Материалдар / Сабақтың тақырыбы 16-сабақ. « Су қалай өзгереді?» ( Жаратылыстану 1-бөлім. Оқулық 75-79 бет «Атамұра» БАСПАСЫ 2022)
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақтың тақырыбы 16-сабақ. « Су қалай өзгереді?» ( Жаратылыстану 1-бөлім. Оқулық 75-79 бет «Атамұра» БАСПАСЫ 2022)

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы 16-сабақ. « Су қалай өзгереді?» ( Жаратылыстану 1-бөлім. Оқулық 75-79 бет «Атамұра» БАСПАСЫ 2022) Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.3.3.2.-судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттеу; 2.3.3.3.-судың табиғи көздерін анықтау Сабақтың мақсаты  судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттейді;  судың табиғи көздерін анықтайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қаңтар 2023
272
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

« Заттар және олардың қасиеттері » бөлімі

Су

Педагогтің

Оспанова Эльмира Сәндібайқызы

Күні:12.12.22ж


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

16-сабақ. « Су қалай өзгереді?»

( Жаратылыстану 1-бөлім. Оқулық 75-79 бет «Атамұра» БАСПАСЫ 2022)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.3.2.-судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттеу;

2.3.3.3.-судың табиғи көздерін анықтау

Сабақтың мақсаты

  • судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттейді;

  • судың табиғи көздерін анықтайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы

1 минут

  1. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


Ширату жаттығуларын орындайды.


Керемет!






Алдыңғы білім

3 минут





Сабақтың ортасы





Жаңа сабақ

10 минут

























Жұтық жұмыс



5 минут

Қызығушылықты ояту

Берілген өлеңнің ұйқасын табу

Су дегенің немене?

Достым білгің ------- ме?

Су --------- баласы,

Су - ------- анасы.

Сусыз - ----------

Жоқ болса

Дейміз оны

---------- жұмса!

Керекті сөздер: үнемдеп, келе, тіршілік, өмір, табиғат.

  • Ендеше су сөзін топтастыру жасап көрейік

пішіні жоқ ағады

Овал 1

су



иісі жоқ Су түссіз;


еріткіш дәмі жоқ; мөлдір


Сабақтың тақырыбы:

«Су қалай өзгереді?»

Сабақтың мақсатын таныстырамын.

https://imektep.kz/kz/tabigattagi-su-aynalimi бейнематериалын көрсетемін.

Оқулықпен жұмыс

Ұғынуды ұйымдастыру

Презентация арқылы түсіндіру

  • Мәтінмен жұмыс

  1. Мәтінді оқу іштей оқу.

  2. Сұрақтарға жауап беру

ЕББҚЕО: «Досыңа түсіндір» әдісін пайдалана отырып, қасындағы жұбына адамның ауаның қасиетін, адам үшін маңызын өз сөзімен әңгімелеп береді.

  • Жұптық жұмыс ұйымдастырамын

Кестені толтырады

Судың қасиеті

Табиғаттағы адам өміріндегі маңызы

Мөлдірлік


Дәмі болмау


Аққыштығы




Керекті сөздер: аквариумдегі балықтарды бақылауға болады, шай әзірлеуге болады, мұхит, өзен, көл, теңіз құрайды.

  • Топтық жұмыс ұйымдастырамын

1-топ.

Гипотеза: Қатты қызғанда және қатқанда судың көлемі ұлғаяды.

2-топ.

Гипотеза:Салқындағанда судың көлемі кішірейеді.

3-топ.

Гипотеза: Мұз судан жеңіл





Оқушылар сынып ішіндегі шарларды алып ішінде не бар екенін табу ішін жібін шешеді. Тауып көреді.



Жұмбақты шешеді.















Күннің жадын жазады.



Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.



Презентацияға мұқият назар аударады



Оқулықтағы тақырыпты түсініп оқиды.

















Дескриптор

- дәмсіз болғандықтан шай әзірлеуге болатынын табады;

- аққыш болғандықтан мұхит,һзен,көл,теңіз құрайтынын табады;

- мөлдірлігінен аквариумдегі балықтарды көруге болатынын анықтайды.







Дескриптор

1.Топ ережесін сақтайды;

2. қызғанда не қатқанда су көлемінің ұлғаятынын дәлелдейді;

3. салқындағанда су көлемінің кішірейетінін дәлелдейді;

4. мұздың судан жеңіл екенін дәлелдейді



















Қ.Б

Тамаша!













Жарайсыңдар!





























ФБ 2 балл



















Топтық бағалау

5, 8, 10 баллдық жүйемен бағалайды.





Шарлар







Оқулық

71-74 беттер дәптер















Интерактивті тақта



















Сабақтың соңы

8 минут

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы

1-тапсырма

Теңіздегі су - бұл судың ... күйі

сұйық

қатты

газ тәрізді

2-тапсырма

Су сұйық күйден қатты күйге қай уақытта ауысады?

жел соғып тұрғанда

салқын күн райында

жылы күні

3-тапсырма

Судың күйін білдірмейтін сөздерді көк түспен белгіле

Мұз, түтін, шырын, бу, балмұздақ, су.





Дескриптор

1.Бірінші тапсырманы дұрыс орындайды;

2. Екінші тапсырманы дұрыс орындайды;

3.Үшінші тапсырманы дұрыс орындайды.











ФБ- 6 балл







ҚБ тапсырмасы



Үй тапсырмасы:

  1. 578тг - Сатып алу
    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!