Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Дені саудың – жаны сау | Мектеп: № 69 орта мектеп
|
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жолдасова Дина |
СЫНЫП: 1 | Қатысқандар : | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Үйдегі қауіпсіздік ережелері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.4.3 үйдегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Үйдегі аяқ асты болатын қауіпті жағдайларды біледі. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Өз қауіпсіздігі үшін қауіпті жағдайларда дұрыс әрекет ете алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Қауіп – қатердің алдын алып, әрекет жасайды. |
Бағалау критерийі | Үйдегі қауіпті заттар мен жағдайларды атайды. Үйдегі қауіпсіздік ережелерін анықтайды |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:Қауіпсіздікке қатысты әлеуметтік және жеке мәселелерді анықтай алады |
| Негізгі сөздер мен тіркестер:Қауіп-қатер, жазатайым жағдай |
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
| -Үйдегі қауіпті жағдайларды ата. |
| -Үйдегі қауіпсіздікті қалай сақтаймыз? |
| -Егер қауіпті жағдайды білсең, кімдерге хабарласасың? |
|
|
|
|
Құндылықтарға баулу | Топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, ынтымақтастық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайындау. |
Пәнаралық байланыс | Сауат ашу, Көркем еңбек
|
Алдыңғы оқу | Денсаулыққа қауіпті заттарды біледі. |
Сабақ барысы |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар
|
Сабақтың басы7 мин |
2 мин
3 мин
2 мин
| Ұйымдастыру кезеңіЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Мен ақылдымын. Қиындықтардан қорықпаймын.Мен жаспын. Қандай әдемімін.Мен бүгінгі сабаққа дайынмын!Ширату жаттығулары–Қандай суреттерді көріп тұрмыз?- Біз бұларға қандай жағдайларда хабарласамыз?-Қауіпті жағдайлар қай жерлерде болады?Топқа біріктіру. (өрт сөндіру, жедел жәрдем, полиция қызметкерлерінің машиналарының суреті арқылы ) |
Суреттер |
Сабақтың ортасы
|
3 мин
7 мин
2 мин
7мин
2 мин
2 мин 10 мин
2 мин | Оқулықпен жұмыс (Ұ) «Болжау» әдісі-Үйде қай жер және қандай тұрмыстық заттар қауіпті деп ойлайсың?(суреттен қауіпті заттарды тауып, айтады, себебін түсіндіреді)
(Т) Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісіТоп мүшелері рөлдерді (уақыт сақшысы, баяндамашы, хатшы, төраға) бөліп алады. Үйдегі қауіпсіздікті сақтаудың шартты белгілері беріледі. Олар нені білдіреді? Топта талқылаңыз. Және оған мысал келтіріп суретін салыңыз
Кері байланыс: Топта бірлесіп жұмыс жасаудан не үйрендіңіз?Топтық жұмыста кімнің құнды идеясы ұнады? Неліктен?Әр топ жұмыстарын «Сэндвич» әдісі арқылы бағалайды.(Ж) Жұптық жұмыс. «Сұрақтар телпегі» әдісіСурет бойынша әр жұп сұрақтар дайындайды . Дайындаған сұрақтарын жұптар өзара бір – біріне қояды.
Жұптар жұмыстарын өзара «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. Сергіту сәті(Ө) Жеке жұмыс «Мен білемін»1. Суреттен қауіпті жағдайларды белгіле. 2. Сөйлемнің басы мен аяғын сәйкестендір. Үйдегі қауіп туралы әңгіме шығатындай қағазға өз сөйлемдеріңізді жазыңыз.
Дайын үлгі жауабы арқылы өз- өздерін формативті бағалайды |
Суреттер
Плакат, бояу қарындаш, өшіргіш
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
3 мин | Рефлексия «Таңдау» әдісі Оқушылар төмендегі бос орынға + белгісін қою арқылы сабаққа деген және сабақтың деңгейін білдіре алады. 1. Маған сабақ қызықты ________қызықсыз________. 2.Мен үйрендім Көп нәрсе_________аз_________ .3. Мен жолдастарымды тыңдадым Зейін қойып ____зейін қоймай_______. 4. Мен дау дамайларға қатыстым жиі________арасында_________.5. Өз жұмысымның нәтижесіне ризамын____риза емеспін_________ |
|