Материалдар / Санды және әріпті өрнектер

Санды және әріпті өрнектер

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Желтоқсан 2018
549
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пән: Математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:«Менің отбасым және достарым»
Мектеп: «Д.Бабаев атындағы №115ЖББМ КММ»
Мұғалімі:Нурахунова Роза Чукеевна
Сынып: 1
Сабақ тақырыбы Санды және әріпті өрнектер
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) құрастыру, жазу, оқу, ажырату
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар: : санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) жазады, оқиды, ажыратадыКөптеген оқушылар: санды және әріпті өрнектерді салыстырадыКейбір оқушылар: : санды және әріпті өрнектерден (қосынды, айырма) құрастырады
Бағалау критерийлері -Қосынды және айырма түрінде берілген сандыжәне әріпті өрнектерді ажыратады.- Қосу мен азайту амалдарына санды және әріптіөрнектер құрастырады, түрлі тәсілдермен оқиды.
Ойлау дағдыларының деңгейіҚолдану
Тілдік мақсаттар Пәндік лексика және терминалогия:Диалогқа негізделген сұрақтар:-Неліктен әріпті өрнек деп аталады?-Қандай өрнек санды өрнек деп аталады?-Қай өрнектің мәнін бірден табуға болады?

Жазылым:Суреттер бойынша өрнектер құрастырып жазады.
Құндылықтарды дарыту Бірлескен жұмыста оқушылардың бір-біріне деген сыйластығын арттырып, белсенді әрекеттер арқылы тәрбиелеу
Пәнаралық байланыстар Сауат ашу, көркем еңбек
РесурстарБелгілер және сандар жазылған карталар, 5+а,19-8,а+7,с+5 көрнекілік карталары , оқушыларға арналған топтамаларИнтербелсенді тақта
Бастапқы білім Өрнек туралы түсініктері бар және олардың мәнін таба алады



Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

2минут

























5 минут













5 минут
Шаттық шеңбері «Уәде беремін»(Оқушылардың көңіл-күйін көтеру мақсатында әр бала өз ойларын кезекпен айнаға қарап, айтып шығады. Мұғалім айнаға қарап, айтады: -Мен бүгінгі сабақта сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды міндетті түрде мадақтаймын. Ойын осылайша жалғасып, әр бала өз ойын айтып шығады)Топқа біріктіру «Бағдаршам көздері»Әр түстің артында өрнектер жазулы тұрады.Сол өрнек бойынша 3-топқа бірігеді. ( Әр топ қолдарындағы өрнектерді түрлі әдіспен оқиды)Қызыл көзі: 5+10 (қосынды)Сары көзі: 19-8 (айырма)Жасыл көзі: а+5 (әріпті өрнек)ҚБ: «Бағдаршам»

Бастапқы білімді қайталау Ж) 3- топқа сандар салынған конверттер таратылады, конверттің ішіндегі сандар бойынша өрнектер құрастырып оқиды, жазады)
  • Қосынды тобына: 8,5,3
  • Айырма тобына: 7,4,3
  • Әріпті өрнек тобына: 6,2,4
  • (ҰЖ)1-тапсырма: «Ой қозғау» әдісі (Интербелсенді тақтадан қосынды, айырма, әріпті өрнектер араласқан. Таныс емес өрнекті тап.



    -Санды өрнектерді оқып, мәнін табады- әріпті өрнектерді атап,санды өрнектен айырмасын табады. Неліктен әріпті өрнек деп аталады?Қандай өрнек санды өрнек деп аталады?Қай өрнектің мәнін бірден табуға болады?ҚБ: 3-шапалақ - Бүгінгі біздің мақсатымыз:
  • Санды өрнек пен әріпті өрнектермен танысамыз, олардың бір-бірінен айырмашылғын ажыратамыз, өрнектерді оқуды,жазуды үйренеміз
  • Әріпті және санды өрнектер құрастыра отырып, оларды есептейміз.




  • айна, бағдаршам көздері



    қосынды,айырма,әріпті өрнек деп жазылған топ атаулары,5+10,19-8,а+5 өрнектері жазылған карталар

    сандар салынған конверттер түрлі-түсті қатты қағаздар,А4 қағаздары таратылады



    интербелсенді тақта





    Сабақтың ортасы



    5 минут



































    5 минут































    2 минут



    5 минут

















    2 минут









    3 минут









    3 минут



















    Сабақтың соңы

    3минут













    (ТЖ) «Ойлан тап» әдісі1-тапсырма Суреттер бойынша өрнектер құрастырып жаз. Өрнектерді оқы.

    ҚБ : «Басбармақ»

    2-тапсырма: Санды өрнектерді оқы.Олардың мәндерін тап.«ЖЖ» «Кім жылдам» әдісі



    ҚБ: «Жұпта өзара бағалау»Сергіту сәті: «Қыдырып қайтайық»«Жұптық жұмыс» «Алфавит» әдісіа,в,с әріптерін пайдалана отырып,әр оқушы өз ойларынан әріпті өрнек жазады.

    Дискриптор:-а,в,с әріптерін қатыстырып, әріпті өрнек құрастырады-а,в,с әріптерінен қосынды құрастырады-а,в,с әріптерінен айырма құрастырадыҚБ: «Стикер тарату» арқылы бағалау

    (ТЖ) Көкөністер, жемістер, таяқшалар, пластмасса қасықтардан өрнектер құрастыр.(партада ортада тұрады)ҚБ: «Көңілді смайлик»

    Сабақты қорыту (ТЖ) «Шығарып көр» әдісіОқушылар берілген санның астына санды өрнек құрап толтырады. 1-топ1-топ2-топ3-топ

    Дискриптор:-санды пайдалана отырып,әріпті өрнек құрастырады*-

    ҚБ: «От шашу

    Рефлексия «Баспалдақ» әдісі арқылы оқушылар өздеріне баға беріп,сатыға тұрады.











    Тапсырма жазылған түрлі –түсті қағаздар



















































    Ойыншық көкөністер,жемістертаяқшалар







    кестелер







    Интербелсенді тақта



    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ