Материалдар / Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу (есептер шығару). ҚМЖ 5 сынып матем 4 тоқсан
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу (есептер шығару). ҚМЖ 5 сынып матем 4 тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу мақсаттары: 5.1.2.36 берілген пайызы бойынша санды табу; ЕБҚ оқушыға тапсырма қарастырылған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Сәуір 2024
78
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Таныстым:


Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Математика

Тақырыбы: Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу


Бөлім:

5.4А Пайыз

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

09.04.2024ж

Сынып: 5 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.36 берілген пайызы бойынша санды табу;


Сабақтың мақсаты

Бөлшекті және натурал санды пайызбен өрнектеу, пайызды бөлшек немесе натурал сан түрінде жазу, санның пайызын табу, пайызы бойынша санды табу ережелерін есептер шығаруда қолдану.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар


Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару
Жағымды психологиялық ахуал орнату.

Оқу мақсаттарымен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

Жинақтала

ды,сабаққа ынталанады.








Сабақтың ортасы

Өткен тақырыпты пысықтау.

Тапсырмалар орындау. Жеке жұмыс:

  1. 1. Теңіз суының 5%-і тұз. Теңіз суының неше бөлігі тұз?

  2. 2. Сүттің 20%-і қаймақ, қаймақтың 25%-і май. Сүттің неше проценті май?

  3. 3. Сыныптағы ұлдар қыздардан 20% артық. Сыныптағы оқушылардың неше проценті ұлдар?

  4. 4. Қоспаның 85%-і мыс, қалғаны қалайы. 5кг қоспаның құрамындағы мыс қалайыдан қанша килограмм артық?

  5. 5. Теңіз суының 95%-і таза су, қалғаны тұз. 6 т теңіз суында қанша тұз бар?

  6. 6. Дүкенге әкелінген көкөністің бірінші күні 35%-і, ал екінші күні 28%-і сатылды. Үшінші күні қалған 333 кг сатылды. Дүкенге қанша көкөніс әкелінді?

  7. 7. Бұйымның бағасы 12%-ке қымбаттады. Егер оның алғашқы бағасы 2000 тг болса, оның қымбаттаған кейінгі бағасын табыңыз.

  8. Сергіту сәті. Есеп беріледі.

1. Жүгіру жарысынан Әсет, Марат, Талғат үш орынды алды, егер: Марат екінші орын алмаса, ал Талғат – бірінші орын алмаса, кім қандай орын алды? Жауабы: 1 – Марат, 2 – Әсет, 3 – Талғат

2. Бес шырпы таяқшасынан екі үшбұрыш құру керек. Құраңдар.

3. Менің атым Медет. Менің ағамның бір ғана інісі бар. Менің ағамның інісінің аты кім? Жауабы: Медет

Кейбір оқушыларға арналған шығармашылық тапсырма:

Соңғы халық санағының мәліметі бойынша қазіргі кезде Қазақстанда халық саны 17 млн 75 мыңға жетті. Сондай-ақ елімізде 140 түрлі өзге ұлт өкілдері бар. ҚР Статистика агенттігінің мәліметіне қарағанда Қазақстан халқының ішінде қазақ ұлтының үлесі 63,3 пайызды, орыстар-23,3%-ды, өзбектер- 2,9%-ды, украиндер-2%-ды, ал ұйғырлар – 239050, татарлар – 204900, немістер – 187825, басқа ұлыстар – 768375 құрайды.

Тапсырма:

1)  I және III топ пайызбен берілген ұлт өкілдерінің санын табындар;

2) II және IV топ санмен берілген ұлт өкілдерінің қанша пайызды құрайтынын табыңдар.

Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді.

Тапсырмаларды өз беттерінше орындайды.









Есептерге жауап береді.











Шығармашылық тапсырма орындайды.


Әрбіл дұрыс жауапқа 1 балл беріледі.
















Жауабын тапқан оқушыларға смайликтер беріледі.







Тапсырма санына қарап бағаланады.




















Сабақтың соңы

Үй жұмысы:

1160 есеп


Рефлексия: Тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ……………. білдім Маған …….. қызықты болды Маған ………………… қиын болды Мен ……… тапсырманы орындадым Мен ……………………………… түсіндім

Үй жұмысын алады.

Рефлексияны ауызша орындайды.
























Таныстым:


Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Математика

Тақырыбы: Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу


Бөлім:

5.4А Пайыз

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

09.04.2024ж

Сынып: 5 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.36 берілген пайызы бойынша санды табу;


Сабақтың мақсаты

Бөлшекті және натурал санды пайызбен өрнектеу, пайызды бөлшек немесе натурал сан түрінде жазу, санның пайызын табу, пайызы бойынша санды табу ережелерін есептер шығаруда қолдану.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар


Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару
Жағымды психологиялық ахуал орнату.

Оқу мақсаттарымен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

Жинақтала

ды,сабаққа ынталанады.








Сабақтың ортасы

Өткен тақырыпты пысықтау.

Тапсырмалар орындау. Жеке жұмыс:

  1. 1. Теңіз суының 5%-і тұз. Теңіз суының неше бөлігі тұз?

  2. 2. Сүттің 20%-і қаймақ, қаймақтың 25%-і май. Сүттің неше проценті май?

  3. 3. Сыныптағы ұлдар қыздардан 20% артық. Сыныптағы оқушылардың неше проценті ұлдар?

  4. 4. Қоспаның 85%-і мыс, қалғаны қалайы. 5кг қоспаның құрамындағы мыс қалайыдан қанша килограмм артық?

  5. 5. Теңіз суының 95%-і таза су, қалғаны тұз. 6 т теңіз суында қанша тұз бар?

  6. 6. Дүкенге әкелінген көкөністің бірінші күні 35%-і, ал екінші күні 28%-і сатылды. Үшінші күні қалған 333 кг сатылды. Дүкенге қанша көкөніс әкелінді?

  7. 7. Бұйымның бағасы 12%-ке қымбаттады. Егер оның алғашқы бағасы 2000 тг болса, оның қымбаттаған кейінгі бағасын табыңыз.

  8. Сергіту сәті. Есеп беріледі.

1. Жүгіру жарысынан Әсет, Марат, Талғат үш орынды алды, егер: Марат екінші орын алмаса, ал Талғат – бірінші орын алмаса, кім қандай орын алды? Жауабы: 1 – Марат, 2 – Әсет, 3 – Талғат

2. Бес шырпы таяқшасынан екі үшбұрыш құру керек. Құраңдар.

3. Менің атым Медет. Менің ағамның бір ғана інісі бар. Менің ағамның інісінің аты кім? Жауабы: Медет

Кейбір оқушыларға арналған шығармашылық тапсырма:

Соңғы халық санағының мәліметі бойынша қазіргі кезде Қазақстанда халық саны 17 млн 75 мыңға жетті. Сондай-ақ елімізде 140 түрлі өзге ұлт өкілдері бар. ҚР Статистика агенттігінің мәліметіне қарағанда Қазақстан халқының ішінде қазақ ұлтының үлесі 63,3 пайызды, орыстар-23,3%-ды, өзбектер- 2,9%-ды, украиндер-2%-ды, ал ұйғырлар – 239050, татарлар – 204900, немістер – 187825, басқа ұлыстар – 768375 құрайды.

Тапсырма:

1)  

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!