Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ жоспары Қысым тарауына есептер шығару
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Қысым |
Мектеп: ӨҚӘ «Қ.Нұрғалиев атындағы №43 мектеп-лицейі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Иляшова Назгуль Токтарбековна |
||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қысым тарауына есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
7.3.1.2 қысымның физикалық мағынасын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау; 7.3.1.9 атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және оны өлшеудің әдістерін ұсыну; 7.3.1.13 есептер шығару кезінде Архимед заңын қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||
сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіреді; |
|||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||
есептер шығаруда Архимед заңын қолданады; |
|||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||
Архимед заңын қолдануына өмірмен байланыстырады; |
|||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: Ығыстырушы күш, Архимед күші |
|||||||||||||||||||||||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған тақырыптар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||
Жазу үшін ойға салу: Қысым бетке әрекет ететін қысым күшіне тура пропорционал, сол беттің ауданына кері пропорционал. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
- Инновация жолындағы тұрақты Экономикалық өсім- су көліктері |
||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Геометрия-төртбұрыш ауданы, көлемі |
||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Кері итеруші күшті зерделеу, зертханалық жұмыс |
||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
Басталуы |
1 .Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгелдеу, зейін шоғырландыру(үш таяқшаны қозғап, төмендегі төрт шаршыдан үш шаршы шығара аласыңба? ), топқа бөлу Үй тапсырмасын тексеру ( Кері итеруші күшті зерделеу) «Бірге ойлаймыз» тәсілі, ҚБ Багдаршам дурыс жауап : 5-6 - жасыл, 4-5 – сары, 2-3 – кызыл Физикалық диктант:
Дурыс жауап |
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||
Ортасы |
Тапсырма1,2,3
Дұрыс жауаппен салыстырып өздерін өзі бағалайды. Үйге тапсырма п 21-27-29 ББЖ-дайындалу |
Бағалау критерийі мен дескриптор жазылған қағаздар. Оқулық Башарұлы , Есептер мен жаттығулар жинағы. Кем., |
|||||||||||||||||||||||||
Аяқталуы |
|
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||||||||||||||||||||||||
Саралауды сабақтың мақсатынан бастап көрсеттім. Берілген тапсырмаларда сапалық сұрақтар, үш деңгейдегі есептер, эксперименттік тапсырмалар орындайды.
|
Әр тапсырмаға бағалау критерийі мен дескриптор берілген. Әр тапсырманы орындағаннан кейін кері байланыстар (екі жұлдыз, бір тілек, ойды аяқта) жүргізу арқылы тексеріледі |
Цилиндрлердің жасалған заттары туралы мағлұмат химия пәнімен байланыстырады; Осы металлдардың барлығы қаламыздағы заводтарда өндірілетіні экономикамыздың дамуына үлкен үлес қосады; |
|||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттарына негізделініп құрылған сабақ мақсаттары қол жетімді болды. Оқушылар алған теориялық білімдерін практикада қолданып, өздерінің білім сапасын бағалады. Сабақта ынтамастық атмосфера орнады, оқушылар ширақ, сергек болды. Саралау сабақтың мақсатын қойғаннан басталды, топқа бөлу, берілген тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сай, деңгейлік тапсырмалар оқылым, жазылым, тыңдалым,айтылым дағдыларын қамтыды. |
|||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Миға шабуыл әдісімен жаңа сабатың мақсатын ашу;
2: Кері байланыс «Ойды аяқта»
Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Бала саны сыныпта шағын болса; 2: Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар арнайы дәптері болса Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Сабақ барысында оқушыларға топпен жұмыс істеу өте ұнайды, деңгейлік есептер шығарғанда шапшаңдық жетіспеген оқушылардың көңіл күйлері түсіп қалды.Топтарға бөлінген кезде бір топта білімі әлсіз оқушылар жиналып қалды, келесі сабақтарда топқа бөлуге көңіл бөлу керек. |
Бағалау критерийі |
Тапсырма № |
Дескриптор |
Білім алушы |
||
Қысымның қандай физикалық шамаларға тәуелді екенін анықтайды |
№ 1. 564 есеп 57 бет В.И.Кем |
қысымға анықтама береді; |
қысымды анықтау формуласын көрсетеді; |
||
қысымды азайту жолын ұсынады; |
||
қысым жоғары болу жағдайын түсіндіреді; |
||
Атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіреді |
№ 2. 659 есеп 64бет В.И.Кем |
сынап деңгейінің өзгерісін түсіндіреді; |
Есептер шығаруда Архимед заңын қолданады |
№ 3. 23-жат.6,7 Окулык 7-сынып Башарулы |
бұйымның массасын анықтайды; |
бұйымға әсер ететін кері итеруші күшті анықтайды; |
||
бұйымның көлемін есептейді; |
||
Бұйымның тығыздығын есептейді және кестедегі мәнімен салыстырады; |
Бағалау критерийі |
Тапсырма № |
Дескриптор |
Білім алушы |
||
Қысымның қандай физикалық шамаларға тәуелді екенін анықтайды |
№ 1. 564 есеп 57 бет В.И.Кем |
қысымға анықтама береді; |
қысымды анықтау формуласын көрсетеді; |
||
қысымды азайту жолын ұсынады; |
||
қысым жоғары болу жағдайын түсіндіреді; |
||
Атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіреді |
№ 2. 659 есеп 64бет В.И.Кем |
сынап деңгейінің өзгерісін түсіндіреді; |
Есептер шығаруда Архимед заңын қолданады |
№ 3. 23-жат.6,7 Окулык 7-сынып Башарулы |
бұйымның массасын анықтайды; |
бұйымға әсер ететін кері итеруші күшті анықтайды; |
||
бұйымның көлемін есептейді; |
||
Бұйымның тығыздығын есептейді және кестедегі мәнімен салыстырады; |