Материалдар / Сабақ құрастыру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақ құрастыру

Материал туралы қысқаша түсінік
Құрастыруды үйреніп, түсіну
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Маусым 2021
404
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітілді: ______________ Б. ДлмұхановаБілім беру саласы: «Таным»Ұйымдастырылған оқу қызметі: Құрастыру

1 ҰОҚМен мектепке неапарамын?

Мектеп/МҰ: Жамбыл орта мектеп


Күні:12.09.2017

Педагогтің аты-жөні: Кулбекова А

Сынып/топ: МАД «Г»


Қатысқандардың

саны:

Қатыспағандардың

саны:

ҰОҚ-ніңмақсаттары


0.1.1.4. Заттардың қолданылу аясы мен құрылуыарасындағы байланысты орнату.

0.1.2.1. Материалдармен және құралдарменжұмыс жасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.

0.2.1.1. Құрастыру түрлеріне сәйкес түрлі техникалар мен тәсілдерді қолдану.

0.1.2.3. Жұмыс барысында жұмыс орнын,құралдарды ретке келтіру.

0.3.2.2. Өзінің шығармашылық жұмысыныңнәтижесін сипаттау және бағалау.

Күтілетін нәтижелер

Барлық тәрбиеленушілер:

- қағазбен және қажетті құралдармен жұмыс жасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерінсақтай алады;

- жұмыс барысында жұмыс орнын, құралдарынретке келтіре алады.34

Зерек тәрбиеленушілер:

құрастырудың түрлеріне сәйкес әртүрлі әдіс-тәсілдерді қолдана алады;

заттардың қолданылу аясы мен құрылымыарасындағы байланысты орната алады.

Қабілетті тәрбиеленушілер:

қағазды бүктеу техникасын меңгереді,қажетсіз заттармен жұмыс жасай алады жәнеұсақ бөліктерін толықтырып, оны әшекейлеудіүйренеді;

өзінің шығармашылық жұмысының нәтижесінсипаттай және бағалай алады.


Тілдік мақсаттар




Дағдыларын дамыту:

мектеп туралы әңгіме жүргізеді, қағазбенжұмыс жасайды, материалдардың кейбірқасиеттерін сипаттай алады.

Көптілділік: мектеп – школа – school.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:

мектеп, сабақ, альбом.

Пікір алысуға арналған сұрақтар.

Мектепте қандай қызықты және пайдалынәрселерді білуге болады? Мектепте сен не үйренесің? Мектепке барғанда сен қандай оқу құралдарын алып барасың?

Албом не үшін қажет?

Өзің жасаған альбомыңды қандай мақсатта пайдаланасың?

Неліктен ... айта аласың ба?

альбомыңда қандай суреттер болады?

оны қандай суреттермен немесе өрнектерменбезендіресің?

Өткен ҰОҚ-деалған білім

Қағаздың түрлері, сапасы және қатырмақағаздың қасиеттері.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт


Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

І. Дұрыс, әсерлі

көңіл күй орнату.

0–1 мин

Психологиялық жағымдыкөңіл күй қалыптастыру.

Тәрбиеленушілерді ҰОҚ-ніңтақырыбына бағыттау: Ойын:

«Менің көңіл күйім». (Бет-әлпетпен: жымияды, күледі,қимыл-қозғалыспен: секіреді,билейді т.б. көрсету). Адамдаркүнделікті өмірде әртүрліжағдайларда өмір сүреді. Олар кейде көңілді жүрсе, бірде жабырқау,көңілсіз болатын кездері кездеседі.


II. Өмірлік

тәжірибені

маңыздандыру.

Мақсатты болжам.

2–5 мин

Қағаздардың түрлерімен таныстыру. Қатты қағаз (картон), түрлі

түсті қағаз, жылтыр қағаз, барқытқағаз, жұқа қағаз (гафри) және

сурет салатын қағаз. Олардың сапаларын салыстыра отырып зерделеу,

ерекшеліктерін ажырата алуға мән беру. Осылардың ішінен біз бүгін

сурет салатын қағазды таңдап аламыз, одан сурет салуға арналған

альбом жасаймыз. Ол үшін қандай құрал-жабдықтар қажет екенін анықтап алайық:

бірнеше ақ парақтар, қайшы, түрлі түсті қағаз, желім, лента немесе

жіп.

Қайшы – қарапайым құрал, оны пайдаланғанды білесіңдер.

Қандай қайшылар болады?

Қайшымен кім жұмыс істейді?

Қайшы қандай маман немесе кәсіп иелері үшін қажет? Қайшымен

қағазды, матаны қалай қияды?

Қайшы туралы қорытынды жасаймыз:

1. Қайшының пішіні, өлшемі әртүрлі болуы мүмкін.

2. Қағазды, матаны, металды кесетін қайшылар болады.

3. Қайшы үлкен болған сайын оныңқызметі де маңызды болады.

Қатырғы-қағаз, түсті қағаз, үлгі-

қалып,қайшы,желім.

III. Тақырып

бойынша жұмыс.

6 – 25 мин

Әліппе -дәптермен жұмыс.

Бүгін біз ақ қағазды пайдаланыпальбом жасауды үйренеміз.

1. Бұл жұмысты орындау кезіндесендер парақ қағаздарды бірінің

үстіне бірін қойып алыңдар.

2. Енді ретімен шеткі бөлігін бір-біріне желіммен жапсырыңдар.

3. Ол бірнеше қабатталған соң онытескішпен екі жерден бірден тесіп

алыңдар.

4. Дайын болған тесіктерден лентаны немесе жіпті өткізіп әдемілеп

байлаңдар.

5. Альбомның сыртқы бетінбезендіріңдер.

6. Ол ою- өрнектер болуы мүмкін, басқа бейнелерді де таңдауға

ұсыныс жасауға болады.

7. Мысалы: қошқармүйіз өрнегін қиып көрсетеді. Қос бүктеу

тәсілімен екі қабатталған түрлі түсті қағаздан үлгіқалып бойынша

сызып алып, сызықтың үстімен қайшыны жүргізе отырып қиып

алады.

8. Барлық оюлары қиылып дайын болған соң оны альбомның сыртқы

бетіне жапсырып, безендіреді. Өрнектердің қағаз бетіне симме-

триялы орналасуы, бөлшектеріменүйлесуі тәрбиеленушілерде

шығармашылық ойлардың жаңа әлемін ашады.

Сергіту сәті:

Ал, тәрбиеленушілер, тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Оңға қарай иіліп

Солға қарай иіліп.

Бір отырып, бір тұрып

Біз тынығып алайық.

Тәрбиеленушілер өз бетінше жұмыс істейді.Тәжірибелік жұмыс барысында тәрбиеленушілер өз білімдері мен бақылауларына сүйенеді,

өздері жасаған затты әрлеудің қарапайым әдістерін қолданады,

шығармашылық таңдау жасай алуға үйренеді.

Әліппе-дәптер,парақ қағаздар,

тескіш,лента, ою-өрнектерүлгісі.

IV. ҰОҚ-нің

қорытындысы.

Рефлексия.

26–30 мин

Дайын жұмысты таныстыру.

Тәрбиеленушілер өз жұмыстарынқалай және не үшін қолданатынын

айтады. Өздерінің жасаған альбомына қандай сурет салатынын,

немесе кімге сыйға тартатынынойлануға уақыт береді.

Қағазды үнемді және орынды пайдалан!

Сендерге өздерің жасаған альбомдарың ұнады ма? Альбом

жасауда қандай қиындықтар болды? Жасалған альбомдардың іші-

нен кімнің жұмысы саған ұнады?Кім бәрінен жақсы жұмыс істеді

деп ойлайсың?Балаларға сабақта өзініңжұмысына баға беруін ұсынады.

Сызық төмен қарап тұрса –қиындықтар кездескені, түзусызық болса, өздігінен орындадыдегенді білдіреді. Жұмыс орындарын жинап, ретке келтіреді.

Әр балаға қарындаш











































Бекітілді: ______________ Б. ДлмұхановаБілім беру саласы: «Таным»Ұйымдастырылған оқу қызметі: Құрастыру

2 ҰОҚ Менің ынтымақты отбасым


Мектеп/МҰ: Жамбыл орта мектеп


Күні:26.09.2017

Педагогтің аты-жөні: Кусайнова Ж

Сынып/топ: МАД «Б»


Қатысқандардыңсаны:

Қатыспағандардыңсаны:

ҰОҚ-ніңмақсаттары


0.1.2.1. Материалдармен және құралдармен жұмысжасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерінсақтау.

0.1.2.4. Жобаны командада жасау, команда үшінмаңызы мен өз орнын білу.

0.3.1.1. Өз ойы бойынша түрлі материалдарданқұрастырып шығу.

0.1.2.3. Жұмыс барысында жұмыс орнын, құралдарын ретке келтіру.

Күтілетін нәтижелер

Барлық тәрбиеленушілер:

қалдық заттармен және құралдармен жұмыс істейалады;

қалдық заттарды бір-бірімен байланыстыра алады,

жапсырма құрастыру үшін қарапайым әрекеттерді қолдана алады.

Зерек тәрбиеленушілер:

мақсатты түрде қалдық заттарды пайдалана алуға,пластмасса қасықты, матаны және қағазды пайдаланып жұмыс істей алады.

пластмасса, мата және қағаздың сапасын,қасиеттерін ажыратады, жапсыру жасаудың қарапайым әдістерін қолдана алады.

Қабілетті тәрбиеленушілер:

- қажетсіз заттармен және құралдармен жұмыс жасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтай алады;

Жұмыс барысында жұмыс орнын, құралдарын ретке келтіре алады.


Тілдік мақсаттар




Дағдыларын дамыту:


отбасының адам өміріндегі маңызы жөнінде, қажетті құралдар туралы әңгімелей алады.

Көптілділік: отбасы – семья – family.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:

отбасы мүшелері, қасық, мата, қағазды жапсыру.

Пікір алмасуға арналған сұрақтар.

Ынтымақты отбасы дегенді қалай түсінесіңдер?

Өз отбасың туралы әңгімелеп бер?

Отбасыңдағы адамдардың мамандықтары қандай?

Ата-анаң қандай жұмыс жасайтынын айта аласың ба?

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!