Күні:
02.11.2018жылы
|
Математика
|
Курс:
ІI
|
Тобы: МБ -
21
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Стереометрия аксиомалары және
олардан шығатын салдарлар.
|
Сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
Студенттер тақырып бойынша
стереометрия аксиомалары және олардан шығатын
салдарлар туралы білім дағдыларын
қалыптастыру.
|
Сабақтың
міндеттері:
|
Білімділік Стереометрия
аксиомалары туралы мәліметтермен таныстыру,
студенттердің теориялық білімдерін жетілдіре отырып, практика
жүзінде қолдану дағдысын қалыптастыру.
Дамытушылық: Студенттердің ой-өрісін
кеңейту, пәнге қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Жылдам ойлап, тез қорытуға,
ізгілікке, ұқыптылыққа,
ізденімпаздыққа, өз бетінше білім алуға,
татулыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.
|
Күтілетін
нәтиже
|
-
Студенттер тақырып аясында
берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін
түсінеді, практикада қолданады, талдайды, жинақтай
алады.
|
Дереккөздер, көрнекі
құралдар
|
Интерактивті тақта, интернет
ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа материалдар,
көрнекі-демонстрациялық құралдар, үш тілде
сөздіктер,фигуралар
|
Модульдер
|
1. Оқыту мен оқудағы жаңа
тәсілдер.
2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
4. Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ)
пайдалану.
5.Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
|
Әдіс-тәсілдер
|
«Миға шабуыл» сұрақ – жауап,
«Джигсо» ой қозғау, постер
қорғау, топтық
жұмыс, «Бағдаршам»
әдісі.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Әділдікке, ізгілікке, ұқыптылыққа,
ізденімпаздыққа, өз бетінше білім алуға,
татулыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу, адамгершілік
қасиеттерін дамыту.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Алгебра, физика,
геометрия
|
Сабақ
барысы:
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Уақы
ты
|
Оқытушының
іс-әрекеті
|
Студенттің
іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
1
мин
|
Топ студенттерімен
сәлемдесіп,студенттер-дің назарын сабаққа
аудару, сабақтың мақсат –міндеттерімен, сабақ барысында орындалатын
тапсырмалар мен бағалау критерийлерін
таныстыру.
|
Сәлемдеседі. Назарларын
сабаққа аударып,сабақтың мақсат-міндеттерімен, сабақ барысында
орындалатын тапсырмалар мен бағалау критерийлерімен
танысады.
|
«Геометрия-10»
Авторлары:
Ж.Қайдасов, И.Бекбаев, Ә.Қағазбаева,
В.Гусев
|
Геометриялық фигуралар
арқылы топқа бөлу
|
1 мин
|
Студенттердің фигураларды
құрастыру арқылы топқа бөлуін қадағалайды.
|
Студенттер геометриялық
фигураларды құрастыра отырып топқа
бөлінеді.
|
Фигуралар аттары жазылған қима
қағаздар
|
«Миға шабуыл»
әдісі
|
7 мин
|
Өткен тақырып бойынша
студенттердің білімдерін бақылау, толықтыру,
пысықтау.
|
Студенттер сұрақтарға шапшаң
жауап береді, дұрыс жауаптар фишкалармен
бағаланады.
|
Слайдтар,
фишкалар
|
«Джигсо»
әдісі
Элиот Аронсон
бойынша
|
20
мин
|
Студенттердің берілген
тақырыпты өздігінен оқып, талдап, бірігіп ынтымақтаса, топ ішінде
талқылап жұмыс жасауына жол ашу мақсатында топтарға тақырыпшаларды
бөліп береді.
|
Әр топ өз тақырыптарына ой
жүгіртеді, оқыған, көрген, білгендерін топтасып талдау жасайды.
Талдау нәтижелерін ортаға салып, ойларын айқын тұжырымдайды.
Жинақталған ақпараттар бойынша әр топ постер жасайды және
қорғайды.
|
Үлестірмелі материалдар,
флипчарт, маркер, т.б.
|
«Ойлан, жұптас,
пікірлес»
|
10
мин.
|
Өтілген тақырып бойынша
практикалық тапсырмалар тарату.
|
Тапсырма таратылғаннан кейін
әрбір студент жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде
(2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін жұбымен жазғанын (3-4
минут) талқылайды, пікірлеседі, топқа
баяндайды.
|
Үлестірмелі материалдар,
тапсырмалар
|
«Есте
сақта»
|
2
мин.
|
Жаңа тақырыпқа қатысты
математикалық терминдерді 3 тілде тақтада көрсетіп, үйге жаттау
үшін үлестірме материалдар береді.
|
-
Жаңа терминдермен 3 тілде
танысады.
|
Слайд, үлестірме
материалдар
|
Кері
байланыс
«Бағдаршам»
|
2
мин.
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы
студенттерден кері байланыс алады.
|
Студенттер бүгінгі
сабаққа кері байланыс жасайды. (Қызыл-түсінген
жоқпын. Сары - жартылай түсіндім.
Жасыл-түсіндім)
|
3 түсті дөңгелек
фигуралар
|
Бағалау
|
1
мин.
|
Критерийлер бойынша
студенттердің жинаған фишкалары арқылы топты және жеке студенттерді
бағалайды.
|
Студенттер
бағаланады.
|
Топ тізімі мен әр түрлі
фишкалар
|
Үйге берілетін
тапсырма
|
1
мин.
|
1.«Стереометрия аксиомалары
және олардан шығатын салдарлар» тақырыбын
оқу.
2.Тақырыпқа байланысты тарихи
мағлұматтар жинау.
|
«Геометрия-10»
Авторлары:
Ж.Қайдасов, И.Бекбаев, Ә.Қағазбаева,
В.Гусев
|