Материалдар / Сөйлемдегі сөздердің байланысы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сөйлемдегі сөздердің байланысы

Материал туралы қысқаша түсінік
Сөйлемдегі сөздерді байланыстыруға арналған тапсырмалар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Желтоқсан 2020
488
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:

Кеңейтілген қазақ тілі  

Күні: 21.12.2020 жыл 

«О.Бөкей атындағы №44 лицейі»

Сынып: 2 «а»

Сынып жетекшісі: Наккажина Д.К.

Қатысқан оқушылар саны

Қатыспаған оқушылар саны

Сабақтың тақырыбы:

Сөйлемдегі сөздерді дұрыс байланыстырып, әңгіме құрау.

Оқу мақсаттары

Жұмбақ шешу, тірек сызбалар арқылы өткен материалды еске түсіру, оқушының ойлау қабілеттерін дамыту.

Жасырын сөздер табу арқылы, тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша мазмұнын болжау, әңгіме құрау.

Сюжетті сурет, тірек сөздер арқылы шағын әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу.

Қоршаған ортаға қамқор бола білуге тәрбиелеу.

Сабақ  нәтижесі:

 

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: сөйлем түрлерін, тыныс белгілерін ажырата алады. Сөздерді дұрыс айта біледі.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:Мәтінді оқи алады, сұрақтарға нақты жауап береді: Өз бетінше жұмыс жасайды. Буындардан сөз, сөзден сөйлем құрастыра алады және өзінің ойын ашық жеткізеді.        

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Өз ойларын ашық жеткізе алады. Оқиғаны болжап, еркін әңгіме құрастыра алады. Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау  критерийі

Жеке тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Сурет, слайд, кеспе қағаздар және әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, қазақ тілі.

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы:

Бағалау түрлері

 Сабақтың басталуы


Оқушылар амандасып, бір – біріне сәттілік тілейді.

Алтын ережені түсіндіру 

Жылулық шеңберіне тұрып, сабақта оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді.




Білу кезеңі

Өткенге шолу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 











 

Түсіну кезеңі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




 

Қолдану кезеңі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




 

Жинақтау кезеңі

 

  

 

 

Бағалау кезеңі 

Ақылды Үкінің сұрақтары:


ЖҰМБАҚ ШЕШУ (СЛАЙД)


СҰРАҚТАРҒА ЖАУАП БЕРУ

1) Сөйлем дегеніміз не?

Сөйлем дегеніміз аяқталған ойды білдіреді Сөйлем соңында нүкте (.)не сұрау белгісі(?) не леп белгісі қойылады (!)

2) Сөйлемдер айтылу мақсатына қарай нешеге бөлінеді?

Сөйлемдер айтылу мақсатына қарай үшке бөлінеді.

Хабарлы сөйлем, сұраулы сөйлем, лепті сөйлем.

3) Хабарлы сөйлем дегеніміз не?

Бірдеңе жайында хабарлау мақсатымен айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейміз.

4) Сұраулы сөйлем дегеніміз не?

Жауап алу мақсатында айтылған сөйлемді сұраулы сөйлем дейміз.

5) Лепті сөйлем дегеніміз не?

Лепті сөйлем адамның көңіл күйін,сезімін білдіреді. Олар көтеріңкі дауыспен айтылады.


ШАПАЛАҚ ӘДІСІ


 СЫЗБА БОЙЫНША СӨЙЛЕМДЕР ҚҰРАУ

(СЛАЙД)


«МЕН АЙТАМЫН, СЕН ЖАЛҒАСТЫР» (СЛАЙД)

ЖЕТЕЛЕМЕ СҰРАҚТАР ҚОЮ

  • Кез – келген адамзат баласы өзін қоршаған өзге адамдармен қарым – қатынас жасайды. Ал, қарым – қатынас НЕ? арқылы жүзеге асады.

  • Ол үшін біз қалай сөйлеуіміз қажет?

  • Дұрыс сөйлеу үшін нені түсіну керек?

СЛАЙДТАҒЫ ЕРЕЖЕНІ КӨРСЕТУ.


ШАПАЛАҚ ӘДІСІ


«ЖҰБЫН ТАП» ОЙЫНЫ

Берілген буындардан сөз құрайықшы. (СЛАЙД)



Сөздерден сөйлем құра

(СӨЗДЕРДІ ДӘПТЕРГЕ ЖАЗУ)


Сабақ, далада, күшік, әкесі, үйшік.


СӨЙЛЕМДЕР ҚҰРАП ЖАЗУ.


СЮЖЕТТІК СУРЕТТІ КӨРСЕТУ


АУЫЗША ӘҢГІМЕ ҚҰРАУ, АЙТУ.


ШАПАЛАҚ ӘДІСІ


«КІМ ЗЕРЕК» ОЙЫНЫ

Қолдарыңдағы көк, қызыл дөңгелектер арқылы ДҰРЫС, БҰРЫСЫН КӨРСЕТЕМІЗ.

 


САБАҚТЫ ТҮСІНГЕНДЕРІНЕ БАЙЛАНЫСТЫ БАҒАЛАЙДЫ.


Оқушылар  өздерін қалыптастырушы бағалауды шапалақ әдісі арқылы бағалайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар жұптарын бағалайды бағдаршам арқылы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


БАС БАРМАҚ арқылы бағалау

 




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!