен
жұмыс:
1-тапсырма. Сен Астана
қаласында болдың ба? Саған бәрінен де не ұнады? Әсеріңмен бөліс.
Суретте қандай орындар бейнеленген?
Педагог әрбір қаланың өз
эмблемасы, символы болатыны жайлы ой қозғайды. - Астана қаласының
символы не? - Бәйтерек туралы не білесіңдер? Әліппе-дәптермен
жұмыс:
2-тапсырма. Суретте не
бейнеленген? Боя. Сергіту жаттығуы: Төскейде жел еседі, Төбемнен
бұлт көшеді. Туған жерім мен үшін Көк майсасын төседі. «Кім Отан
туралы көп мақал айта алады» конкурсын өткізу. Көптілділік: Отан –
Родина – Motherland Әліппе-дәптермен
жұмыс:
3-тапсырма. Төмендегі
сұрақтарға жауап бер. «Менің Отаным – Қазақстан» деген тақырыпта
әңгіме құрастыр. Педагог балаларды біздің Отанымыз – үлкен ел.
Елімізде барлық халық тату-тәтті, келісімде өмір сүреді деген
ұғымға келуге жетелейді. Біз өз Отанымызды сүйіп, қорғауға
тиіспіз.
Өлеңді мәнерлеп оқиды,
мазмұнын түсіндіру.
Отан Отан - сенің
ата-анаң,
Отан - досың,
бауырың.
Отан - өлкең,
астанаң,
Отан - аудан,
ауылың.
Отан осы,
достарым,
Көңілде мұны түйе
біл.
«Отан» деп өс, жас
қауым,
Оны ардақтап сүйе біл. (Бүркіт
Ысқақов)
|
Әліппе-дәптер
|
IV. IV. ҰОҚ қорытындысы.
Рефлексия.
28-30 минут
|
Педагог қорытынды жасайды,
балаларды марапаттайды. (Ө) Рефлексиялық бағалау: өз жұмысын
бағалап қорыту. Балалардан үйдің суретін түсті қарындашпен бояуын
сұраңыз: Ештеңе түсінбедім – қызыл қарындашпен; Түсіндім, бірақ
түсіндіре алмаймын – сары қарындашпен; Бәрін түсіндім, басқаға
түсіндіріп бере аламын – жасыл
қарындашпен.
|
Әліппе-дәптер, түрлі түсті
қарындаштар
|