Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақжоспарлауүлгісі
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Тізбектер |
Мектеп: №84 Циолковский атындағы ЖББМ |
||||||||||||||||||||||||
Күні:14.06.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Турсынкулова Роза Аманбаевна |
||||||||||||||||||||||||
Сынып:9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия. Мәтінді есептерді шығару |
||||||||||||||||||||||||
Оқумақсаттары |
9.2.3.8.Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру үшін қолдану. 9.2.3.9. Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын есептер шығаруда қолдану. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
-шексіз кемімелі геометриялық прогрессияда ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып қолдану; -шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның формуласын есептер шығаруда қолдану. |
||||||||||||||||||||||||
Бағалаукритерийі |
-шексіз кемімелі геометриялық прогрессияда ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып қолданады; -шексіз кемімелі геометриялық прогрессияны қолданып,есептер шығарады. |
||||||||||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: геометриялық прогрессия, шексіз кемімелі геометриялық прогрессия, еселік, периодты ондық бөлшектер….. сөз ұғымдарын ажыратады; Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Sn=в1/1-q-түріндегі формула шексіз геометриялық прогрессия не деп аталады. q- еселік болатын геометриялық прогрессияны кемімелі геометриялық прогрессия деп аталады. в1- геометриялық прогрессияның бірінші мүшесі. S-шексіз геометриялық прогрессия қосындысының белгісі. |
||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Бір-бірінің пікірін тыңдауға, топпен жұмыс жасай білуге баулу |
||||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыс |
Геометриялық прогрессияда бір қалыпты кемімелі есептеу үшін физика пәнімен байланыстырамын. |
||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
«Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы тапсырманың орындалу барысында оқушылардың ішкі уәжін арттырамын. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспар.кезең |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтыңбасы 1.Ұйымдастыру кезеңі: 2 мин 2. Топқа бөлу: 3 мин 3. Үй тапсырмасын тексеру. 4.Сабақтың мақсатын ашу. 3 мин 7 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. «Гүлмен» әдісі арқылы шаттық шеңберін құрамын,оқушылар бір-біріне деген жылы тілек білдіреді. «Формулалар» арқылы топтастырамын: I топ Арифметикалық прогрессия II топ Геометриялық прогрессия III топ Шексіз геометриялық прогрессия . «Көршіңді бағала» әдісі арқылы оқушылар бір-бірінің дәптерлерін алмасу арқылы тексереді. Үй жұмысының дұрыс жауаптарын интерактивті тақтада көрсетемін. «Бесбармақ» әдісі арқылы бағалаймын. Дескриптор: -шексіз кемімелі геометриялық прогрессияда мүшелерін ажырата біледі; -шексіз кемімелі геометриялық прогрессия формуласын біледі. Топ мүшелеріне «Борт журналы» әдісін бүгінгі сабақтың мақсатын ашу үшін пайдаланамын, әр топ мына кестенітолтырады.
Қалыптастырушы бағалау:Жауап берген оқушыларды «Бас бармақ» әдісмен бағалау. Дескриптор: -шексіз кемімелі геометриялық прогрессия жалпы ерекшеліктерін ажыратады; -геометриялық прогрессия да кездескен есептерді шығару жолдарын біледі. |
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтыңортасы 10 мин Топтық жұмыс п 3мин |
–Проблемалық жағдай туғызу. –Оқушыларды оқу мақсатымен таныстыру Жаңа тақырыпты «Денотатты граф » әдісімен тапсырмалар беремін.Бұл әдіс арқылы әр топ берілген есептерді қорғайды. Топ оқушыларының оқулықтағы мысалдарды дұрыс түсініп ,талдауларын бақылап, үлгерімі төмен оқушыларға бағыт-бағдар беремін. Әр топ берілген есепті шығарады, постер қорғайды. Бұл тапсырмалармен жұмыс сыныпта саралап оқытуды іске асырады және оқушылардың алған білімдерін бағалауға мүмкіндік береді.Мынадай есептер беремін: Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыр: І топ. 0,3(12)= 0,2(15)=
ІІ топ. 0,(127)= 0,(2)= 0,(15)=
ІІІ топ Егер bn геометриялық прогрессия үшін q=1,b1=128,bn=1, n-? Sп=b1/1-q Қажет болған жағдайда оқушыларға бағыт-бағдар беремін. Қалыптастырушыбағалау:Топтар бірін-бірі «Бағдаршам» арқылы бағалайды. Дескриптор: -шексіз кемімелі геометриялық прогрессияда ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып қолданады; -шексіз кемімелі геометриялық прогрессияны қолданып,есептер шығарады. |
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 6 мин 2 мин 2мин |
Саралаудың«Тапсырма» тәсілі арқылыжұмыс. Ойлан-жұптас-бөліс ( кестені толтырады)
Дескриптор: -шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын біледі; -шексіз кемімелі геометриялық прогрессия формуласын қолданып,есептер шығарады;
Кері байланыс " Кері байланыс : «БББ» кестесі Б-білемін Б-білгім келеді Б- білдім Үйге тапсырма: №225, №226 |
|
|||||||||||||||||||||||
Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдыигерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау |
|||||||||||||||||||||||
Саралау тапсырмасы сабақ ортасында «Денотатты граф »арқылы күрделі тапсырмалар жүргізілді.
|
Сабақ барысында-формулалар арқылы топқа бөлу кезінде , «Денотатты граф » «Денотатты граф » «Борт журналы» әдістерінде бағаланып қортындыланды.
|
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? 770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |