|
11.1 B Карбонилді қосылыстар |
Колледж: |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің А.Ә.Т: |
|||
|
курс: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
||
|
Тақырыбы: |
Күрделі эфирлер. Майлар. Майлардың құрылысы мен қасиеттері |
|||
|
Оқу мақсаты: |
11.4.2.11 Майлардың құрамы мен құрылысын, қасиеттерін және іс жүзінде қолданылуын білу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Майлардың физикалық және химиялық қасиеттерін зерттейді. |
|||
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар: Олар тиесілі болатын жалпы өнімдер, топтар атауының тізілімін анықтайды, сондай-ақ тамақтану тұрғысынан топқа кіретін әр өнімнің үлесін бағалай алатын болады. Пәндік лексика және терминология: Диета, пропорциялар, белоктар, майлар, көмірсулар, органикалық қосылыстар, өнім топтары, пайызда, бағалау Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер X тағам өніміне Y қатысты. Барлығы /ең / кейбір менің сүйікті астарым X тобына жатады. Менің диетамның (кеше) N% майлар/көмірсулар/белоктар тобына жатады деп санаймын. Мен Х тобындағылардан ешқайсысын ұнатпаймын. |
|||
|
Бағалау критерийі |
-майлардың қасиеттерін сипаттайды; -майлардың гидролиз өнімін дұрыс болжайды; -айналымдарды жүзеге асырады; -дұрыс есептеулер жүргізеді. |
|||
|
Алғашқы білім: |
9.1В Көміртегі қосылыстары 10.3А Органикалық химияға кіріспе 10.3B Көмірсутектер 10.3А Спирттер және органикалық қышқылдар 10.4В Синтетиткалық полимерлер |
|||
|
Құндылықтармен байланыс |
Бір-біріне деген құрмет, адалдық, өмір бойы оқу құндылықтары. |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
1- 2 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. студенттермен амандасу. Сабақтың тақырыбын анықтау, оқу мақсатымен таныстыру |
Слайд №1-2 |
||
|
3 -18 мин
19-26 мин 27-37 мин |
Студенттерді жұпқа немесе топқа бөлу. Тапсырма №1 «Кубизм» стратегиясы Кубикті лақтыру арқылы әр топ тапсырмаларды анықтайды. Кубиктің алты қырында 6 тапсырмалар жазылған.
1-топ Ассоциация (жіктеу) 2-топ Сипаттау 3-топ Талдау (химиялық қасиеттері) 4-топ Дәлелдеу 5-топ Салыстыру (Венн диаграммасы) 6-топ Ұсыну (қолдану)
1). Ассоциация. Майлардың физикалық қасиеттеріне тоқталу. 3) Талдау (химиялық қасиеттері) Гидролизденуі Сабындану реакциясы
Гидрленуі 4).
Дәлелдеу.
Мұғалімнің оқушы жауаптарын қорытындылауы. Тапсырма №2 1.Төмендегі айналымды жүзеге асырыңыз: Үшолеат -------- үшстеарат ---------стеарин қышқылы │ глицерин --------- мыс (ІІ) глицераты 2.Массасы 26,52г сұйық майды (глицерин үшолеатын) қатты майға айналдыру үшін өнеркәсіптік шығыны 10% болса, сутектің қандай көлемі (қ.ж.) жұмсалады? (2,24м3) 3.Құрамындағы стеарин қышқылы үшглицеридінің массалық үлесі 0,8-ге тең майдың 1,5 тоннасына натрий гидроксидімен әсер етіп, құрамында натрий стеаратының массалық үлесі 0,7-ге тең болатын сабынның неше тоннасын алуға болады? (1,77т) |
Кубиктер, таратпа материалдар Слайд №3-7 |
||
|
38-40 мин |
Үйге тапсырма: Рефлексия
|
Слайд №10 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары:Күрделі эфирлер. Майлар. Майлардың құрылысы мен қасиеттері
Сабақ жоспары:Күрделі эфирлер. Майлар. Майлардың құрылысы мен қасиеттері
|
11.1 B Карбонилді қосылыстар |
Колледж: |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің А.Ә.Т: |
|||
|
курс: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
||
|
Тақырыбы: |
Күрделі эфирлер. Майлар. Майлардың құрылысы мен қасиеттері |
|||
|
Оқу мақсаты: |
11.4.2.11 Майлардың құрамы мен құрылысын, қасиеттерін және іс жүзінде қолданылуын білу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Майлардың физикалық және химиялық қасиеттерін зерттейді. |
|||
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар: Олар тиесілі болатын жалпы өнімдер, топтар атауының тізілімін анықтайды, сондай-ақ тамақтану тұрғысынан топқа кіретін әр өнімнің үлесін бағалай алатын болады. Пәндік лексика және терминология: Диета, пропорциялар, белоктар, майлар, көмірсулар, органикалық қосылыстар, өнім топтары, пайызда, бағалау Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер X тағам өніміне Y қатысты. Барлығы /ең / кейбір менің сүйікті астарым X тобына жатады. Менің диетамның (кеше) N% майлар/көмірсулар/белоктар тобына жатады деп санаймын. Мен Х тобындағылардан ешқайсысын ұнатпаймын. |
|||
|
Бағалау критерийі |
-майлардың қасиеттерін сипаттайды; -майлардың гидролиз өнімін дұрыс болжайды; -айналымдарды жүзеге асырады; -дұрыс есептеулер жүргізеді. |
|||
|
Алғашқы білім: |
9.1В Көміртегі қосылыстары 10.3А Органикалық химияға кіріспе 10.3B Көмірсутектер 10.3А Спирттер және органикалық қышқылдар 10.4В Синтетиткалық полимерлер |
|||
|
Құндылықтармен байланыс |
Бір-біріне деген құрмет, адалдық, өмір бойы оқу құндылықтары. |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
1- 2 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. студенттермен амандасу. Сабақтың тақырыбын анықтау, оқу мақсатымен таныстыру |
Слайд №1-2 |
||
|
3 -18 мин
19-26 мин 27-37 мин |
Студенттерді жұпқа немесе топқа бөлу. Тапсырма №1 «Кубизм» стратегиясы Кубикті лақтыру арқылы әр топ тапсырмаларды анықтайды. Кубиктің алты қырында 6 тапсырмалар жазылған.
1-топ Ассоциация (жіктеу) 2-топ Сипаттау 3-топ Талдау (химиялық қасиеттері) 4-топ Дәлелдеу 5-топ Салыстыру (Венн диаграммасы) 6-топ Ұсыну (қолдану)
1). Ассоциация. Майлардың физикалық қасиеттеріне тоқталу. 3) Талдау (химиялық қасиеттері) Гидролизденуі Сабындану реакциясы
Гидрленуі 4).
Дәлелдеу.
Мұғалімнің оқушы жауаптарын қорытындылауы. Тапсырма №2 1.Төмендегі айналымды жүзеге асырыңыз: Үшолеат -------- үшстеарат ---------стеарин қышқылы │ глицерин --------- мыс (ІІ) глицераты 2.Массасы 26,52г сұйық майды (глицерин үшолеатын) қатты майға айналдыру үшін өнеркәсіптік шығыны 10% болса, сутектің қандай көлемі (қ.ж.) жұмсалады? (2,24м3) 3.Құрамындағы стеарин қышқылы үшглицеридінің массалық үлесі 0,8-ге тең майдың 1,5 тоннасына натрий гидроксидімен әсер етіп, құрамында натрий стеаратының массалық үлесі 0,7-ге тең болатын сабынның неше тоннасын алуға болады? (1,77т) |
Кубиктер, таратпа материалдар Слайд №3-7 |
||
|
38-40 мин |
Үйге тапсырма: Рефлексия
|
Слайд №10 |
||
шағым қалдыра аласыз














