Материалдар / СӘУЛЕТ. 2В. Аудан. Шамалар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

СӘУЛЕТ. 2В. Аудан. Шамалар

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың мақсаты: Өлшем бірліктерді пайдалана отырып, есептер шығарады. Ірі өлшем бірліктерді ұсақ өлшем бірлікке, ұсақ өлшем бірлікті ірі өлшем бірлікке айналдырады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Наурыз 2022
359
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

СӘУЛЕТ. 2В. Аудан. Шамалар

Педагогтің аты-жөні:

Кушегенова Эльмира Журсыновна

Күні:

06.12.2021ж

Пәні:

Математика

Сынып: 3 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Километр. Миллиметр

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.2** мм, км/ гр, т/см2, дм2, м2 өлшем бірліктерін қолданып өлшеу

Сабақтың мақсаты:

Өлшем бірліктерді пайдалана отырып, есептер шығарады. Ірі өлшем бірліктерді ұсақ өлшем бірлікке, ұсақ өлшем бірлікті ірі өлшем бірлікке айналдырады.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

ҚАМАЛДЫ ҚОРҒА - ОЙЫНЫ

Ойнаушылар үлкен шеңбердің қатарына тұрады. Шеңбердің ортасына «Қамал», яғни мосы немесе орындық қояды да, бір ойыншы қорғаушы болады. Шеңбер бойында тұрған ойыншылар доппен қамалды атқылай бастайды, ал қорғаушы болса допты қамалға тигізбеуге тырысады. Кімде кім допты қамалға (орындыққа) тигізсе, сол бала қорғаушымен орнын алмастырады. Ойын осылайша жалғаса береді.

Жұмыс ережесін келісу

Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

Уақытты үнемдейміз!

Нақты, дәл жауап береміз!

Мақсаты: Өлшем бірліктерді пайдалана отырып, есептер шығарады. Ірі өлшем бірліктерді ұсақ өлшем бірлікке, ұсақ өлшем бірлікті ірі өлшем бірлікке айналдырады.

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

Білімді өзектендіру.

Ауызша жұмыс.

Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте:

2 дм 6 см = ….. см 5м 20см = …..м

40 дм = … см 320 см = ….м …. см

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл –күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.


Оқулық


Сабақтың ортасы

Ширату тапсырмасы.

Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)

Жаңаны ашу.

Ұзындық өлшемдері қатынасының кестесіне қарауды ұсынамын.

Миллиметр – ұзындық өлшем бірлігінің ең кіші бөлігі. 1 см = 10 мм.

Ал сізге метрден үлкен өлшем бірлігі таныс па?

Сызғыштың бөліктеріне қараңыз.

Сіз енді 1 см-ден кем кесінділерді өлшей аласызба? 1 см-ден артық, бірақ 2 см-ден кем кесінділерді ше?1-тапсырмадағы суретті қараңыз. Астанадағы океанариум ғимараты – ерекше құрылым. Ол –Гиннес рекордтар кітабына енген әлемдегі жалғыз ғимарат, мұхиттан 3000 километр қашықтықтаорналасқан.

Біз қандай жаңа ұзындық өлшем бірлігін қолдандық?

Бұл – километр. Ұзындық өлшемдері қатынасының кестесіне

қараймыз. Балалар сабаққа арналған кестемен және презентациямен жұмыс жасайды.1- тапсырманы орындауды ұсынады.

Түсіндіре отырып алғашқы бекіту.

1 дм, 1 м-де қанша миллиметр бар?

Салыстыр:

1 м*1 мм 100 мм *1 дм 1000 мм*100 см

1 см*10 мм 10 дм*1 см 10 см*10 мм

Жаңаны қолдану.

Оқулық бойынша топпен практикалық жұмыс жасау.4- (а) тапсырмада балалар карта бойынша қала маршрутының жоспарын құрастырады және оның

ұзындығын километрмен өлшейді.

4- (ә) тапсырманы топпен орындайды.

«Қар кесегі»

Бір оқушы тақырып бойынша бір тұжырым айтады. Екінші оқушы оның айтқанын қайталап, өзінің тұжырымын айтады. Үшінші оқушы алдыңғы екі оқушының айтқанын қайталап, өзінің тұжырымын айтады. Сөйтіп жалғаса береді.

3 есеп жұппен жұмыс: «Қай жұп жылдам?» әдісі

1см=10мм 40см=400мм

2дм1см=210мм 210см=21 дм=2м1дм

690см=60дм=6м9дм 78мм=7см8мм

658см=6м5дм 8см 546мм=5дм4см 6мм

Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс:

4 а суретпен жұмыс

Суреттегі бағыттарды анықтап, арақашықтықтарды табады.

4 ә топпен жұмыс

Лагерьге жеткеннен кейін саяхатшылар екі топқа бөлініп, жорыққа шықты. Әр оптың өз бағыты болады.

1 топ:

А) жотаға дейін;

Ә) көпірге дейін

Б) орманға дейін.

2 топ:

Бағытты анықтайды. Арақашықтықты табады.


5 Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады

(4см•2см):2=4см2

(10см•5см):2=25см2

(8см•10см):2=40см2


7

1- қатар 2-қатар

400-(325+25)=50 (652-526)х1=126

152+(89+111)=352 (900-254)х0=0

3- қатар

1000-(2х3+5)=989

5х2+(220-30)х0=10

8 ауызша

8х5=40 21:3=7

9х6=54 28:4=7



Дескрипторы:

Ірі өлшем бірліктерді ұсақ өлшем бірлікке айналдыра алады 2 балл

Ұсақ өлшем бірлікті ірі өлшем бірлікке айналдыра алады 2 балл



Дескрипторы:

Бағыттарды анықтайды 1 балл

Ара қашықтықты атабады 1 балл










Дескриптор:

Тік бұрышты үшбұрыштың ауданын табады 3 балл


Дескриптор:

- есептерді шығара алады 1 балл


Оқулық

Сабақтың соңы.

Ой толғаныс.

Рефлексия




Оқу тапсырмасы: 50 бет №6

Пікір:доғал бұрышты тап.

Дәлел: оның доғал екендігін дәлелде.


Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды.

Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.

Тиімділігі:Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады.

Мысал: Пікіріңді өмірмен байланыстырып, бір мысал келтір.

Қорытынды: Тақырып бойынша қорытынды ауызша қорытындылай алады





3-сынып оқулығы.








Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау тапырмасында қабілеті жоғары оқушы өлеңді мұғалімнің көмегінсіз құрастырады және мәнерлеп қатесіз оқып береді

«Қай жұп жылдам?» әдісі

Партада түзу отыруды .

Бетперде тағуды

Арақашықтықты сақтау

Гигиеналық талаптарды орындауға баса назар аударамын

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Тексерілді: Р.Касымханова 06.12.2021 ж




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!