Мектеп: №46 А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі |
Күні: 16, 18. 10. 2017ж | Мұғалімнің есімі: Әбдиева Сандуғаш |
Сынып: 9 «А», «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: Салынған циклдер |
Оқу мақсатары
| Салынған циклдер туралы білімдерін қалыптастыру, практикада қолдана білуге дағдыландыру. |
Жетістіктер критерийлері
| Барлық оқушылар |
| Салынған циклдер программалаумен жұмыс жасауды үйренеді ;Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теориялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: программалау ортасының элементтерімен, танысады, жұмыс жасайды, жаңа ұғымдарды игереді |
| Кейбір оқушылар: |
| Білімін жинақтайды, рефлекция жасайды: программалау ортасының элементтерімен, ұғымдарын толық ажырата біледі, программаны жүктей алады |
Тілдік мақсат | Тақырып бойынша күрделі және жеңіл сұрақтарды тұжырымдай алады;Салынған циклдер ді біледі;Орындалған жұмысы бойынша бірін – бірі ауызша бағалайды. |
Өткен тақырып | «Өрмекшінің торы» стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау |
Қолданылатын әдіс – тәсілдер | СТО, «Өрмекші торы», «Ой қозғау». |
Қолданылатын ресурстар | «Информатика» кітабы. Ғаламтор
|
Пән аралық байланыс | Математика, қазақ тілі
|
Жоспар-ланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | Бағалау |
Басталуы
Үй жұмысы
| Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару. Тренинг.Мақсаты: «Саған сенемін!», «Саған сенемін себебі...» жалғастыру арқылы тізбек бойымен жанындағы оқушыға сабаққа деген сенімділік қалыптастыру |
| Смайликтер арқылы бағалау |
| «Өрмекші торы» ойыны арқылы сұрау. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қою.Мақсаты: өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін байқау |
«Өрмекші торы» әдісі | Смайликтер арқылы бағалау;Өзін-өзі бағалау |
ОртасыТеория бойынша тапсырмалары (топтық жұмыс, презентация, мұғаліммен бірге талдау)Практикада қолдану | Жаңа сабақ. Салынған циклдер «Ой қозғау». Әр топ төмендегі тақырыптар бойынша мазмұнды сызба (постер) дайындау. – топ. Программалау жүйесі;– топ.Программалау тілдері;Мақсаты: Жаңа сабақты ашу
Компьютерде тапсырма орындау.Мақсаты: Алған білімдерін, практикада қолдану дағдыларын қалыптастыру. | Интерактивті тақта
Компьютермен жұмыс
| Смайликтер арқылы бағалау
Екі жұлдыз, бір ұсыныс
Смайликтер арқылы бағалау |
Сергіту сәті
| Видео көру арқылы жаттығу жасау
|
|
|
Аяқталуы
Үйге тапсырма беру Бағалау
| «Тест тапсырмалары арқылы сабақты пысықтау
Мақсаты: уақытты тиімді пайдалану
Үй тапсырмасын беру. Салынған циклдер
«Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бірін – бірі бағалау
«Кері байланыс» парақтары арқылы бағалау.
Мақсаты: уақытты үнемді пайдалану.
|
А4 форматты парақшалар
А4 форматты парақшалар
|
Смайликтер арқылы бағалау
Формативті және суммативті бағалау
|
Қорытынды: Сабақтың соңына дейін әр оқушы қадам тапсырмаларын үлгергенінше орындайды, қалғанын үйге алады. Сабақтың соңғы үш минутында сыныпта жиналған балл санын әр оқушы өздерінің жеке бағалау парағына белгілейді. Оған келесі сабақтың басында үйде жинаған балы қосылып, барлық балл саны мониторингке тіркеледі, сәйкес бағасы сынып журналына қойылады. |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыларға алдыңғы тақырыптар бйынша білімдерін еске түсіруге бағыт беремін. Тапсырмалар топтық болғандықтан қабілеті жоғары оқушылар бар топтың тапсырмасын күрделі етіп беруге тырысамын. | Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауларына назар аударамын. | Оқушыларға қауіпсіздік ережесін сақтау ескертіліп, тақырып бойынша мазмұнды сызбаны түсінікті етіп дайындау айтылады. АКТ-мен байланыс жасау. Бір – бірін топта тыңдау, сыйластық таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу |
РефлексияСабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетініне не білдім?
|