Тақырыбы 3-4
|
Салауаттылық - өмір
негізі
|
Мақсаты
|
Оқушылардың «денсаулық»
ұғымының құндылығы туралы түсініктерін кеңейту,салауатты өмір
салтын сақтаудың адам өміріндегі маңызын
түсіндіру;.
|
Жалпы мақсат
|
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін,
сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру
|
Күтілетін нәтиже
|
Тақырып бойынша ойларын айқын
тұжырымдайды;Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі
сұрақтарды қойып үйренеді. Оқушының сыни ойлауы
қалыптасады
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Миға шабуыл, Жигсо, Аялдама,Автор
орындығы
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
|
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы
топқа бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі туралы
айту.
Әр топқа бағалау парағын таратып
беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін
фигуралар таратып беру
«Сандарды бейнеле» ойыны
арқылы психологиялық ахуалды
жақсарту
|
Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын
сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы
сыныптың алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ
мүшелерін бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара
бағалайды.
Әртоп өздеріне берілген сандарды дене
мүшелерімен,қимылымен бейнелеу.
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
Үй тапсырмасын сұрау арқылы сұрақ-жауап
Миға шабуыл
|
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау
апқылы оқушыларды диалогқа түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру,
топпен тапсырманы орындау
|
Мұғалім берген тапсырмасын орындау арқылы
оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру
|
Түсіну
|
Әнші» әңгімесі тақырыбын қалай
мегерген бақылау, оның мазмұнын топта , жұпта
әңгімелеп
беру
үшін Жигсо 2 әдісін
пайдалану
|
Жұптық және топтық жұмыстарды
ұйымдастыру
Бағалауды басқару
Жауаптарын қабылдап, бағыт беру
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру.Өз ойларын, пікірлерін ашық
айту
|
.Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға
жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау: Оқушылар
көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен
талқылайды, сосын топтар құрамы өзгертіліп, құрамында әр бастапқы
топтан бір белсенді оқушы бар жаңа (сарапшылар тобы) топтар
құрылды.Құрылған сарапшы топ берілген тапсырмаларды біріге талқылап
орындайды Осыдан кейін олар өз топтарына қайта оралып, өздерінің
бұрынғы топтағы достарына кезекпен өз жанұяларында түсінген
материалдарын тиянақты түрде жеткізіп, үйрет
керек
|
Қолдану
|
«Әнші»
әңгімесі»
«Аялдама»
ойыны
Бойынша тақырыпты ашу үшін тапсырмалар
қолдану
|
Жаңа сабақты түсініп мағанасын ашу , ой қозғау
мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру, сақина саламақ
әдісі арқылы әр топқа арнайы сұрақтар беру, олар сол сұрақ арқылы
түсініктері салмақты түрде айта біледі
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген
сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса
білу
|
Сергіту сәті
|
«Кірпі биі» атты жаттығу жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
|
Талдау
|
«Автор » орындығы Тақырып туралы ойларын
жеткізу
Салауат өмір салты тақырыбы бойынша өз ойларын
ортаға салу
|
Топтарға жаңа тақырып бойынша
және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында тапсырмалар
беріледі.Сұрақтар мен қосымша тапсырмалар жаңа тақырып бойынша,
сабақты қалай түсінгендігін тексеру және сұрақтар беру арқылы жұмыс
істеу.Топпен талқылату. Ортадан білімді оқушы шығып өз ойын сыныпқа
жеткізу
|
Берілген жаңа тақырыпты топтан талқылайды, өз
ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін қазаға шығып тамаша
жазған оқушы ортаға орындыққа отырып оқыйды. Қосымша сұрақтарға
жауап береді.
Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ
қою арқылы диалогке түседі.
|
Жинақтау
|
Кубизм әдісі
6
қырлы кубик
|
Әр топқа кубикте жазылған сұрақты
беру
6
қырлы күбиктин 6 жағына жаңа тақырыпқа қатысты сұрақтар
жазу
|
Кубиктегі сұрақтарға жауап беру, жаңа
тақырыпты талдау әрекеттерін көрсетеді
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
|
Бағалау парақтарын таратады
Бір-* бірін бақғалауды
қадағалау
|
Топты бағалау
Өзін өзі бағалау
|