Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"сан есім" ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сөз таптары |
Мектеп: «Қараөзек» ЖОМКММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты - жөні: Азиева Т |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні : 10.04. 2018 ж Пәні: қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Сан есім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Берілген тақырыптың мәнін түсіндіру, өз бетінше тапсырмаларды орындату |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сан есім туралы біледі, сан есімге мысалдар келтіре біледі. Көптеген оқушылар: Жаттығулар орындау арқылы сан есімді тауып, сұрақтар қоя алады. Кейбір оқушылар: Алған білімдерін өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: жеті киелі сан,сыбызғы, кит, терек, жөке Сыныптағы диолог\жазылым үшін сай келетін тіл стилі. Сан есімдердің қай сөзбен байланысын айту. Талқылауға арналған сұрақтар: Сан есім дегеніміз не? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет- тыңдалым кезінде. Ынтымақтастық – топтық, жұптық жұмыс кезінде. Еңбек және шығармашылық – тапсырма орындау кезінде. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Математика, әдебиеттік оқу, дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Сан есімін біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. - Жарайсыңдар, балалар, көңіл - күйіміз жақсы болса, көңілді отырып сабағымызды бастаймыз. Оқушыларды топқа бөлу. Сандар арқылы топқа бөлу
Үй тапсырмасын сұрау. Өтілген материалды пысықтау.
Сөзжұмбақты шешу
1.Сан есім дегеніміз не? 2.Сан есімнің сұрақтарын атаңдар? 3.Сан есім неше түрге бөлінеді? 4.Сан есімге мысалдар келтір |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы\ сабақтың негізгі бөлімі |
Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп, сан
есімдерді тауып, сұрақ қойдыру. 2- жаттығу. Сөздерді оқып, сан есімдерді теріп жаз. Сан есімдер кездесетін мақалдар тауып айтқызу. Мағынасын түсіндір. Бес, әкелді, егіз, сегіз, қырау, жүз, еріншек, бір, елу. Білгенің – бір тоғыз, Білмегенің – тоқсан тоғыз. “Сандар сөйлейді” ойыны. 12; 30; 4; 365. Үлгі: 4 – Бір жылда төрт мезгіл бар. 3- жаттығу. Жаңылтпашты мәнерлеп оқып, көшіріп жазу. Сан есімдерді тауып, астын сызу. Сан есімдердің қай сөзбен байланысатынын айту. Мың торғай қамаса қораға, Бір торғай тұрмайды. Бір торғай тұрмайтын қораға Мың торғай тұрмайды. Бір торғай тұрмайтын қораға Мың торғай қамауға бола ма? 4-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазу.Сан есімдерді тауып, астын сызу. Ағаштардың ішінде суды көп қажет ететін- терек.Ол күніне орта есеппен сексен бес литр су ішеді.Ал жөке осы мерзімде алпыс алты, қайың – алпыс,шырша – он үш, қарағай бар болғаны тоғыз литр су ішеді екен. Сандарға қатысты 6 сөзді табыңдар
5- жаттығу. Берілген зат есімдерге тиісті сан есімдерді тауып жаз. Он саусақ . Үш би. Бес бәйтерек. Он екі ай. Төрт мезгіл. |
Оқулық , сан есім ережесі, мақалдар «Сандар сөйлейді» ойыны Жаңылтпаштар Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
САНЫ Жеті ата:1) Ата 2) Әке 3) Бала 4) Немере 5) Шөбере 6) Шөпшек 7) НеменеЖеті жоқ: 1) Жерде өлшеуіш жоқ. 2) Аспанда тіреуіш жоқ. 3) Таста тамыр жоқ. 4) Тасбақада талақ жоқ. 5) Аллада бауыр жоқ. 6) Аққуда сүт жоқ. 7) Жылқыда өт жоқ. Жеті қазына: 1) Ер жігіт 2) Сұлу әйел 3) Ақыл, білім 4) Жүйрік ат 5) Қыран бүркіт 6) Берен мылтық 7) Жүйрік тазы Жеті жұт: 1) Құрғақшылық 2) Жұт 3) Өрт 4) Оба 5) Соғыс 6) Топан су 7) Зілзала ( жер сілкінуі ) Жеті жетім: 1) Тыңдалмаған сөз жетім. 2) Киюсіз тозған бөз жетім. 3) Басшысы жоқ ел жетім. 4) Иесіз қалған жер жетім. 5) Аққу, қазсыз көл жетім. 6) Жерінен айырылған ер жетім. 7) Замандасы болмаса бәрінен де сол жетім. Жеті амал: 1) Күннің тоқырауы. 2) Қарашаның қайтуы. 3) Үркердің батуы. 4) Мұздың қатуы. 5) Киіктің матауы. 6) Қыс – тоқсан. 7) Ай тоған. |
Жеті саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма |
6-жаттығу. Мәтінді оқы. Сан есімдерді теріп жаз. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары(оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) ? 1 : _______________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________________ 2 : _______________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________________ Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) ? 1 :_______________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________________ 2 :________________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________________
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік\ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |