Материалдар / "Шартты пішімдеу" 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Шартты пішімдеу" 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
7 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қаңтар 2018
6836
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні 28.11- 7«А», 7 «Ә», 29.11-7 «Б», 7 «В»

Сабақтың тақырыбы:

Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу. Мәліметтер пішімі

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.2.4- электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану


Сабақтың мақсаты

Шартты пішімдеу түрлерімен танысу, электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану

Жетістік критерийлері

  • Шартты пішімдеуді іске қоса алады.

  • Шартты пішімдеудің түрлерімен танысады.

  • Электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолданады.

Ойлау дағдыларының Білу және түсіну

деңгейі

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттар

Лексика мен терминология: Шартты пішімдеу, Ұяшықтарды ерекшелеу ережесі, Гисторгамма, Түрлі-түсті шкалалар, Белгіше жинақтары

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер

Шартты пішімдеуді іске қосу үшін...

«Ұяшықтарды ерекшелеу ережесі» бөліміндегі «Үлкен» ережесі ... ерекшеленеді.

Құндылықтарға баулу

Құндылықтарды дарыту «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» басымдылық негізінде оқушыларды бірлесе еңбек ету, ізденіп оқуға талпындыру, ойлау қабілеттерін дамыту арқылы жүзеге асады

Пәнаралық байланыс

Математика пәнімен байланысы кестедегі сандық мәліметтерді пайдаланып есеп шығару кезінде қолданылады.

Алдыңғы оқу

Оқушыларда алдыңғы сабақтан кесте құру, кесте элементтерін пішімдеу туралы біледі. Осы сабақта электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану арқылы жұмыс жасауды тез меңгереді деп күтіледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы















Сабақтың ортасы


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

«Жылы лебіз»: сәттілік тілеймін.


Жаңа сабақ

Шартты пішімдеу іске қосу

Шартты пішімдеудің түрлері


Тапсырмалар

  1. Кестені құрыңыз

  2. «Бағасы» бағанынан құны 600 теңгеден жоғары оқулықтарды ерекшелеңдер

р/с

оқулықтың атауы

бағасы

саны

1

Қазақ тілі

600

40

2

алгебра

700

50

3

физика

800

25

4

химия

750

60

5

информатика

850

35

6

орыс тілі

600

70

7

биология

800

60

8

геометрия

500

75

9

география

650

45

10

ағылшын тілі

550

80

 

барлығы

 

 


Тапсырманы орындау үшін:

  1. Бағасы жазылған ұяшықтарды ерекшелейміз.

  2. Условное- форматирование– «Правила выделения ячеек» бөліміндегі «Больше» ережесін басамыз.

  3. Шыққан диалогтік терезедегі жолға 600 санын тереміз, түсті таңдаймыз

  4. ОК-ді басамыз


Бағалау критерийі

Электронды кесте шартты пішімдеудің «Ұяшықтарды ерекшелеу ережесі» түрін қолданады

Дескриптор

  • электронды кесте құрады.

  • электронды кестеде бағасы 600 теңгеден жоғары оқулықтарды ерекшелейді.

2-тапсырма. Саны ең көп 5 оқулықты ерекшеле

Ол үшін «Саны» жазылған ұяшықтарды ерекшеле




Оқулық, компьютер











ҚБ тапсырмалары































Сабақтың соңы





Сабақты бекітуге арналған сұрақтар «ия» (шапалақ соғу), «жоқ» (аяқпен еденді соғу)

Тапсырма

Деректер тип атауы мен оған берілген мысал арасында сәйкестік орнатыңыз (сызықпен көрсетіңіз)



Бағалау критерийі

Мәліметтер пішімін ажыратады

Дескриптор

берілгендер типі үшін мысалды анықтайды.

Сонымен кесте элементтері қандай?

жолдар-строки-lines(лайн),

бағандар- столбцы-columns (коломнс),

ұяшықтар- ячейки-cells (сэллс)


Үйге тапсырма

§3.3 оқу. сұрақтар орындау


Кері байланыс

Сөйлемдерін аяқтау арқылы кері байланыс береді

  1. Мен түсіндім себебі......

  2. Маған қиындық тудырды себебі.....

  3. Мен тәжірибемде қолдана аламын себебі.....

  4. Менің ұсынысым.....


Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын берілген критерийлер бойынша бағалайды

Жеткені:

8-12 балл:

11-12 «өте жақсы»

8-10 «жақсы»





Талпынғаны

4-7 балл













Оқулық, компьютер






































Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық

және қауіпсіздік техникасының

сақтау

  • Жалпы тапсырмалар мазмұнын оқушылардың білім деңгей-леріне қарай жоспарлаймын

  • Оқулықтан және қосымша нұсқаулықтардан алынған дерек-көздерді ықшамдап ұсынамын

Тапсырмаларды жылдам қарқынмен орындайтын оқушыларға қосымша тапсырма беремін (кестемен жұмыс


Бағдаршам арқылы

Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі

Сергіту сәті: «Сандар»

Сандарды ауада дене мүшелерімен салу


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?







Тексерілді........................







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!