Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кыдырканова К.Ш. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «А » Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Серпімділік күші дегеніміз не? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1. Серпімділік күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру. 3.1.2.1. Ақпарат көзінің түрлерін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Серпімділік күшін зерттейді, мысалдар келтіреді. Ақпарат көздерінің түрлерін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап, ізденімпаз, жасампаз тұлға |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин Сабақтың ортасы 28 мин Сергіту сәті. |
Ұйымдастыру кезеңі «Жылы лебіз» Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Әр топ бір-біріне осы сабаққа жылы лебіздерін жолдайды. Өткенді қайталу.«Сиқырлы текше» сұрақтары.
Ой қозғау. 1.Бір затты көтеру үшін, алтыбақан тебу үшін не керек деп ойлайсыңдар? (күш). Дұрыс айтасыңдар балалар! Ендеше, бүгін біз «Күш және қозғалыс» атты бөлім бастаймыз. 2. Ребус арқылы жаңа тақырыпты ашу. Шешуі: Серпімділік күші. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Серпімділік күшіне мысалдар келтіре отырып түсіндіру. Серпімділік күші деп дененің пішіні мен көлемі өзгереген кезде пайда болатын күшті айтады. Бұл күш денелерді қысу, созу, майыстыру немесе бұрау кезінде пайда болады. Серпімділік күші әсерінен дене бастапқы қалпына келуге тырысады.
Оқулықпен жұмыс. Видео ( би немесе жаттығу) |
Бір- біріне сәттілік тілейді. Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады Оқушылар мәтінді оқиды. Оқушылар сергіп қалады. |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Стикерлер арқылы бағалап отыру. |
Жүрекше Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Топтық зерттеу жұмысы. Зерттеу сұрағы. Ұзындығы бірдей әртүрлі материалдан жасалған денелер қалай созылады? Керекті заттар:
(осы заттарды барлық топтарға дайындап беру) Нәтижелерін кестеге түсіру.
Қорытынды жаса. (Түрлі материалдан бірдей ұзындықта кесіп алынған заттардың созылуы әртүрлі.Серпімділік күші дененің жасалған затына байланысты болады.) |
. |
Дескриптор: Берілген денелерге серпімділік күшінің әсерін анықтайды, қорытынды шығарады. ҚБ; Жарайсыңдар |
Жіп, кеңсе резеңкесі,сым темір, штатив, скрепка, сызғыш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Жеке жұмыс. Семантикалық картаны толтыру.
Бекіту. 1.Денелердің өзгеруіне не әсер етеді? (Денелердің өзгеруіне күш әсер етеді. Күштер әртүрлі болады) 2.Серпімді денелер деген не? «Күш әсерінен өз қалпына келетін денелер) 3.Серпімсіз дене деген не? (Күш әсерінен өз қалпына келмейтін денелер) 4.Серпімділік күшінің артуы неге байланысты? (дененің неден жасалғанына байланысты) Кері байланыс. СМС әдісі арқылы оқушылар кері байланыс береді.
|
Оқушылар берілген кесте бойынша өз білімін тексереді. Жауабын тақтаға шығару өзін-өзі бағалау. Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды. |
Дескриптор Денелердің серпімді, серпімсіз екендігін дәлелдейді. (10ұ)
ҚБ: Өте жақсы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 34-35 бетті түсініп оқу. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Серпімділік күші
Серпімділік күші
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кыдырканова К.Ш. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «А » Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Серпімділік күші дегеніміз не? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1. Серпімділік күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру. 3.1.2.1. Ақпарат көзінің түрлерін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Серпімділік күшін зерттейді, мысалдар келтіреді. Ақпарат көздерінің түрлерін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап, ізденімпаз, жасампаз тұлға |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин Сабақтың ортасы 28 мин Сергіту сәті. |
Ұйымдастыру кезеңі «Жылы лебіз» Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Әр топ бір-біріне осы сабаққа жылы лебіздерін жолдайды. Өткенді қайталу.«Сиқырлы текше» сұрақтары.
Ой қозғау. 1.Бір затты көтеру үшін, алтыбақан тебу үшін не керек деп ойлайсыңдар? (күш). Дұрыс айтасыңдар балалар! Ендеше, бүгін біз «Күш және қозғалыс» атты бөлім бастаймыз. 2. Ребус арқылы жаңа тақырыпты ашу. Шешуі: Серпімділік күші. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Серпімділік күшіне мысалдар келтіре отырып түсіндіру. Серпімділік күші деп дененің пішіні мен көлемі өзгереген кезде пайда болатын күшті айтады. Бұл күш денелерді қысу, созу, майыстыру немесе бұрау кезінде пайда болады. Серпімділік күші әсерінен дене бастапқы қалпына келуге тырысады.
Оқулықпен жұмыс. Видео ( би немесе жаттығу) |
Бір- біріне сәттілік тілейді. Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады Оқушылар мәтінді оқиды. Оқушылар сергіп қалады. |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Стикерлер арқылы бағалап отыру. |
Жүрекше Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Топтық зерттеу жұмысы. Зерттеу сұрағы. Ұзындығы бірдей әртүрлі материалдан жасалған денелер қалай созылады? Керекті заттар:
(осы заттарды барлық топтарға дайындап беру) Нәтижелерін кестеге түсіру.
Қорытынды жаса. (Түрлі материалдан бірдей ұзындықта кесіп алынған заттардың созылуы әртүрлі.Серпімділік күші дененің жасалған затына байланысты болады.) |
. |
Дескриптор: Берілген денелерге серпімділік күшінің әсерін анықтайды, қорытынды шығарады. ҚБ; Жарайсыңдар |
Жіп, кеңсе резеңкесі,сым темір, штатив, скрепка, сызғыш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Жеке жұмыс. Семантикалық картаны толтыру.
Бекіту. 1.Денелердің өзгеруіне не әсер етеді? (Денелердің өзгеруіне күш әсер етеді. Күштер әртүрлі болады) 2.Серпімді денелер деген не? «Күш әсерінен өз қалпына келетін денелер) 3.Серпімсіз дене деген не? (Күш әсерінен өз қалпына келмейтін денелер) 4.Серпімділік күшінің артуы неге байланысты? (дененің неден жасалғанына байланысты) Кері байланыс. СМС әдісі арқылы оқушылар кері байланыс береді.
|
Оқушылар берілген кесте бойынша өз білімін тексереді. Жауабын тақтаға шығару өзін-өзі бағалау. Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды. |
Дескриптор Денелердің серпімді, серпімсіз екендігін дәлелдейді. (10ұ)
ҚБ: Өте жақсы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 34-35 бетті түсініп оқу. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















