Материалдар / Сабақ жоспары:«Мұхиттағы жануарлар әлемі. Мұхиттағы өсімдік әлемі. Мұхит және экологиялық проблемалар»
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақ жоспары:«Мұхиттағы жануарлар әлемі. Мұхиттағы өсімдік әлемі. Мұхит және экологиялық проблемалар»

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұхиттағы жануарлар әлемі. Мұхиттағы өсімдік әлемі. Мұхит және экологиялық проблемалар» Ғылыми-көпшілік және публицистикалық стильдегі мәтіндердің (баспасөз парағы) құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық және тілдік ерекшеліктерін біледі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қараша 2021
2783
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

7 бұйрыққа қосымша

Форма


КММ «Сәтбаев индустриалдық колледжі»


Орта және техникалық білім беру ұйымының педагогіне арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспары


Сабақтың тақырыбы: «Мұхиттағы жануарлар әлемі. Мұхиттағы өсімдік әлемі

Мұхит және экологиялы проблемалар» № 17-18


Бөлім:

V бөлім. Мұхит – тіршілік мекені

Оқытушының аты-жөні

Ибраева К.С.

Мерзімі:

01.10.2021

Топ: П-11 21

Қатысқандар: 20 Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

«Мұхиттағы жануарлар әлемі. Мұхиттағы өсімдік әлемі. Мұхит және экологиялық проблемалар»

Оқу бағдарламасына сәйкес

оқыту мақсаты:

Ғылыми-көпшілік және публицистикалық стильдегі мәтіндердің (баспасөз парағы) құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық және тілдік ерекшеліктерін біледі

Сабақтың мақсаты:

Мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу), жазбаға сүйеніп мәтін мазмұнын түсіндіру

Пән:

«Қазақ тілі және әдебиеті»

Сабақ барысы


Сабақтың кезеңдері/

Уақыты

Педагогтің

іс-әрекеті

Студенттің

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту кезеңі

1. Психологиялық ахуал: Студенттер болатын сабаққа дайындықтарын тиянақтайды.

2. Оқытушы студенттерге сабақ тақырыбын анықтау үшін келесі сұрақтарды қоя алады:

-Экология туралы не білеміз?

-Экологияның денсаулыққа әсері.

-Мұхит сөзін орысшаға аударыңдар.

-Мұхит дегеніміз не?

-Теңіз тамшыдан құралады»

1. Өз беттерінше оқып, мазмұндай алуға дағдыланады.

2. Студенттер ой талқысына түсе отырып, өзіндік пікір түйе алады және кейіпкерлердің іс-әрекеттерін талдай алуға талаптанады.

3. Студенттер өз ойларын қорғай білуге үйренеді, өзінің ішкі дауысын тыңдайды, достық сезімдері, бір-біріне сыйластық сезімдері артады. 4. Сөздік қорларын молайтады.


1. Сұраққа жауап беру арқылы бағалау

2. Бағалау критерийлері


1. Бейне- ролик

2. АКТ мүмкіндік- тері

https://www.

youtube.

com/watch?

v=mQn

SblOvLJs

----------------

Сабақтың ортасы

  • 1. Тілдік құзыреттіліктерін кеңейту мақсатындағы деректемелер:

  • -«Мұхит – тіршілік мекені» дегенді қалай түсінесіңдер?

  • -Мұхиттағы тіршілік дүниесінің адам өміріндегі маңызы неде?


2. Мұхит және экологиялық проблемалар. Бейнеролик

https://www.youtube.

com/results?search_query

https://www.youtube.

com/watch?v=mQnSblOvLJs


Дескриптор:


  1. 1. Мәтіндегі сөздердің мағынасын ашады.

  2. 2. Берілген сөздердің мәтіндегі қызметін ашады.


1. Тірек сөздермен жұмыс

Ғаламат, итбалық, тұйық көл сөздерін орысшаға аудару


Дескриптор


1. Сөздік қорын молайту

2. Сөздерді аудару



І тапсырма. Чтение текста с переводом


Мәтінмен жұмыс (2-тапсырма, 74 бет)


1. «Сандарды сөйлетейік»

«Цифры говорят»

2. -Мәтіндегі сан есімдерді қатыстырып, сұрақтарға жауап беріңдер.


Дескриптор


1. Мәтінді түсініп оқу

2. Сұрақтарға жауап беру


ІІ тапсырма. Стратегия INSERT. –Перечертите, перепишите в тетради таблицу. То сведение, которое вы давно знаете в столбик «Давно знаю»...

«Противоположено моему мнению» - во второй,

«Для меня новая информация» - в третий и «Не согласен» - в четвертый столбик.


Дескриптор


1. Өз ойларын қорыту

2. Кестемен жұмыс істеу


ІІІ тапсырма. 79 беттегі мәтінге сұрақтар дайындау «Каспий теңізі»


-Қайда орналасқан?

-Каспий теңізі неге бай?

-Ең бағалаы қандай балық?

-Құстардың неше түрі бар?

Каспийде не өндіріледі?


Мәтін бойынша кластер құру


Дескриптор


1. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру

2. Мәтін бойынша кластер құрастыру


1. Сұраққа жауап беру арқылы бағалау

2. Бағалау критерийлері



3 тапсырма толық әрі сапалы орындалса – 5


2 тапсырма сапалы орындалса – 4


1 тапсырма толық орындалса немесе шала орындалса – 3




3 тапсырма толық әрі сапалы орындалса – 5


2 тапсырма сапалы орындалса – 4


1 тапсырма толық орындалса немесе шала орындалса – 3


1. Бейне- роликтер

2. АКТ мүмкіндік- тері

https://www.

youtube.com/

results?

search_query

Сабақтың соңы

Рефлексия


4. Үй тапсырмасы:


1. Мұхит туралы деректер жинау

2. Жаңа сөздерді жаттау

3. Өткенді қайталау

IV тапсырма. 5 тарау Сөздік ж.

Дәптерлеріне сөздікті жазу және орфографиясына көңіл бөлу


Дескриптор


1. Сөздікті дәптерге жазу

2. Жазылуына көңіл бөлу


1. Тапсырманы толық орындау

2. Бағалау критерийлері


1. Бейне- роликтер

2. АКТ мүмкіндік- тері

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!