Материалдар / Сабақ жоспары "Су- тіршілік көзі" 4 "к" сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары "Су- тіршілік көзі" 4 "к" сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Адамдардың қоныстануына табиғат жағдайларының қалай әсер ететінін оқып үйренеді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қараша 2020
1689
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Дүниетану ІV тоқсан


Оқу ісінің меңгерушісі: № 27


Пән: дүниетану

Күні: 08 .04.2019ж

Мұғалім: Баскараева Б

Сынып: 4 «к»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7-бөлім « Су –тіршілік көзі.»

Сабақтың тақырыбы:

Адамдардың алғашқы қоныстары қашан және қалай пайда болды?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.3.1 адамдардың табиғи жағдайларға байланысты орналасуын талдау (рельеф, климат, өсімдік және жануарлар әлемі, су нысандары)

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: адамдардың табиғи жағдайларға байланысты орналасуын талдайды.

Көптеген оқушылар: маусымаралық қолайсыз ауа райы жағдайлары және табиғи апаттар кезінде өзін – өзі ұстау ережелерін құрады.

Кейбір оқушылар: су объектілерінде өзін – өзі ұстау ережелерін құрайды.

Бағалау критерийлері

Адамдардың қоныстануына табиғат жағдайларының қалай әсер ететінін оқып үйренеді

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Тау етегі, өзен, көл,

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу

Пәнаралық байланыс:

Жаратылыстану, әдебиеттік оқу, қазақ тілі

Бастапқы білім:

Азаттықүшінкүрескендер.

Сабақбарысы

жоспарлан

ған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут





Сабақтың ортасы

35 минут
















Психологиялық ахуал қалыптастру.

Ширатутапсырмасы.

Су бар жерде ырыс бар.

(Ұ) «Картаға саяхат» тапсырмасы

Дүние жүзінің физикалық картасымен жұмыс.

-Картадан не көріп тұрсыңдар?

-Басым бөлігі қандай түспен боялған?

-Бұл нені білдіреді? (картадағы көк түс арқылы жер шарының басым бөлігін судың алып жатқанын түсінеді)


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Сұрақтар мен тапсырмалар.

Суреттерге қара. Сенің ойынша, бұл жерлердің қайсысы адамдардың

қоныстануына қолайлы болар еді? Не себепті.


Әңгіме, сұхбат, талқылау.

  • Ертеде адамдар қандай жерлерде қоныстанған?


Бақылау, зерттеу

Интернет желісі мен қосымша әдебиеттерді пайдаланып, анықта:

  • Сен тұртын қаланың (ауылдың) атауы нені білдіреді?

  • Өз елді мекеніңнің пайда болу тарихынан не білесің?


Психологиялық ахуал қалыптастыру

ширату тапсырмалары

айтылым







айтылым







әңгіме, сұхбат, талқылау

айтылым




1 минут

Сергітусәті




Картамен жұмыс.

Әңгіме, сұхбат, талқылау.

  1. Өзеннің (теңіздің, көлдің) атауын қатысты немесе «су» сөзі бар қалаларды картадан тап (95 – бет)

  2. Картадан тау, төбе сөздерімен байланысты қалалар мен ауылдарды тауып, қойылу себебін анықтап көр.

Картамен жұмыс.

Әңгіме, сұхбат, талқылау.

  • Жетісу мен оңтүстік өңірдегі көне қалалар – Түркістан, Шымкент, Тараз, Алматы. Олардың осы өңірде пайда болу себебін түсіндіріп, картадан көрсет.


картамен жұмыс


Әңгіме, сұхбат, талқылау.

айтылым


картамен жұмыс


Әңгіме, сұхбат, талқылау.

айтылым


Сабақтың соңы

1 минут

Рефлексия (МК;Т;Қ) Кері байланыс жасау.

Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

Сабақтан не үйрендіңдер?

Саған не ерекшеқызықтыболды?

сұрақтарынажауапбереді

Рефлексия

1 минут

Үйгетапсырма: 70 – 71 бет оқу, мазмұндау

Күнделік

Дифференциация – топпенжұмысжүргізу, жұптықжұмыстаөзойларынжеткізудағдыларынжетілдіру


Бағалау:

Адамдардың қоныстануына табиғат жағдайларының қалай әсер ететінін оқып үйренеді

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!