|
Көркем еңбек |
Мектеп: Ахмет Байтұрсынұлы атындағы ОМ |
|||||
|
Күні: 19.10.2023ж |
Оқытушының аты-жөні: Нургалиева С.Д. |
|||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Визуалды өнер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сценарий дайындау. Кейіпкерлер мен декорацияларды құру. |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.4.1-Уақыт пен басқа да факторларды ескере отырып, іс-әрекеттің реттілігін анықтау және жоспарлау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
• Өз ойларын жеткізу үшін көркем өнердің мәнерлі құралдарын пайдаланып қуыршақ театрын құру.; • Шығармашылық жұмыс жасаудың жоспарын құрастыру; • Шығармашылық жұмысқа арналған сценарий жасау. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 2мин 2мин |
Оқушылармен амандасу. Қайырлы күн, достым, Қайырлы күн болсын. Бейсенбіні сәті. Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!
Сабағымызды бір-бірімізге тілектер айтудан бастайық. Бір-бірімізге тілек айтып жүрекшемен бөлісейік, мен бастайын «... бүгін сабақта керемет көңіл тілеймін» т.б. Сабағымызды жалғастыратын болсақ, топқа бөлінейік қыздар, бір-бірден келіп түрлі-түсті жүрекшелерді алындар, сол жүрекшелер арқылы 3 топқа бөлінесіндер. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Топқа бөлінеді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презинтация
|
||
|
Ортасы 2мин 3мин 3мин
2мин
5мин
2мин |
Бүгін не жайлы сендермен сөйлесеміз? Оны қазір мына бейне-баянды тамашалай отырып түсінесіндер Сұрақ-жауап уақыты. 1. Көлеңкелі театр қандай құрал-жабдықтардын жасалған? 2. Көлеңкелі театрға барып көрдіңдер ме? 3. Ондағы қойылымдар несімен ерекше? V. Жаңа сабақ таныстыру. Тақырыпты жариялау Тәрбие құндылығын айтқым келіп тұр қыздар,
Қосымша «оқуға құштар» мектеп жобасы аясында тақырыбымызға сай мәлімет оқып шығайық, әр топқа бір мәтіннен беремін, тездетіп оқып шығайық. Ал, енді біз сендермен тәжірибелік жұмысты бастар алдында қауіпсіздік теехниканы есімізге түсірейік. VI. Тәжірибелік тапсырма: Сценарий бойынша кейіпкерлерді дайында. Тапсырманы оқушылардың қабілеттеріне қарай саралап беру ұсынылады. Қабілеті төмен оқушыларға шаблон кейіпкерлерді беру ұсынылады. Жұмыстың келесі кезеңдерін ұсыныңыз:
Түрлі дауысты қалай сомдайтын видео тамашалайық. Ал қыздар біздердің кейіпкерлеріміз дайын енді келесі сабаққа репетиция жасайық кейіпкерлерді бөліп алындар ішінара, сосын сол кейіпкердің рөлін ойнайсындар, дауысын, іс-әрекетін келтіру керексіндер. Қыздар ертегіні сомдайды, рөлдері бойынша өз сценарийлерін оқиды. Кері байланыс. 1. Спектакль қойған кезде нені ескеру керек? 2. Қандай қиындықтар кездесті? 3. Өздеріңнің және сыныптарыңның жұмыстарын 3 шапалақ арқылы бағалаңдар. Не нәрсе ерекше ұнады? |
Бейне-баян тамашалайды Сұрақтарға жауап береді Берілген мәтінді оқып шығады Жұмысты ұсынылатын критерийлер бойынша бағалау: - Кейіпкерлер икемді болуы керек. - Бөлшектердің элементтерін бір-біріне жалғау. - Ұқыпты орындалу Видео тамашалау Қыздарға дайындалуға уақыт беру |
Әр топ бір-бірін 3 шапалақ арқылы бағалайды |
кейіпкерлердің силуэті көлеңкелі театр. Спектакль
Қажетті материалдар: Қара фломастер, қатты қағаз, сушиге арналған таяқшалар
|
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс «Иә немесе жоқ» Кейіпкерлердің ұқсастығын жеткіздік пе? (иә) Кейіпкерлерді құрастырдық па? (иә) Көрнекі суретті қою қиын болды ма? (жоқ) Сендер тапсырманы мұқият орындадыңдар ма? (иә) Қуыршақ театрына экран жасау оңай болды ма? (иә) Жұмысты орындағаннан кейін оқушылар алдын ала үлестірмелі жүрекшелерге сабаққа деген көңіл-күйлерін жазады. Қызғылт(оранжевый) – ұнаса, сары – қандай да бір қиындықтарды бастан өткерсеңіз, қызыл – сабақта жұмысыңыз сәтсіз болса. |
«Иә немесе жоқ» әдісі арқылы балалардан кері байланыс алу Алдын ала таратылған жүрекшеге балалар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру |
Қағазға салынған қызыл, сары және қызғылт жүрекшелер суреттері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сценарий дайындау. Кейіпкерлер мен декорацияларды құру.6А
Сценарий дайындау. Кейіпкерлер мен декорацияларды құру.6А
|
Көркем еңбек |
Мектеп: Ахмет Байтұрсынұлы атындағы ОМ |
|||||
|
Күні: 19.10.2023ж |
Оқытушының аты-жөні: Нургалиева С.Д. |
|||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Визуалды өнер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сценарий дайындау. Кейіпкерлер мен декорацияларды құру. |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.4.1-Уақыт пен басқа да факторларды ескере отырып, іс-әрекеттің реттілігін анықтау және жоспарлау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
• Өз ойларын жеткізу үшін көркем өнердің мәнерлі құралдарын пайдаланып қуыршақ театрын құру.; • Шығармашылық жұмыс жасаудың жоспарын құрастыру; • Шығармашылық жұмысқа арналған сценарий жасау. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 2мин 2мин |
Оқушылармен амандасу. Қайырлы күн, достым, Қайырлы күн болсын. Бейсенбіні сәті. Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!
Сабағымызды бір-бірімізге тілектер айтудан бастайық. Бір-бірімізге тілек айтып жүрекшемен бөлісейік, мен бастайын «... бүгін сабақта керемет көңіл тілеймін» т.б. Сабағымызды жалғастыратын болсақ, топқа бөлінейік қыздар, бір-бірден келіп түрлі-түсті жүрекшелерді алындар, сол жүрекшелер арқылы 3 топқа бөлінесіндер. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Топқа бөлінеді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презинтация
|
||
|
Ортасы 2мин 3мин 3мин
2мин
5мин
2мин |
Бүгін не жайлы сендермен сөйлесеміз? Оны қазір мына бейне-баянды тамашалай отырып түсінесіндер Сұрақ-жауап уақыты. 1. Көлеңкелі театр қандай құрал-жабдықтардын жасалған? 2. Көлеңкелі театрға барып көрдіңдер ме? 3. Ондағы қойылымдар несімен ерекше? V. Жаңа сабақ таныстыру. Тақырыпты жариялау Тәрбие құндылығын айтқым келіп тұр қыздар,
Қосымша «оқуға құштар» мектеп жобасы аясында тақырыбымызға сай мәлімет оқып шығайық, әр топқа бір мәтіннен беремін, тездетіп оқып шығайық. Ал, енді біз сендермен тәжірибелік жұмысты бастар алдында қауіпсіздік теехниканы есімізге түсірейік. VI. Тәжірибелік тапсырма: Сценарий бойынша кейіпкерлерді дайында. Тапсырманы оқушылардың қабілеттеріне қарай саралап беру ұсынылады. Қабілеті төмен оқушыларға шаблон кейіпкерлерді беру ұсынылады. Жұмыстың келесі кезеңдерін ұсыныңыз:
Түрлі дауысты қалай сомдайтын видео тамашалайық. Ал қыздар біздердің кейіпкерлеріміз дайын енді келесі сабаққа репетиция жасайық кейіпкерлерді бөліп алындар ішінара, сосын сол кейіпкердің рөлін ойнайсындар, дауысын, іс-әрекетін келтіру керексіндер. Қыздар ертегіні сомдайды, рөлдері бойынша өз сценарийлерін оқиды. Кері байланыс. 1. Спектакль қойған кезде нені ескеру керек? 2. Қандай қиындықтар кездесті? 3. Өздеріңнің және сыныптарыңның жұмыстарын 3 шапалақ арқылы бағалаңдар. Не нәрсе ерекше ұнады? |
Бейне-баян тамашалайды Сұрақтарға жауап береді Берілген мәтінді оқып шығады Жұмысты ұсынылатын критерийлер бойынша бағалау: - Кейіпкерлер икемді болуы керек. - Бөлшектердің элементтерін бір-біріне жалғау. - Ұқыпты орындалу Видео тамашалау Қыздарға дайындалуға уақыт беру |
Әр топ бір-бірін 3 шапалақ арқылы бағалайды |
кейіпкерлердің силуэті көлеңкелі театр. Спектакль
Қажетті материалдар: Қара фломастер, қатты қағаз, сушиге арналған таяқшалар
|
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс «Иә немесе жоқ» Кейіпкерлердің ұқсастығын жеткіздік пе? (иә) Кейіпкерлерді құрастырдық па? (иә) Көрнекі суретті қою қиын болды ма? (жоқ) Сендер тапсырманы мұқият орындадыңдар ма? (иә) Қуыршақ театрына экран жасау оңай болды ма? (иә) Жұмысты орындағаннан кейін оқушылар алдын ала үлестірмелі жүрекшелерге сабаққа деген көңіл-күйлерін жазады. Қызғылт(оранжевый) – ұнаса, сары – қандай да бір қиындықтарды бастан өткерсеңіз, қызыл – сабақта жұмысыңыз сәтсіз болса. |
«Иә немесе жоқ» әдісі арқылы балалардан кері байланыс алу Алдын ала таратылған жүрекшеге балалар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру |
Қағазға салынған қызыл, сары және қызғылт жүрекшелер суреттері |
||
шағым қалдыра аласыз













