Материалдар / Сабақ тақырыбы :Жекпе-жек
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ тақырыбы :Жекпе-жек

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас ұстаздарға көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Желтоқсан 2018
1108
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны: 10

Қатыспағандар:

Пән мұғалімі: Б.Д.Толеубаева

Мерзімі:

Бөлім:

ІІІ бөлім. Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары. Лексика

Сабақтың тақырыбы:

Жекпе-жек

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.1.5.1-перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды;

8.3.1-мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма,кесте)деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы орындай алады: перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды.

Оқушылардың кейбірі орындай алады:деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады.

Бағалау критерийлері

Ақпараттарды іріктейді, ішінара ізденушілік жұмыстарын жүргізеді.

Құндылықтарды игерту


Пәнаралықбайланыс

Дене шынықтыру

АКТ-ны қолдану дағдылары

Электрондық оқулық, интерактивті тақта

Қ


Тілдік мақсаттар:

Негізгі сөздер мен тіркестер: бокс, жекпе-жек, гонг, ринг, айқас, раунд, төреші, жеңіс.

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Менің ойымша, достарымның пікрінше, заман талабына сай, ойлануды қажет ететін мәселе сияқты, тоқсан ауыз сөздің тобықтай түйіні мынадай.

Алдыңғы оқу

Кәсіби спорт туралы ойларымен бөліседі


Сабақтың басы




Оқушыларға сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Оқушылар екі топқа бөлінеді.

Т.Ж. Мәтінмен жұмыс. Оқылым мәтіні бойынша жеке, жұпта, топта талқылайды.

Оқылым мәтіні бойынша әр топқа сұрақтар таратылады.

1.Спорт кәсіпке жата ма?

2.Боксшы болу үшін адамға қандай қасиеттер қажет деп ойлайсыңдар?

Дескриторлар:

Мәтін мазмұнын түсінеді;

Перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба біледі.

ҚБ «Бас бармақ»


Сабақтың ортасы

Тілдік мәлімет

Сөзжасам туралы түсінік

Сөздік құрамның жаңа сөздермен баюына сөзжасам қызмет етеді.

Сөзжасамның тәсілдері:

Синтетикалық-негізгі түбірге сөз тудырушы жұрнақтардың жалғануы арқылы сөз жасау.

Аналитикалық-негізгі түбірлердің бірігуі, тіркесуі, қосарлануы арқылы сөз жасау.

Лексика-семантикалық –белгілі бір сөздің жаңа мағынаға ие болуы арқылы жаңа сөздің жасалуы.

Тыңдалым тапсырмасы:

Қанат Ислам туралы бейнежазбаны көріп, негізгі ойды анықтайды. Тыңдалым бөлімі бойынша сұрақтарға жауап бере отырып, кейіпкердің іс-әрекетін анықтайды.

1.Қанат Исламның тарихи Отанына оралып, өз елінің атын шығаруына қандай баға берер едіңдер?

Спорттың қиындығы қандай ой салады?

Еліміздің даңқын көкке көтерген ел азаматына айтар тілегің қандай?

Дескрипторлар:

Тыңдалым мазмұнын түсінеді;

Перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба біледі;

Деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады, оқушылар бір-біріне кері байланыс жасайды.

Т.Ж. «Форум» әдісі

«Ғибратты сөз» айдарында берілген мәтіндегі ойды анықтау барысында пікірталас ұймдастырады.

  1. Шал Құлекеұлы айтқандай жігіттер қазіргі заманда бар ма?

  2. Тірі жан тобындағы жігіттер қазіргі кезеңде қалай көрінуі мүмкін?

  3. Жігіт жанның қасиеттерін таратып айта аласыңдар ма?

Дескрипторлар:

Перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпараты таба біледі;

Көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды;

Мұғалім жасалған жұмыстарға, оқушылардың бір-біріне берген бағасына, айтылған ойларға байланысты кері байланыс береді.


Сабақтың соңы

Рефлексия «Сабақтағы жетістіктер» кестесін толтырады.

Тақырып

Қуаныш

Сәттілік










Үйге тапсырма: Қазақстандық даңқы шыққан боксшылар туралы зерттеулер жүргізіп, «Қазақ боксының деңгейі қандай?» деген тақырыпқа дәледі пікірлерін ұсынады.



1.Спорт кәсіпке жата ма?


2.Боксшы болу үшін адамға қандай қасиеттер қажет деп ойлайсыңдар?




1.Қанат Исламның тарихи Отанына оралып, өз елінің атын шығаруына қандай баға берер едіңдер?

2.Спорттың қиындығы қандай ой салады?


Еліміздің даңқын көкке көтерген ел азаматына айтар тілегің қандай?





  1. Шал Құлекеұлы айтқандай жігіттер қазіргі заманда бар ма?


  1. Тірі жан тобындағы жігіттер қазіргі кезеңде қалай көрінуі мүмкін?


  1. Жігіт жанның қасиеттерін таратып айта аласыңдар ма

Рефлексия «Сабақтағы жетістіктер» кестесін толтыр

Тақырып

Қуаныш

Сәттілік

















Рефлексия «Сабақтағы жетістіктер» кестесін толтыр

Тақырып

Қуаныш

Сәттілік



















Рефлексия «Сабақтағы жетістіктер» кестесін толтыр

Тақырып

Қуаныш

Сәттілік






















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!