3-тоқсан ҚМЖ №1
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Шарипов атындағы Доссор мектеп-интернаты |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.О.Нұрниязова |
|||||||||||||||
|
Күні: |
08.01.2023 |
|||||||||||||||
|
Сынып: 8 «а» |
Қатысушылар саны: 13 |
Қатыспағандар саны:3 |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде? 1-сабақ |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдайды. Индустрияландыру нәтижесін көрсетеді. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
«Ой қозғау» әдісі қолданылады. Сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында суретті ұсыну.
Индустриаландыру – Ірі, ауыр өнеркәсіпті құру арқылы техника, құрал-жабдықтарды пайдаланып халықшаруашылығын дамыту. Сабақ мақсаты және бағалау крийтерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Суретке қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады
Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа өту |
ҚБ кері байланыс беру
ҚБ «бас бармақ» |
http://history.voxpopuli.kz/post/1313/kak-stroilas-zheleznaya-doroga темір жол салу туралы деректер, суреттер |
||||||||||||
|
Жаңа білім |
Миға шабуыл Оқушыларға Қазақстанның индустрияландыру кезеңіндегі жүргізілген зерттеу жұмыстарын анықтау ұсынылады.
1-тапсырма (ауызша): Ойталқы , Анықта, Анықта (3 балл) 1.Неліктен большевиктер 1925 жылдан елімізде индустрияландыру ісін бастады? 2.Кеңес билігі Қазақстанда индустрияландыру үдерісін қандай әдіс-тәсілмен жүргізді? Бұған балама жол болдыма? 3. Қазіргі Қазақстанда өнеркәсіптің қай түрлері ерекше дамыған? 2-тапсырма (жазбаша): Жұптық талқылау (1 б) Түрксіб теміржол құрылысы салынбағанда, Қазақстанның ауыр өнеркәсібі дамитын ба еді? 3-тапсырма. Шығармашылықпен айналыс Қазақстандағы индустрияландыру бағытының оң және теріс нәтижелері) көрсет.
Берілген тақырыптардың бірін таңдап, зерттеу жұмысын жүргіз.
|
Дескриптор: Қазақстанның индустрияландыру кезеңіндегі жүргізілген зерттеу жұмыстарын анықтайды.
Дескриптор: Большевиктердің 1925 жылдан елімізде индустрияландыру ісін бастағанын біледі.
Кеңес билігі Қазақстанда индустрияландыру үдерісін қандай әдіс-тәсілмен жүргізгенін анықтайды. Қазіргі Қазақстанда өнеркәсіптің ерекше дамығанын түрлерін атап көрсетеді. Дескриптор: Қазақстанның 20-30 жылдарындағы өндірісінің кем дегенде үш жетістігін көрсетеді Қазақстанның 20-30 жылдарындағы өндірісінің кем дегенде үш кемшілігін көрсетеді Дескриптор: Жергілікті мамандардың индустрияландыруды жүзеге асыру барысындағы ұсыныс-пікірлерді анықтай алады. Қазақстандағы индустрияландырудың қарама-қайшылығын айта алады. Қазақстан экономикасының дамуындағы серпіліс |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс береді 1 балл «Ең үздік жауап» 3 балл Мұғалімнен кері байланыс Оқушылар бір-біріне түсініксіз тұстары болса, сұрақ қояды. ҚБ Өзін-өзі бағалау 6 балл
|
Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер
Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010
Тақырыптық суреттер
Кесте
ҚБ парағы Ақпараттық карточка
|
||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау «Не себепті С. Садуақасовтың сөздері Кеңес үкіметіне ұнамады?». Үйге тапсырма Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру Картамен жұмыс. 90-91-беттердегі картадан индустрияландыру жылдары салынған кәсіпорындарды көрсетіңдер. 92-бет, 6 б
|
Оқушылар алдымен жұпта талқылап, содан кейін барлық сыныппен ойларымен бөліседі. |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия жасау |
Тақырып бойынша кері байланыс береді
|
Оқушылар баллдары |
Стикер
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру 8-сынып
Сабақ жоспары Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру 8-сынып
3-тоқсан ҚМЖ №1
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Шарипов атындағы Доссор мектеп-интернаты |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.О.Нұрниязова |
|||||||||||||||
|
Күні: |
08.01.2023 |
|||||||||||||||
|
Сынып: 8 «а» |
Қатысушылар саны: 13 |
Қатыспағандар саны:3 |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде? 1-сабақ |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдайды. Индустрияландыру нәтижесін көрсетеді. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
«Ой қозғау» әдісі қолданылады. Сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында суретті ұсыну.
Индустриаландыру – Ірі, ауыр өнеркәсіпті құру арқылы техника, құрал-жабдықтарды пайдаланып халықшаруашылығын дамыту. Сабақ мақсаты және бағалау крийтерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Суретке қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады
Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа өту |
ҚБ кері байланыс беру
ҚБ «бас бармақ» |
http://history.voxpopuli.kz/post/1313/kak-stroilas-zheleznaya-doroga темір жол салу туралы деректер, суреттер |
||||||||||||
|
Жаңа білім |
Миға шабуыл Оқушыларға Қазақстанның индустрияландыру кезеңіндегі жүргізілген зерттеу жұмыстарын анықтау ұсынылады.
1-тапсырма (ауызша): Ойталқы , Анықта, Анықта (3 балл) 1.Неліктен большевиктер 1925 жылдан елімізде индустрияландыру ісін бастады? 2.Кеңес билігі Қазақстанда индустрияландыру үдерісін қандай әдіс-тәсілмен жүргізді? Бұған балама жол болдыма? 3. Қазіргі Қазақстанда өнеркәсіптің қай түрлері ерекше дамыған? 2-тапсырма (жазбаша): Жұптық талқылау (1 б) Түрксіб теміржол құрылысы салынбағанда, Қазақстанның ауыр өнеркәсібі дамитын ба еді? 3-тапсырма. Шығармашылықпен айналыс Қазақстандағы индустрияландыру бағытының оң және теріс нәтижелері) көрсет.
Берілген тақырыптардың бірін таңдап, зерттеу жұмысын жүргіз.
|
Дескриптор: Қазақстанның индустрияландыру кезеңіндегі жүргізілген зерттеу жұмыстарын анықтайды.
Дескриптор: Большевиктердің 1925 жылдан елімізде индустрияландыру ісін бастағанын біледі.
Кеңес билігі Қазақстанда индустрияландыру үдерісін қандай әдіс-тәсілмен жүргізгенін анықтайды. Қазіргі Қазақстанда өнеркәсіптің ерекше дамығанын түрлерін атап көрсетеді. Дескриптор: Қазақстанның 20-30 жылдарындағы өндірісінің кем дегенде үш жетістігін көрсетеді Қазақстанның 20-30 жылдарындағы өндірісінің кем дегенде үш кемшілігін көрсетеді Дескриптор: Жергілікті мамандардың индустрияландыруды жүзеге асыру барысындағы ұсыныс-пікірлерді анықтай алады. Қазақстандағы индустрияландырудың қарама-қайшылығын айта алады. Қазақстан экономикасының дамуындағы серпіліс |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс береді 1 балл «Ең үздік жауап» 3 балл Мұғалімнен кері байланыс Оқушылар бір-біріне түсініксіз тұстары болса, сұрақ қояды. ҚБ Өзін-өзі бағалау 6 балл
|
Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер
Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010
Тақырыптық суреттер
Кесте
ҚБ парағы Ақпараттық карточка
|
||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау «Не себепті С. Садуақасовтың сөздері Кеңес үкіметіне ұнамады?». Үйге тапсырма Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру Картамен жұмыс. 90-91-беттердегі картадан индустрияландыру жылдары салынған кәсіпорындарды көрсетіңдер. 92-бет, 6 б
|
Оқушылар алдымен жұпта талқылап, содан кейін барлық сыныппен ойларымен бөліседі. |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия жасау |
Тақырып бойынша кері байланыс береді
|
Оқушылар баллдары |
Стикер
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














