Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Слесарь жөндеуші жұмысының негізгі түрлерін орындау. Электр жабдықтары технологиясы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«ЖАРКЕНТ КӨПСАЛАЛЫ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК
САБАҚ ЖОСПАРЫ № 1.9
Электр машиналарын құрғату әдістері
Сабақтың тақырыбы
Модуль / пән атауы: КМ 10 Слесарь жөндеуші жұмысының негізгі түрлерін орындау. Электр жабдықтары технологиясы
Оқытушы: Байдильдаев К.М.
1. Жалпы мәліметтер:
Курс, 3 топ: 303
Сабақ түрі: аралас сабақ
2. Сабақтың мақсаты:
Білім алушылар сабақ соңында электронды-иондық технология əдістері мен жабдықтарын меңгереді, біледі.
Сабақтың міндеттері:
-
электронды-иондық технология əдістері жайында ақпарат беру;
-
электронды-иондық технология əдістері мен жабдықтарының техникалық сипаттамаларын түсіндіру;
- қауіпсіздік техникасының қағидаларын үйрету;
3. Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер:
Тақырыптық:
Білім алушылар:
-
электронды-иондық технология əдістерін біледі;
-
электронды-иондық технология əдістері мен жабдықтарының техникалық сипаттамаларын меңгереді;
Тілдік:
Білім алушылар жаңа сөздердің аудармаларын біледі және еркін қолданады.
4. Қажетті ресурстар: интерактивті тақта, суреттер, бейне материалдар, ағылшын тіліндегі мәтін, чек-парақ.
1) https://www.youtube.com/watch?v=MeCTYeNznq0;
2) https://ds04.infourok.ru/uploads/doc/1057/0003a64e-f6ebfbae.docx ;
3) https://www.youtube.com/watch?v=d3FqigrSLj0&t=64s ;
4) https://www.youtube.com/watch?v=PIdHZ3LPw3I&t=151s .
5. Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: |
3 мин |
Ұйымдастыру: 1) Оқытушының білім алушылармен амандасуы, олардың сабаққа қатысуын, құрал-жабдықтарын тексеру. 2) Топта ынтымақтастық ахуал орнату. Сastlots.org қосымшасы арқылы топқа бөлу 1-топ 2-топ 3-топ 2.1 Өзін де өзгені де сыйлау, уақытты тиімді пайдалану, өз ойын нақты, тұжырымды айту, бір-бірін әділ бағалау, белсенділік таныту. 2.2 Бағалау парақшасын таныстыру. |
||||||||||||||||||||||||
3 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. «Блум түймедағы» Электрлік қыздырғыштар жəне қазандар - тақырыбы бойынша сұрақтар |
|||||||||||||||||||||||||
2 мин |
В – (BRIDGING) Байланысты орнату Интерактивті тақтадағы бейне жазбаға байланысты жаңа сабаққа көпір салу |
|||||||||||||||||||||||||
О – (OUTCOME) Оқытылатын нәтиже Тақырыптық: Білім алушылар:
Тілдік: Білім алушылар жаңа сөздердің аудармаларын біледі және еркін қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы: |
1 мин |
Р – (PRE- ESSESSMENT) Алдын ала бағалау Сіздер электронды-иондық технология əдістері мен жабдықтары жайында білесіздер ма? |
||||||||||||||||||||||||
3 мин |
Р – (PARTICIPATORU LEARNING) Белсенді оқыту |
|||||||||||||||||||||||||
4 мин |
Білу, түсіну. 1. Тапсырма "Электронды-иондық технология əдістері" жайында бейнефильмін көре отырып тапсырмаларды орындайды. hhttps://www.youtube.com/watch?v=d3FqigrSLj0&t=64s 1.1) Тапсырма. Бейне жазбада не жайында айтылды? Электротермия жəне электронды-иондық технология дегеніміз не? Жылулық энергия аудың қандай тəсілдерін білесіз? Электрлік қыздырғыш жəне электр қыздырғыш қондырғы деп нені атайды? Қыздырғыштардың жіктелімін айтып беріңіз? Түкті электрқыздырғыштардың (ТЭН) құрылысын айтып беріңіз? 1.2) Тапсырма – Vocabulary list
Дескриптор: Білім алушылар: 1) бейне жазбаны көреді; 2) бейне жазбада көргендерін талқылайды; 3) 1.1 тапсырмадағы сұрақтарға жауап береді; 4) 1.2 тапсырмаға сәйкес жаңа сөздерді атап өтеді; 5) Жаңа сөздерді аудармасымен бірге көшіріп жазады; 6) Жаңа сөздерді есте сақтайды. Кері байланыс. |
|||||||||||||||||||||||||
4 мин |
Қолдану. Vocabulary list-ті қолдана отырып кестені толтырады, мәтінді оқып аударады. 1) Fill in the vocabulary list
Дескриптор. Білім алушылар есте сақтаған жаңа сөздерді қолдана отырып кестені толтырады. 2) Reading and spiking (select the words that you know) Electric heating systems are classified according to their operating function (General Electric heating, local electric heating, combined), method of heat transfer (air heating, radiant heating, conductor heating), and ability to accumulate heat (accumulating and non-accumulating). Depending on the equipment used, the types of electric heating are distinguished as follows: electrocalorifer, electric gas, electric furnace, etc. Electric calorifers are general-purpose devices designed to heat the air through feasibility heaters. They are in the form of a rectangular frame made of shveller. It is located in three rows of ribbed feasibility studies. Each row of the feasibility study is an independent electrical section, the burners of which are made in the "star" way. Switching of sections is carried out automatically and manually, depending on the temperature in the heating box. Дескриптор. Білім алушылар: 1) мәтіндегі жаңа сөздерді табады; 2) жаңа сөздерді белгілеп көрсетеді; 3) мәтінді аударады. Кері байланыс. |
|||||||||||||||||||||||||
6 мин |
Талдау. Қарапайым жылыту құрылғыларының түрлерін (Радиатор, бу калорифері, су калорифері) Венн диаграммасы арқылы салыстырады.
Дескриптор. Венн диаграммасы бойынша: 1) Қарапайым жылыту құрылғыларының артықшылығы мен ерекшелігін талқылайды; 2) Бір бірін салыстырады, артықшылығын ерекшелейді, түсіндіреді; 3) Ұқсастығын байланыстырады, түсіндіреді, жазады. Кері байланыс. |
|||||||||||||||||||||||||
8 мин |
Жинақтау. Кез келген жайда (ферма, өнеркәсіп орны, қора-жай т.с.с) микроклимат қалыптастырыңыз. Негіз ретінде желіден кез-келген бағдарламаны алып, оны түрлендіріп, дамыту жолын жоспарлай отыра ұсыныңыз. Дескриптор. Білім алушылар: 1) жайға арналған микроклимат бағдарламасын ойлап табады, желіден алынған болса құрылымын өзгертеді; 2) оны дамыту жолын жоспарлайды; 4) қарсы топқа өздері ойлап тапқан немесе өзгерткен бағдарламаларын ұсынады. Кері байланыс. |
|||||||||||||||||||||||||
7 мин |
Бағалау. Жоғарыда ұсынған бағдарламаларды салыстырыңыз, не себепті сіз ұсынған кескіш тиімді екенін дәлелдеңіз, сендіріңіз, қорытынды жасаңыз.
Дескриптор. Білім алушылар: 1) өздері ұсынған бағдарламаның тиімділігін айта отырып өзге де білім алушыларды сендіреді; 2) тиімділігіне дәлел кетіреді; 3) өздері жасаған және қарсы топ ойлап тапқан немесе өзгерткен бағдарламаны салыстырады; 4) қорытынды жасайды. Кері байланыс. |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы: |
1 мин |
Р – (POST-ASSESSMENT) Пост-баға
Бағаларын журналға түсіру |
||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия: |
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |