Сабақтың тақырыбы Cәулет өнерінің үздік туындылары. Заманауи сәулет өнері.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақтың тақырыбы Cәулет өнерінің үздік туындылары. Заманауи сәулет өнері.

Материал туралы қысқаша түсінік
Сәулет өнерінің үздік туындылары.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мeрзімді жоспар:

Мeктeп: 65 ЖББОМ

Ұзақ мeрзімді жоспардың тарауы: 2-бөлім. «Дизайн және технология»

Күні: Сынып: 9

Оқытушының аты-жөні: Ахметова Анел

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы Cәулет өнерінің үздік туындылары. Заманауи сәулет өнері.

Осы сабақта қолжeткізілeтін оқу мақсаттары:

9.1.2.1 Мәдени және тарихи жәдігерлер, қолөнер мен дизайн салалалары шығармаларының материалдарын, бағытын, салыстырмалы талдау .

Сабақ мақсаттары Тарихи стильмен заманауи мәдени және тарихи жәдігерлерін, салыстырмалы түрде талдау, білу. Тарихи стильмен заманауи стильді ажырата алу. Кезең стильдерін салыстыра отырып талдау жасау.

Бағалау критeрийі Тарихи стильмен заманауи стильді ажырата алады. Кезең стильдерін салыстыра отырып талдау жасай алады. Тарихи кезеңдерді сипаттай алады.

Тілдік мақсаттар Пәндік терминология; Ар-деко, Функционализм, Постмодернизм, Хай-тек, Деконструктивизм, Био-тек, Канондық, Классикалық, Романдық, Готикалық, Ренессанс, Барокко Тілдік мақсатқа байланысты талқылауға арналған сұрақтар: · Заманауи сәулет өнерінің қандай ерекшелігі бар? · Тарихи ғимараттарды сақтап қалған дұрыс па? Не себепті?

Құндылықтарға баулу Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығын бағалауға тәрбиелеп, ұлттық құндылықтарын жаңғыртаттын, рухы биік, ұлттық сана сезімі қалыптасқан, тарихи құндылықтарды өзара ұштастыратын тәрбиеге баулу.

Пəнаралық байланыс Тарих– сәулет өнерінің тарихын зерттеу. Тарихи ғимараттардың тарихымен танысу

Алдыңғы білім Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру.

Сабақ барысы

Сабақтың басы 5 мин Шaттық шeңбepі «Гүлмен тілек» әдісі. Сәулет өнер түрлері атауларымен топқа бөлу. «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар қойып, білім алушылардың қызығушылығын арттырамын. 1. Сәулет өнері дегеніміз не? 2. Қандай сәулет өнерінің бағыттарын білесіңдер ? 3. Заманауи сәулет өнерінің қандай ерекшелігі бар? 4. Тарихи ғимараттарды сақтап қалған дұрыс па? Не себепті?

«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі

Сабақтың ортасы 30мин

(Т) жұмыс.«ДЖИГСО» әдісі І.Тапсырма. Суреттерге қарап. Заманауи стиль бойынша сәулет нысанын зерттеңіздер. Кестені толтырыңыздар. Мэри-Экс мұнарасы Тәж-Махал кесене (Ұлыбритания. 2004ж) - мешіті (Үндістан 1653 ж

Сәулет стилі Сипаты Кезеңі Ампир Эклектика Модерн Ар-деко Функционализм Постмодернизм Хай-тек Деконструктивизм Био-тек Бағалау критериі: Заманауи стиль бойынша Мэри-Экс мұнарасы, Тәж-Махал кесенесін сипаттап талқылайды. Заманауи стиль бойынша жіктеп анықтайды. Дескриптор: Сәулет стилін сипаттайды. Сәулет стилін кезеңдерге жіктейді. ІІ.Тапсырма. Жұп.ж «Үштік» әдісі (Ойлан,жұптас,бөліс) Тарихи стиль бойынша сәулет нысанын зерттеңіздер. Кестені толтырыңыздар. Хан Шатыр кешені (хай- тек, Қазақстан, 2010 ж)

Сәулет стилі Сипаты Кезеңі Канондық Классикалық Романдық Суреттер Оқулық 9 сынып көркем еңбек АКТ Суреттер

Готикалық Ренессанс Барокко Бағалау критериі: Тарихи стиль бойынша Хан Шатыр кешенін сипаттап талқылайды Тарихи стиль бойынша Хан Шатыр кешенін жіктеп анықтайды. Дескриптор: Сәулет стилін сипаттайды. Сәулет стилін кезеңдерге жіктейді. Оқулық 9 сынып көркем еңбек АКТ

Сабақтың соңы

5 мин Рефлексия «Бағдаршам» әдісі

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қандай тəсілмeн көбірeк қолдау көрсeтпeксіз?

Бағалау – оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Дeнсаулық жəнe қауіпсіздік тeхникасын сақтау

Дереккөздер – оқулық, үлестірмелі материалдар, интернет ресурстары арқылы.

Тапсырма – Жұптық, топтық тапсырмалар балалардың шығармашылықтарын арттыру мақсатында жасалады.

Қорытынды – бағалау критерий, дескриптор арқылы бағалау жүргізу.

Диалог және қолдау көрсету – топтық, жұптық жұмыстарды жасау кезінде.

Бағалау – бағалау критерйиі, дескриптор, рефлексия арқылы жүргізілді. Сабақ барысында бақылау, қадағалау, қолдау көрсeту, бағыттау, сұрақ-жауап, бірін-бірі бағалау, «Бағдаршам» әдісі, «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі,«Миға шабуыл», «ДЖИГСО» әдісі қолдану арқылы бағалауды жүргізeмін. Құрал-саймандармен жұмыс жасау барысында қауіпсіздік ережесін сақтауына баса назар аударамын МЖМББС бекітілген құндылықтарды сабақтың өн бойынша дарытамын АКТ жұмыс жасауда және сабақтың басында сыныпты желдетіп алу арқылы денсаулық сақтау технологиясын жүзеге асырамын.

Caбaқ бoйыншa peфлeкcия

Caбaқ мaқcaттapы/oқу мaқcaттapы дұpыc қoйылғaн бa? Oқушылapдың бapлығы OМ қoл жeткiздi мe? Жeткiзбece, нeлiктeн?

Caбaқтa capaлaу дұpыc жүpгiзiлдi мe?

Caбaқтың уaқыттық кeзeңдepi caқтaлды мa?

Caбaқ жocпapынaн қaндaй aуытқулap бoлды, нeлiктeн? Бұл бөлiмдi caбaқ туpaлы өз пiкipiңiздi бiлдipу үшiн пaйдaлaныңыз. Өз caбaғыңыз туpaлы coл жaқ бaғaндa бepiлгeн cұpaқтapғa жaуaп бepiңiз.

Жaлпы бaғa:

Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)?

1:

2:

Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)?

1:

2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қ



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.02.2023
704
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі