Сабақ: Қиял – адамға тән
қасиет
|
Мектеп: С.Бердіқұлов атындағы
ОМ МДШО
|
Күні:08.01.2018
ж
|
Мұғалімнің есімі:Реймова
Камшат Ермекбаевна
|
Сынып: 5
«Б»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
(мақсаттары) оқу бағдарламасына сілтеме:
|
Тірек сөздер мен жетекші
сұрақтар арқылы негізгі ойды
анықтау.
Оқылым және тыңдалым
материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы
мәтін жазу.
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар:
|
Қиял туралы өз ойларын айтады,
сөйлемдер құрайды, мағынасын түсінеді.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
Қиял туралы диаграмма құра
алады; сөз таптарын біледі.
|
Кейбір
оқушылар:
|
Қиял туралы ассоциограмма құра
алады; сөз таптарының түрлерін біледі, олардың өзара
айырмашылықтарын біледі.
|
Бағалау
критерийі:
|
|
Ойлау деңгейлерінің
дағдылары:
|
|
Тілдік
мақсат:
|
Оқушылар орындай
алады:
Сөз таптарын атайды; сөз
таптарының түрлерін біледі; синоним мен антонимді ажырата
алады;
Пәнге қатысты сөздік қор мен
терминдер:
Ассоциограмма, диаграмма,
синоним, антоним, сөз таптары.
Диалог құруға, мәтін жазуға
арналған пайдалы тіркестер:
Қиял-ғажайып, қиял
ерекшеліктері, дара ерекшеліктер.
Талқылауға арналған
сұрақтар:
|
Құндылықтарға
баулу:
|
Рухани - адамгершілік
құндылықтарға баулу.
|
Пәнаралық
байланыс:
|
Қазақ әдебиеті, өзін-өзі
тану.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
|
Алдыңғы
оқу:
|
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді
жазыңыз)
|
|
Басталуы
|
Ынтымақтастық атмосферасын
тудыру. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, бір-біріне өз қиялындағы
нәрсені суреттеп береді, келесі оқушы оның атын атауы тиіс. Сөйтіп
бір-бірінің көңі күйлерін көтереді.
Үй тапсырмасын
тексеру
Миға шабуыл.
Сұрақтар.
-
«Қиял», «қиялдау» сөздерінің
мағынасы қандай?
-
«Арман» мен «қиял» сөздерінің
арасында қандай ұқсастық пен айырмашылық бар деп
ойлайсың?
-
Кімді қиялшыл деп
ойлайсың?
-
Қиял-ғажайып ертегісінің
кәдімгі ертегіден қандай ерекшеліктері
бар?
|
|
Ортасы
|
|
|
Аяқталуы
|
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – Сізқосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сізқабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері:
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандайболды?
Мен
жоспарлаған
саралаушаралары
тиімдіболдыма?
Мен
берілген
уақытішінде
Үлгердімбе?
Мен
өзжоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздімжәненеліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы
менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|
Директордың оқу ісі жөніндегі
орынбасары:
|